GOLF 4 MK4 błąd 625

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

GOLF 4 MK4 błąd 625

Post autor: GrzechuPL » pt gru 27, 2019 19:43

Witam.
Z góry przepraszam jeśli gdzieś na forum jest rozwiązanie mojego problemy. Szukam od już długo ale nic nie mogę znaleźć.

Problem dotyczy błędu w VAG-u czyli magiczny błąd 00625
Moje auto to:
Golf 4 1.6 sr AKL na sterowniku SIMOS

Mam pytanie czy może ktoś spotkał się z tym błędem i dał radę go naprawić. Dodam że licznik działa bez problemu no może i nie pokazuje średniego zużycia paliwa ale ta opcja nie jest mi potrzebna.
Jak na razie sprawdziłem kostkę przy impulsatorze skrzyni biegów oraz ciągłość przewodu środkowego do licznika czyli pin 28 – Sygnał wejściowy do prędkościomierza -G21-
Z chęcią zrobił bym obejście z impulsatora do ecu lecz nie wiem, które PINy są za to odpowiedzialne czyli jaki z impulsatora pociągnąć do ecu. Dodam że zakłócenia z radia nie ma bo mam inne radio i "zrobioną" przejściówce. Z góry dziękuje za pomoc.



Awatar użytkownika
BuX2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 18:20
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: GOLF 4 MK4 błąd 625

Post autor: BuX2 » sob gru 28, 2019 10:41

Sygnał prędkości z licznika do sterownika silnika idzie z pinu 3 niebieskiej wtyczki na liczniku do 20 pinu na sterowniku Simosa. Przewodem niebieskim z białym paskiem.



Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: GOLF 4 MK4 błąd 625

Post autor: GrzechuPL » sob gru 28, 2019 16:03

Witam.
Dziękuje za odpowiedź sprawdziłem przewód i jest ok mimo wszystko pominąłem go i pociągnąłem bezpośrednio z impulsatora do sterownika niestety nic to nie dało co mnie dość mocno zdziwiło.
Pod błędem widnieje jeszcze dopisek:
27-00 - Implausible Signal



Awatar użytkownika
BuX2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 18:20
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: GOLF 4 MK4 błąd 625

Post autor: BuX2 » sob gru 28, 2019 21:06

Wypiąłeś pin z przewodem od licznika i podpiąłeś się nim bezpośrednio do modułu silnika? Czy bezpośrednio z czujnika G22 wpiąłeś się do sterownika nie wyjmując pinu z przewodem ze sterownika? Bo może się okazać, że urządzenia wpięte do sygnału prędkościomierza z licznika generują problem. Mógłbyś wpiąć się jak tego nie zrobiłeś bezpośrednio z licznika do sterownika. Tyle, że pewnie nie będziesz miał konektora 000979018 żeby sobie tak pozakuwać przewód. Chyba, że byś powypinał wszystkie możliwe wtyczki z urządzeń, do których idzie ten sygnał prędkościomierza tj. radio, moduł komfortu/ centralny zamek, climatronic, przekaźnik wycieraczek i sprawdzał czy to one powodują błąd.



Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: GOLF 4 MK4 błąd 625

Post autor: GrzechuPL » ndz gru 29, 2019 15:36

To tak pierw pominąłem licznik efekt był taki że licznik nie wskazywał prędkości a błąd był nadal następnie wymieniłem licznik i wpiąłem wszystko na miejsce ale efektu brak.
Kolejne co zrobiłem to sprawdziłem przewody dlatego pytałem gdzie idzie PIN z licznika do sterownika. Po sprawdzeniu że wszystkie przewody są ok postanowiłem zakuć nowy przewód z pominięciem wszystkich urządzeń bezpośrednio z impulsatora do sterownika niestety bez rezultatu. Może to był błąd jakieś urządzenie jest wymagane do działania ESP. A i tak w ogóle jak zapale auto błąd się pojawia ale jak go skasuje w czasie jazdy to nie wraca (aż nie zgaszę silnika) lecz lampka o nie działającym ESP nie gaśnie.



Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: GOLF 4 MK4 błąd 625

Post autor: GrzechuPL » śr sty 15, 2020 20:48

Witam.

Sorka że dopiero teraz piszę założyłem nowe ECU i problem rozwiązany z tego co podczas wymiany zauważyłem to sterownik był już wcześniej wstawiony inny miał napis markerem białym. Całe szczęście zamówiłem nie identyczny tylko znalazłem taki co był w tym roczniku montowany (gdzieś na forum chyba tu znalazłem tabelkę z rozpiską jaki i gdzie był montowany). Po zamontowaniu wszystko działa idealnie ;) :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości