VW Bora - spalony moduł komfortu?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ROCES
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt paź 31, 2017 13:24

VW Bora - spalony moduł komfortu?

Post autor: ROCES » pn gru 23, 2019 18:42

Cześć, ostatnio zaczął szwankować mi centralny zamek tj. nie zamykał lub nie otwierał poszczególnych drzwi, alarm włączał się w środku nocy, brzęczyk od świateł nie działał oraz oświetlenie wnętrza, światło oraz centalny klapy bagażnika też nie działał. Dzisiaj postanowiłem, że wyciągnę moduł komfortu i sprawdzę jak wygląda. Po otwarciu puszki okazało się, że kilka lutów jest do poprawy więc to zrobiłem, poprawiłem też zimne luty w zamku kierowcy. Chciałem sprawdzić czy wszystko będzie działać i z roztargnienia przed świętami jak ostatni kretyn podpiąłem moduł bez obudowy i zetknął się on z blachą mocującą i zrobiło zwarcie, po czym lekko zaśmierdziało plastikiem.... proszę nie komentować tego bo już sam jestem wystarczająco wściekły za swoją głupotę.

Teraz mogę zamykać auto tylko z kluczyka, a program VAG COM, chyba nie widzi modułu bo nawet nie może się z nim połączyć, a wcześniej to działało. Proszę mi powiedzieć czy to poszedł jakiś bezpiecznik czy moduł jest do wymiany? Bezpieczniki po lewej stronie deski sprawdziłem. Kolejna sprawa to jeżeli podepnę moduł o tym samym oznaczeniu to czy wszystkie funkcje oprócz otwierania z pilota będą działały czy trzeba wszystko kodować od nowa?

Mój samochód to VW Bora 1.6 AKL 1999, a moduł to 1JO 959 799 AH.

Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: VW Bora - spalony moduł komfortu?

Post autor: GrzechuPL » ndz gru 29, 2019 15:49

Jak podepniesz taki sam moduł to nic nie musisz robić. Sam wymieniałem moduł komfortu w Golf 4 1.6 SR AKL 1999. Po podłączeniu nowego modułu wszystko od razu działało.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: VW Bora - spalony moduł komfortu?

Post autor: Qto » śr sty 01, 2020 14:58

Jak moduł będzie miał inne kodowanie...to już nie wszystko będzie działało...jak będzie z nadwozia które ma inne sterowanie zamka w bagażniku to będzie kolejny problem...A jak dodatkowo moduł będzie z anglika to dochodzi jeszcze kilka rzeczy które będą działały inaczej niż powinny...W zależności od wyposażenia auta - generalnie trzeba założyć że minimum kodowanie trzeba zmienić...A w wielu przypadkach niezbędne będzie grzebania w eepromie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości