Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: Qto » śr sty 29, 2020 00:11

zależy gdzie się wpiąłeś w instalację...
wcześniej źle napisałem, że będzie świecić razem z postojami i tablicą...bo to zostanie rozdzielone we włączniku świateł jeśli ten jest ustawiony na "0". Jednak bez kombinacji licznik będzie świecił razem z pozostałym podświetleniem...wszystkie włączniki, przyciski itd



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: Michał_1977 » śr sty 29, 2020 07:08

Nie powiem, zaciekawił mnie temat :-)
No więc odpaliłem ciotkę ETKĘ i ona mówi o takim zestawie:
1J0998055A

Obrazek
Obrazek


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: Qto » śr sty 29, 2020 13:00

Jaka jest zasada działania? Bo widzę dodatkowy przekaźnik...
Może działa tak samo jak w przypadku aut z USA...temat był opisywany na forum. Same światła mijania po zapłonie, jak w autach że Skandynawii, można zrobić za pomocą jednego kabelka przy włączniku świateł.



roster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 02:00
Auto: Volkswagen Bora 1.6 16v
Silnik: BCB

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: roster » śr sty 29, 2020 15:11

O to chodzi, że światła mijania są oryginalnie po zapłonie, może Ci chodziło o postojowe?

Podpiąłem się plusem pod pin 58 w kostce, który jest wyjściem do ściemniacza na zegary. Wszystko fajnie chodzi i dziala ściemnianie.
Nie mam w aucie przypadku, żeby wskaźniki były podświetlone samoistnie, bez postojówek czy tablicy rej., wiec nie ma problemu :)
Wyłącznik automatu udało mi się zamontować na widoku, jak widać na foto (może kiedyś uda mi się znależć z czerownym podświetleniem), jeszcze tylko pasowałoby ramkę wylakierować albo okleić folią. Teraz tylko muszę oduczyć się uruchamiać świateł po każdym włączeniu silnika i już nigdy nie będę musiał wymieniać włącznika, bo się nie wyrobi. Koszt modułu 20 zł(używka), szybkozłączki może z 2zł i z 3 godziny roboty, ale gdybym miał wszystkie informacje pewnie zrobiłbym szybciej.

Obrazek


Bora sedan 2005, 1.6 16v,
4xel.szyby, climatr, komp, temp, ESP, recaro, 4 airbag
ale brak podswietlanych kratek nawiewu

roster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 02:00
Auto: Volkswagen Bora 1.6 16v
Silnik: BCB

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: roster » śr sty 29, 2020 18:23

Dla potomnych zostawiam schemat i opis, bo nigdzie w necie nie ma dokładnego dla Bory/Golfa IV.

1. +12V po stacyjce
2. +12V po stacyjce
4. wyjście na światła mijania
10. masa
13. pozycje lewe
14 . pozycje prawe
15. +12V stałe
16. wyjście podświetlenia do ściemniacza
17. wejście ze ściemniacza

Obrazek
ObrazekObrazek


Bora sedan 2005, 1.6 16v,
4xel.szyby, climatr, komp, temp, ESP, recaro, 4 airbag
ale brak podswietlanych kratek nawiewu

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: mat06 » śr sty 29, 2020 20:56

Qto pisze:
śr sty 29, 2020 13:00
Same światła mijania po zapłonie, jak w autach że Skandynawii, można zrobić za pomocą jednego kabelka przy włączniku świateł.
Dokładnie, wystarczyło zrobić zworkę pinów 3 i 4 włącznika świateł i włączałyby się automatycznie bez żadnych dodatkowych modułów :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: Qto » śr sty 29, 2020 22:05

roster pisze:
śr sty 29, 2020 18:23
Dla potomnych zostawiam schemat i opis, bo nigdzie w necie nie ma dokładnego dla Bory/Golfa IV.
są różnice między Golfem a Borą...wynikające z tego że Bora ma żarówkę H4 na światłach mijania/drogowych



roster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 02:00
Auto: Volkswagen Bora 1.6 16v
Silnik: BCB

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: roster » czw sty 30, 2020 01:40

mat06 pisze:
śr sty 29, 2020 20:56
Qto pisze:
śr sty 29, 2020 13:00
Same światła mijania po zapłonie, jak w autach że Skandynawii, można zrobić za pomocą jednego kabelka przy włączniku świateł.
Dokładnie, wystarczyło zrobić zworkę pinów 3 i 4 włącznika świateł i włączałyby się automatycznie bez żadnych dodatkowych modułów :bajer:
Panowie, ale w p...cie głupoty.
Oryginalnie w każdym VW w Polsce są światła mijania po zapłonie (jak masz oczywiście przekręcony włącznik po lewej), chodzi o to, że moduł wyłącza również światła pozycyjne. Nie jesteś w stanie tego dokonać żadnym zwieraniem bez straty, przerabiałem w starym passacie, pozbędziesz się pozycyjnych po wyjęciu kluczyka, a czasem warto auto pozostawić na nich. A jeśli mówicie o tym, że można zrobić tak, że nawet przy wyłączonych światłach na oryginalnym włączniku - wyjście na światła (pin4) spiąć z 12V po stacyjce i przy każdym włączeniu zapłonu mieć światła mijania, to co to za patent?
Na dzień wyłącznie. Pozatym nie macie pozycji z tyłu, podświetlenia zegarów, tablicy, a jak się uwali z przodu żarówka, jedziecie na jednym reflektorze niczym motocykl. No i pozbywacie się opcji wyłączania świateł w ogóle na rozruchu. Moduł dodatkowo załącza światła dopiero po odpaleniu silnika, gdy napięcie wynosi min. 13,5V, co też jest nie bez znaczenia dla akumulatora/rozrusznika.


Bora sedan 2005, 1.6 16v,
4xel.szyby, climatr, komp, temp, ESP, recaro, 4 airbag
ale brak podswietlanych kratek nawiewu

GrubyKN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 22, 2020 21:17
Auto: Golf IV
Silnik: AJM

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: GrubyKN » pn maja 11, 2020 11:42

roster pisze:
śr sty 29, 2020 18:23
Dla potomnych zostawiam schemat i opis, bo nigdzie w necie nie ma dokładnego dla Bory/Golfa IV.

1. +12V po stacyjce
2. +12V po stacyjce
4. wyjście na światła mijania
10. masa
13. pozycje lewe
14 . pozycje prawe
15. +12V stałe
16. wyjście podświetlenia do ściemniacza
17. wejście ze ściemniacza

Obrazek
ObrazekObrazek
Mam pytanko, zakupiłem moduł automatycznego włącznika świateł i muszę podłączyć 2 kable których nie wiem pod co poczepic.

Pierwszy kabel mam na podświetlenie deski rozdzielczej czy to 17 pin? Chociaż potrzebuje niby kabel 12v? oraz drugi masę z ręcznego hamulca - czy mogę gdzieś znalezc te kable przy skrzynce bezpieczników lub w wiązce pod osłoną od otwierania maski?
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości