Klimatyzacja manualna - problem z elektryką(chyba)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szymon96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 13, 2019 11:48

Klimatyzacja manualna - problem z elektryką(chyba)

Post autor: Szymon96 » pt cze 21, 2019 11:17

Cześć Panowie. Od kilku tygodni męczę się z klimatyzacją, szukam po forach i nic ;/ Chciałbym zaznaczyć, że jeżeli chodzi o elektrykę w motoryzacji to trochę zielony jestem. Opiszę problem jaki mam[Golf IV 1.9 SDI 2003r]. Klimatyzacja nie załącza się, klikając przycisk AC nic się nie dzieje, klimatyzacja nie dołącza się do napędu na pasku, przycisk AC świeci po włączeniu, po wyłączeniu nie świeci.

Zacząłem od samej sprężarki, kostki są przy niej ok, rozpiąłem kostki zapsikałem jakimś specyfikiem, dalej nic. No to stwierdziłem, że zobaczę, czy działa elektromagnes i sprzęgło klimatyzacji, dałem prąd bezpośrednio z akumulatora i działa jak należy, włącza się pracuje cicho.

Następnie sprawdziłem co z prądem na kostce tej przy kompresorze klimatyzacji, okazało się, że nawet jak samochód jest wyłączony to jest tam napięcie 7V, jak włącze samochód bez AC też tam jest 7V, jak włączę AC też 7V - tutaj moje pierwsze pytanie, czy nie powinno być 0V przy wyłączeniu, a 12V przy włączonej AC, czy ktoś wie, czemu tam może u mnie być?

Poszedłem dalej po kablach i nad rozrusznikiem też była wtyczka, sprawdziłem, ale najpierw sprawdziłem kable miernikiem pomiędzy wtyczką na kompresorze, a wtyczką nad rozrusznikiem, kable są w porządku.

Przeszedłem do wtyczki nad rozrusznikiem, sprawdziłem ją okazało się, że tam też jest 7V jak jest wyłączony samochód.
Następnie sprawdziłem bezpieczniki tam od strony kierowcy 16 i 25 są ok, prąd dochodzi. Zauważyłem jednak, że po wyjęciu 16 włączają się wszystkie wiatraki, jak włożę to nie (samochód nie miał temperatury). Po wyjęciu 25 jak kliknę przycisk AC to nie świeci się przycisk AC.

A jeszcze zapomniałem, sprawdziłęm VAGiem komputer i nie wyrzuca żadnych błędów.

Panowie proszę o pomoc, bo mam skóry w środku i nie da się jeździć w upały tym samochodem :( Co muszę następnie sprawdzić? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.



adam_mm13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 20, 2019 16:25
Lokalizacja: Lublin
Auto: Mk4
Silnik: BCB

Re: Klimatyzacja manualna - problem z elektryką(chyba)

Post autor: adam_mm13 » ndz cze 23, 2019 09:49

Kolego sprawdz sobie przekaznik,pod maska na podluznicy po stronie kierowcy,wchodza w niego dwie duze kosci,moze byc zielono w kosciach lub przekaznik siadl,u mnie to bylo przyczyna



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości