Seat Leon 1m 1.8t AUQ

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

m.zucho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 18, 2019 16:58

Seat Leon 1m 1.8t AUQ

Post autor: m.zucho » sob maja 18, 2019 17:20

Witam, zakladam temat na tym forum przez wzglad ze kilka lat temu baardzo duzo czasu tu wlasnie spedzalem, pomimo ze chodzi o seata leona mysle ze temat zalozony w mk4 jest jak najbardziej trafny. W samochodzie przestal mi dzialac predkosciomierz , przeczyscilem styki wyczyscilem rowniez sam impulsator i na jakis czas mialem z tym spokoj az do czasu kiedy calkowicie przestal wskazywac predkosc i wariowal wskaznik od paliwa. wymienilem impulsator na calkowicie nowy i problem jest dalej taki sam. Przeprowadzilem test zegarow VCDS i odchylaja sie prawidlowo. Bezpieczniki sprawdzone. Patrzylem przewody to na oko nie wygladaj na uszkodzone, niestety brak mi miernika na chwile obecna.
W VCDS-ie sa bledy:
16885- Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal P0501 - 35-00
18010- Power Supply terminal 30: Voltage too Low P1602 - 35-10 - Intermittent
01177- Engine Control Unit
01314- Engine Control Module
Widzialem wiele tematow o problemie z licznikami ale kazdy chyba co uporal sie z problemem postanowil wiedze zachowac dla siebie co poszlo nie tak i nie wiem juz sam gdzie szukac problemu. Problem jest o tyle duzy ze mieszkam w holandii i samochodem dojezdzam do pracy codziennie 40 km w jedna strone a to piszczenie doprowadza do ciezkiej nerwicy. Pozdrawiam Mateusz



m.zucho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 18, 2019 16:58

Re: Seat Leon 1m 1.8t AUQ

Post autor: m.zucho » wt lip 09, 2019 23:17

Rozwiazaniem problemu okazała sie wtyczka w ktorej bylo troche wody i zaśniedziały mi tam styki. Wtyczka ta znajduje sie pod akumulatorem u mnie była dokładnie schowana za dolotem do obudowy filtra powietrza. Styki przeczyszczone i wszystko wróciło do normy. Najprawdopodobniej czujnik wymieniłem bez potrzeby sugerując sie wskazaniami vcds. Złącze 10 pinowe Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na zdjeciu całej wiązki jest to oznaczone nr 3



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości