Auto samo się zamyka, wycieraczki i czujnik ABS

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

M16aV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 17, 2019 15:45

Auto samo się zamyka, wycieraczki i czujnik ABS

Post autor: M16aV » pt maja 17, 2019 15:57

Witam serdecznie, niedawno kupiłem Golfika 1.9 TDI w całkiem niezłym stanie, jednak (jak to zazwyczaj po zakupie auta używanego bywa) po jakimś czasie używanie zanotowałem parę drobnych problemów z elektryką w tym autku.

Pierwszy i najbardziej istotny z nich to samoistne zamykanie się zamka centralnego. Kiedy auto stoi już zamknięte, zamek centralny co parę - parenaście sekund i tak próbuje zamknąć auto. Po odłączeniu zamka centralnego można usłyszeć takie cyknięcie pod kierownicą - wówczas zamyka się tylko klapa bagażnika.

Po przekręceniu zapłonu i odpaleniu silnika problem ustępuje, ale wówczas zaczynają świrować wycieraczki. Samoistnie potrafią odpalić max prędkość, po włączeniu tylnej wycieraczki - problem ustępuje i można kontrolować przednie pióra.

Ostatnio też pojawiły mi się 2 checki - abs i esp, komputer wykazuje brak połączenia z czujnikiem na prawym kole przód.

Nie miał ktoś podobnych objawów? Instalacja elektryczna wygląda na suchą, ale warto też dodać że karoseria często kopie prądem, więc ewidentnie mamy gdzieś przebicie. Od czego byście zaczęli?

Z pozdrowieniami, Michał :D



JAnek1511
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 23:23
Lokalizacja: Kalety
Auto: VW Golf mk4 1.9TDI
Silnik: ASZ

Re: Auto samo się zamyka, wycieraczki i czujnik ABS

Post autor: JAnek1511 » czw maja 23, 2019 09:58

Witam. Mój golf też sam sie czasami zamykał i do końca nie wiem co było przyczyną ale przepsikałem wszystkie wtyczki/kostki kontakt sprayem i problem zniknął. Może robi się gdzieś zwarcie. Wyczyść styki w okolicach problemów i zobaczymy. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości