Zapalona kontrolka poziomu oleju... pomimo braku czujnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

haceelMP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 13, 2019 22:18

Zapalona kontrolka poziomu oleju... pomimo braku czujnika

Post autor: haceelMP » pn maja 13, 2019 22:29

Witam serdecznie,
jestem świeżo upieczonym właścicielem Golfa IV z 1998 r. - silnik 1,8T 150KM (benzyna). Jakiś czas temu świeciła mi się kontrolka poziomu oleju (żółta oliwiarka). Okazało się, iż faktycznie poziom był niski, po dolewce kontrolka zgasła. Niby nic szczególnego, ale... w mojej misce nie ma czujnika poziomu oleju! (jest jedynie zaślepka w jego miejscu). Moje pytanie do Koleżanek i Kolegów forumowiczów - w jaki sposób mierzy poziom oleju? Czy na podstawie ciśnienia? tzn, jak jest niskie, to świeci się żółta kontrolka, a jak spada poniżej poziomu "krytycznego", to załącza się czerwona kontrolka? Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

Z góry dzięki za odpowiedź!



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Zapalona kontrolka poziomu oleju... pomimo braku czujnika

Post autor: marcin7x5 » wt maja 14, 2019 17:30

A masz wiązkę elektryczną do czujnika w misce? Jeżeli nie to musisz zmienić kodowanie licznika bo pewnie jest ustawiony pod czujnik. Możesz też sprawdzić czy masz w zamku maski podpięty kabelek od czujnika otwarcia/zamknięcia dającego sygnał do "skasowania" żółtej kontrolki oleju.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Zapalona kontrolka poziomu oleju... pomimo braku czujnika

Post autor: wesol » wt maja 14, 2019 18:17

Jak ma brak czujnika to co by nie było to pozostaje mu tylko wylosowanie tej opcji albo się zaopatrzyć w taki czujnik jeśli reszta jest.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

haceelMP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 13, 2019 22:18

Re: Zapalona kontrolka poziomu oleju... pomimo braku czujnika

Post autor: haceelMP » pt maja 17, 2019 22:50

Łołoło.... pamietajcie, ze nie mam aż tak fachowej wiedzy, jestem tylko zwykłym użytkownikiem.
Wiązki kabli nie mam, sprawdzaliśmy z kumplem. O co chodzi z tym kodowaniem? Na jakiej podstawie zapala się więc ta kontrolka?
Ps. Mam pod maska czujnik otwarcia maski.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Zapalona kontrolka poziomu oleju... pomimo braku czujnika

Post autor: marcin7x5 » sob maja 18, 2019 10:51

Kodowanie to nic innego jak odblokowanie/zablokowanie pewnych funkcji w liczniku. Musiałbyś sprawdzić jakie masz kodowanie obecnie. W tym cu musisz połączyć się za pomocą kompa i programu typu vag z licznikiem i wówczas wyświetli ci się nr licznika oraz jego kod. Poszukaj filmików na yt lub przeczytaj tematy na forum bo są takowe.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości