Siłownik nie zamyka klapy bagażnika (Hatchback)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bartasek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 09, 2013 19:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: VW GOLF IV GTI 1.8T EXCLUSIVE 2001
Silnik: AUM

Siłownik nie zamyka klapy bagażnika (Hatchback)

Post autor: Bartasek » pt kwie 12, 2019 19:00

Witam, mam problem z centralnym zamkiem tylnej pokrywy bagażnika, który po wciśnięciu guzika zamykania pojazdu stoi w miejscu (zamek nie zamyka się).
Sprawdziłem:
- bezpieczniki - są ok;
- zamek tylny z mikro przełącznikiem (brak oświetlenia bagażnika i informacji na fisie, po zwarciu pinów 1 z 2 oraz 2 z 3 lampka się świeci oraz jest info na fisie o otwartym bagażniku - niesprawny, dzisiaj zamówię nowy zamek);
- wymontowałem siłownik zamka, po podpięciu pod 12V prostownikiem wysuwa się, a po zamianie biegunów również chowa, także jest sprawny;
- po wysunięciu dźwigienki siłownika oraz naciśnięciu przycisku otwierania, ten się chowa, czyli jest ok. Natomiast po przyciśnięciu przycisku zamykania klapy pojazdu siłownik ani drgnie, a powinien się wysunąć. Sprawdzałem miernikiem to nie jest wysyłany żaden sygnał, gdy chcę go zamknąć, natomiast przy otwieraniu pojawia się na czas 1-2s, 12V;
- mikroswitch z bębenka jest sprawny - można nim otworzyć wszystkie zamki w pojeździe.

Miał ktoś kiedyś podobny problem? Podczas przeszukiwania google'a znalazłem info, że może być niby uszkodzony przekaźnik od modułu komfortu. Forum przejrzałem ale nic dotyczące tego przypadku nie znalazłem co by tu pasowało. Postaram się później sprawdzić ten moduł komfortu, aktualnie nie mam dostępu do vcds'a.
Ma ktoś może jakąś wiedzę na dany temat? Byłbym bardzo wdzięczny za każdą mądrą radę ; )

Druga kwestia, chcę zamówić dany tylny zamek klapy. Na allegro jest dużo zamienników 1J6827505B za około 50 złotych (firmy np. GETZ), czy lepiej kupić oryginalny za 200zł? Totalnie się w tym temacie nie orięntuję, czy zamiennik długo pożyje. Z góry dziękuję za odpowiedź. :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Siłownik nie zamyka klapy bagażnika (Hatchback)

Post autor: grg474 » ndz kwie 21, 2019 18:32

rozumiem, że na przewodach od wtyczki siłownika na jednym pojawia się masa a na drugim + przy otwieraniu a nie że sprawdziłeś, że na jednym z przewodów pojawia się +


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Bartasek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 09, 2013 19:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: VW GOLF IV GTI 1.8T EXCLUSIVE 2001
Silnik: AUM

Re: Siłownik nie zamyka klapy bagażnika (Hatchback)

Post autor: Bartasek » wt lip 23, 2019 14:20

Temat rozwiązany, winny okazał się moduł komfortu. Uszkodzony przekaźnik, który nie podawał napięcia do do siłownika klapy przy zamykaniu auta.



elvis86PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 06, 2017 14:15

Re: Siłownik nie zamyka klapy bagażnika (Hatchback)

Post autor: elvis86PL » pt sie 30, 2019 09:53

Witam, nie chce tworzyć kolejnego tematu, ale ostatnio przydazyl mi się podobny problem, to znaczy. Od pewnego momentu miałem problem z otwarciem klapy bagażnika, jeśli się udało to raz na 20 prób. Kupiłem oryginalny siłownik, został wymieniony, jednak co się okazało wciąż jest problem, wygląda to tak jakby siłownik nie mial wystarczająco sił do zamknięcia i otwarcia zamka klapy. Jeśli drgnie to tylko minimalnie. Maciejakies pomysły co z tym fantem najlepiej robić? Wymienić zamek i siłownik?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości