Centralny zamek blokuje odpalenie samochodu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
teges28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 05, 2018 13:38
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Volkswagen Golf 4 GTI
Silnik: AJM

Centralny zamek blokuje odpalenie samochodu

Post autor: teges28 » pn gru 31, 2018 00:18

Witam. Dziś miałem problem z moim golfem. Mianowicie pojechałem ok15km do miasta dodam że cały dzień gdzieś jeździłem i auto odpalało cały czas jak należy. Ale wracam do tematu przejechałem 15km zgasiłem auto zamkiem go centralnym z pilota i poszedłem do maka xd wróciłem po 5minutach otworzyłem go tak samo jak zawsze z pilota wsiadłem do samochodu przekręciłem kluczyk wszystkie kontrolki ładnie zgasły 0 błędu i przekręciłem i nic rozrusznik kręci jak zwariowany aż całym samochodem trzęsło a auto nie odpaliło powtarzałem czynność dobre 10razy i dalej nic. Siedziałem w samochodzie i zacząłem go zamykać i otwierac i próbować odpalać i po 2-3 razie pyk odpalił od strzala. Wróciłem do domu do garażu zgasiłem go i znów próbowałem go odpalić i 4 kolejne razy odpalił od strzału. I i i tu problem siedzac w samochodzie zamkiem go centralką i po kilku sekundach otworzyłem go i spróbowałem odpalić i nic zero reakcji kontrolki wszystkie ładnie zgasły a auto nie odpala znów psubowalem kilka razy i już nie odpalił. Wie ktoś co to może być ? Jutro będę to dokładnie sprawdzał ale wydaje.mi się że jest jakiś problem z centralnym zamkiem a jakaś blokadą zapłonu ...



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Centralny zamek blokuje odpalenie samochodu

Post autor: dany_47 » pn gru 31, 2018 02:15

Bardziej szukał bym przy kostce od stacyjki, skoro się otwiera i zamyka to centralny dziala git

Napewno jest tak że jak auto odpalone to nie zamkniesz pilotem. Ale nie wydaje mi się zeby drugą stronę też blokował. W sensie czy jeśli mysli że jest zamknięty to nie pozwoli odpalić.....


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
teges28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 05, 2018 13:38
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Volkswagen Golf 4 GTI
Silnik: AJM

Re: Centralny zamek blokuje odpalenie samochodu

Post autor: teges28 » czw sty 31, 2019 07:31

No niestety problem powrocil. Miałem spokój na miesiąc i dziś znów po otworzeniu auta z pilota nie chciał odpalic. Po około 10minutach walki otwierania i zamykania samochodu z pilota cyk znów odpalił i odpala cały czas do puki znów go nie zamknę pilotem. A wiadomo jak go zamknę to nie odpali i tak w koło macieju... Już nie mam pomysłów wydaje mi się że centralny zamek jakoś blokuje zapłon .... Poprawcie mnie jeśli się myle. Nie mam zielonego pojęcia czym jest to spowodowane



bet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 21:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Centralny zamek blokuje odpalenie samochodu

Post autor: bet » wt sie 27, 2019 09:18

Witam
Czy znalazłeś jakieś rozwiązanie problemu, bo mam podobny problem. Czasami nie odpala, po dłuższej przerwie pali i jeździ bez szarpania. Zamykam pilotem z kluczyka i zaczyna się loteria.
Silnik AGU 1.8 benzyna gti 150 km


Pozdrawiam
Bet

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości