[mk4] VW Bora 1999 - zacinająca się elektryczna, przednia szyba.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ROCES
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt paź 31, 2017 13:24

[mk4] VW Bora 1999 - zacinająca się elektryczna, przednia szyba.

Post autor: ROCES » pn maja 21, 2018 13:42

Dzień dobry, mam problem z zacinaniem i szarpaniem przedniej elektrycznej przedniej szyby od strony kierowcy. Dodatkowo silnik strzela kiedy szyba zamknie się całkowicie lub otworzy na maksa. Zauważyłem, że podczas zamykania innych szyb cyka przekaźnik kiedy szyba zamknięta jest całkowicie, a w przypadku tej jednej chyba nie działa. Rozebrałem drzwi i wszystko wygląda na to, że nic się nie połamało ani nie odpadło. Te plastikowe kółka są całe, prowadnice i linka całe, jedyne co mi nie pasuje to te elementy, które chodzą po prowadnicy i trzymają szybę bo są strasznie luźne i latają we wszystkie strony. Co mogę wymienić żeby pozbyć się tego problemu? Dodatkowo spadł mi rygiel tzn. ten "pypeć", który wychodzi przez tapicerkę i nie mogę za cholerę znaleźć jak go założyć.

Filmik przedstawia mój problem.


Obrazek

Obrazek

Obrazek



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: VW Bora 1999 - zacinająca się elektryczna, przednia szyba.

Post autor: santos13 » pn maja 21, 2018 22:25

Piszesz ze masz luzy na prowadnicach. Nie jestem pewny ale po mojemu kantuje Ci szybę w prowadnicach. Zlap reka u gory i zobacz czy masz luz, czy szyba "lata" przod-tyl. Przerabialem taki problem u siebie, ponoc ze silniczek ma takie zabezpieczenie ze jak szybę przekosi np w przod i zblokuje sie w prowadnicy (lub nawet nie zblokuje ale zlapie opor i ciezko idzie) to silniczek żeby sie nie uszkodzil przerywa prace. U mnie pomogla wymiana calego mechanizmu w drzwiach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości