golf 4 problem z wycieraczkami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf4trend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 15, 2017 22:46

Re: golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: golf4trend » wt lis 10, 2020 21:55

michaf1994 pisze:
pn lis 02, 2020 08:21

Nie, masz wersję z czujnikiem deszczu i tam trzeba ręcznie wznowić ich pracę - taka ochrona dla tych, którym przymarzną wycieraczki. Dzięki temu nie uszkodzą się jak odpalasz zimą żeby pomóc sobie w odśnieżaniu auta. Wystarczy jakikolwiek ruch na tej manetce żeby wznowić ich pracę po włączeniu zapłonu.
Dzięki za info. Chociaż trzeba uważać, jeżeli chodzi o tą ochronę, bo zatrzymane w czasie pracy to i tak wrócą do pozycji wyjściowej.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: michaf1994 » czw lis 12, 2020 13:51

WRC32 pisze:
wt lis 10, 2020 19:26
michaf1994 pisze:
pt lis 06, 2020 10:31
WRC32 pisze:
czw lis 05, 2020 14:08


Manetka jest dobra dlatego, że na tym starym przekaźniku czasówka działa prawidłowo.
No to sam sobie odpowiedziałeś - coś jest nie tak z nowym przekaźnikiem.

Pytanie tylko:
WRC32 pisze:
sob paź 31, 2020 18:28
Witam wszystkich.
Wymieniłem uszkodzony przekaźnik nr. 389 na nowy, po tej wymianie ,gdy ustawię manetkę na działanie czasowe i jak przekrece pokrętło czy to na krótki czas, czy na długi czas włączenia to i tak wycieraczki włączają się po tym samym czasie.
Czy ktoś wie co jest nie tak?
Dlaczego wymieniałeś? Co było z nim nie tak? Nie ma żadnych Twoich wcześniejszych postów, w temacie, więc ciężko pomóc. Opisz objawy na starym przekaźniku co się działo, że zdecydowałeś się na wymianę.
Witaj. Przekaźnik wymieniłem na nowy z powodu uszkodzenia poprzedniego, na którym wycieraczki podczas włączenia zapłonu same zaczynały działać. Wycieraczki zatrzymywały się na środku szyby, po paru próbach udawało się je cofnąć na pozycję wyjściową. Przekaźnik wymieniłem na nowy za grube miliony :D z tym samym numerem.
Nie mam pewności, ale podejrzany jest nowy przekaźnik, zanim kupisz następny lub go wymienisz weź jeszcze przeczyść styki manetki na kostce. Jak na starym jest odpięta manetka to też się tak dziwnie zachowują, że chodzą cały czas i zatrzymują na środku? Zatrzymywanie na środku i chodzenie po zapłonie na nowym nie mają miejsca?



WRC32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 15, 2011 21:54

Re: golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: WRC32 » pn lis 16, 2020 02:36

michaf1994 pisze:
czw lis 12, 2020 13:51
WRC32 pisze:
wt lis 10, 2020 19:26
michaf1994 pisze:
pt lis 06, 2020 10:31


No to sam sobie odpowiedziałeś - coś jest nie tak z nowym przekaźnikiem.

Pytanie tylko:


Dlaczego wymieniałeś? Co było z nim nie tak? Nie ma żadnych Twoich wcześniejszych postów, w temacie, więc ciężko pomóc. Opisz objawy na starym przekaźniku co się działo, że zdecydowałeś się na wymianę.
Witaj. Przekaźnik wymieniłem na nowy z powodu uszkodzenia poprzedniego, na którym wycieraczki podczas włączenia zapłonu same zaczynały działać. Wycieraczki zatrzymywały się na środku szyby, po paru próbach udawało się je cofnąć na pozycję wyjściową. Przekaźnik wymieniłem na nowy za grube miliony :D z tym samym numerem.
Nie mam pewności, ale podejrzany jest nowy przekaźnik, zanim kupisz następny lub go wymienisz weź jeszcze przeczyść styki manetki na kostce. Jak na starym jest odpięta manetka to też się tak dziwnie zachowują, że chodzą cały czas i zatrzymują na środku? Zatrzymywanie na środku i chodzenie po zapłonie na nowym nie mają miejsca?
Witaj. Tak się działo na starym uszkodzonym przekaźniku, na nowym już ten problem nie występuje. Tylko teraz na nowym przekaźniku mam taki problem, że obojętnie na jaki czas ustawisz pokrętło wycieraczki zadziałają po takim samym czasie.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: michaf1994 » pn lis 16, 2020 15:24

Czy na starym przekaźniku jak odłączysz manetkę to też się tak dzieje że same działają? Pytam żeby wykluczyć uszkodzenia manetki. Nowy przekaźnik ma ten sam nr co stary?



WRC32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 15, 2011 21:54

Re: golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: WRC32 » pn lis 30, 2020 08:18

michaf1994 pisze:
pn lis 16, 2020 15:24
Czy na starym przekaźniku jak odłączysz manetkę to też się tak dzieje że same działają? Pytam żeby wykluczyć uszkodzenia manetki. Nowy przekaźnik ma ten sam nr co stary?
Witaj. Manetki są w porządku. Nowy przekaźnik posiada ten sam numer co stary, inaczej nie kupił bym odpowiedniego do mojego modelu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości