Programowanie pilota

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » wt lip 22, 2008 20:56

[/quote]immo to dopasuje[/quote]

to zes napisal, nawet jest opisane jak to zrobic. kluczyk do immo dopasujesz, zreszta dotyczy sie do kazdego sprzetu ktory jest obslugiwany za pomoca pilota. no ale immo do kluczyka juz sie nie pasuje, przynajmniej w sposob podobny do opisanego powyzej.



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » wt lip 22, 2008 21:23

manieczek111 pisze:A teraz jaki masz klucz, tez scyzoryk? jesli miales wczesniej scyzoryk, a w nim zamek centralny to nie bedzie zadnego problemu.
Szczerze to wydaje mi sie ze mogl byc tu wczesniej scyzoryk, ale nie jestem tego pewien na 100%. Bo jesli by nie bylo znaczy sie, ze nawet nie ma co podchodzic z tematem scyzoryka jako pilot do zamykania??
manieczek111 pisze:to zes napisal, nawet jest opisane jak to zrobic. kluczyk do immo dopasujesz, zreszta dotyczy sie do kazdego sprzetu ktory jest obslugiwany za pomoca pilota. no ale immo do kluczyka juz sie nie pasuje, przynajmniej w sposob podobny do opisanego powyzej.
A moze kolego podzielisz sie z nami jakie to teraz metody sie stosuje do kodowania immo. Bo tyle ze pod kompem sie koduje to wiem. :blush:



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt lip 22, 2008 21:32

ze to transponder od immo dopasuje to jakas bajka


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » wt lip 22, 2008 23:01

ThoMass pisze:
manieczek111 pisze:A teraz jaki masz klucz, tez scyzoryk? jesli miales wczesniej scyzoryk, a w nim zamek centralny to nie bedzie zadnego problemu.
Szczerze to wydaje mi sie ze mogl byc tu wczesniej scyzoryk, ale nie jestem tego pewien na 100%. Bo jesli by nie bylo znaczy sie, ze nawet nie ma co podchodzic z tematem scyzoryka jako pilot do zamykania??
manieczek111 pisze:to zes napisal, nawet jest opisane jak to zrobic. kluczyk do immo dopasujesz, zreszta dotyczy sie do kazdego sprzetu ktory jest obslugiwany za pomoca pilota. no ale immo do kluczyka juz sie nie pasuje, przynajmniej w sposob podobny do opisanego powyzej.
A moze kolego podzielisz sie z nami jakie to teraz metody sie stosuje do kodowania immo. Bo tyle ze pod kompem sie koduje to wiem. :blush:
chodzilo mi, o to ze bez kompa immo sie nie zakoduje. nie w taki sposob co sam kluczyk.


Co do klucza, miales wczesniej centralny w kluczu czy nie? wogole masz centralny w samochodzie? bo ja juz troche sie zaczynam gubic. Pisales, ze masz oddzielny pilot do alarmu. Jesli bedziesz mial otwieranie/zamykanie samochodu za pomoca scyzoryka to alarm podlaczysz sobie do centralnego i juz nie bedziesz musia uzywac oddzielnego pilota do alarmu. NIe wiem zbytnio jaka jest u ciebie sytuacja, jaki alarm, czy jest ten centralny czy go nie ma.



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » śr lip 23, 2008 05:58

manieczek111 pisze:chodzilo mi, o to ze bez kompa immo sie nie zakoduje. nie w taki sposob co sam kluczyk.
Tak wlasnie myslalem, tym bardziej ze mam immo3 w aucie.
manieczek111 pisze:Co do klucza, miales wczesniej centralny w kluczu czy nie? wogole masz centralny w samochodzie? bo ja juz troche sie zaczynam gubic. Pisales, ze masz oddzielny pilot do alarmu. Jesli bedziesz mial otwieranie/zamykanie samochodu za pomoca scyzoryka to alarm podlaczysz sobie do centralnego i juz nie bedziesz musia uzywac oddzielnego pilota do alarmu. NIe wiem zbytnio jaka jest u ciebie sytuacja, jaki alarm, czy jest ten centralny czy go nie ma.
Sorry moj błąd. Central jest w aucie i raczej standardowo był. Alarmem otwieram i zamykam drzwi. Jak przekrece i przytrzymam klucz to sie zamykaja albo otwieraja szyby. Czyli chyba standard central i jakis modul komfort powienien byc. Ale moge sie mylic.



kafi333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 31, 2008 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kafi333 » czw lip 31, 2008 19:22

to ja sie podłącze do tematu bo juz sam nie wiem co i jak z tego wszystkiego

w zime załozylem sobie u jakiegos montera alarmów alarm boxer, jakis normalny alarm z pilotem
w aucie wczesniej miałem centralny zamek przekrecany z kluczyka
na dniach kupiłem sobie kluczyk scyzoryk do autka
po lewej stronie na zdjeciu jest pilot od mojego alarmu a po prawej pilot ze scyzoryka
Obrazek
Obrazek
czy da rade jakos zaprogramowac pilot z prawej strony zeby działał i otwierał auto jak pilot z lewej od alarmu? moze da rade przelozyc jakos ten uklad z lewego ktory jest mniejszy, wazne zeby dzialal tylko jeden przycisk ktory zamyka i otwiera auto..
tylko ze zasilanie obydwoch jest zupelnie inne z lewej jest na 12 V a z prawej juz na 4V, bateryjka paluszek nie zmiesci sie w pilocie z prawej a tam jest plaska zegarkowa 4V i tez kilka sztuk sie nie zmiesci:/

ale moze dało by rade zrobic tak ze doprogramowac pilota do centralnego zamka fabrycznego a do tego centralnego zamka podpiac alarm,tylko ze moj fabryczny centralny jest z kluczyka a nie pilota:/??? sam nie wiem czy cos takiego zadziała, a moze da rade zaprogramowac tego pilota z prawej strony na czestotliwosc fale to co otwiera auto tak jak ten z lewej? widziałem w googlach ze programuja ludzie w polsce piloty:/
transponder przełozył bym ze starego kluczyka wiec z immo nie powinno byc klopotów i grot bym dociał ale najgorzej z tym pilotem, bo bez sensu jest nosic przy scyzoryku pilota od alarmu choc jest malutki ale to i tak nie ma sensu:( poradzcie chlopaki co zrobic? a moze w wawie macie jakiegos speca co by mi ten pilot z prawej przerobil tak zeby otwieral mi auto, dodam ze ten pilot z lewej i jego plytke uklad moge przeznaczyc aby przystosowac ten scyzoryk
troche duzo pisania ale chcialem szczegolowo nakreslic temat:)
pozdrawiam
Kamil
Ostatnio zmieniony czw lip 31, 2008 19:28 przez kafi333, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » czw lip 31, 2008 20:10

slyszalem o magikach ktorzy potrafia tak przerobic plytke pilota (a nawet zrobic nowa i przeniesc na nia elementy elektroniczne) ze zmiesci sie do scyzoryka.
ale to bardzo drogie rozwiazanie.
u ciebie widze problem zasilania bo plytka starego pilota jest niewielka i ma zblizony rozstaw przyciskow i pewnie dalaby sie jakos wkleic do obudowy nowego klucza i da sie uzywac przyciskow.
troche rzezbienia by bylo :P
jezeli paluszek zmiesci sie do obudowy scyzoryka to moznaby go wylutowac i wpasowac do obudowy a potem polaczyc kabelkami.
jezeli jest za gruby i obudowa sie nie zamknie to czarno widze skladanie 12v z pastylek czy innych bateryjek :(

podsumowujac ja bym sie nie poddawal i po dokladnych pomiarach sprobowal.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

kafi333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 31, 2008 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kafi333 » czw lip 31, 2008 20:56

pomiarow własnie juz dokonywałem i niestety palusze sie tam nie zmiesci nic a nic a 3 pastylki wogole tez nie wejda, wiec ten pomysl na pewno odpada, moze da rade zaprogramowac skopiowac pilota z lewej na tego z prawej, ewentualnie tak jak chlopaki pisali wczesniej podpiac alarm pod fabryczny centralny i do centralnego doprogramowac pilota scyzoryka ale nie wiem czy u mnie jest bezprzewodowy centralny na pilota bo przy zakupie dostalem same kluczyki nic wiecej, tyle ze zamyka wszystkie drzwi po przekreceniu
pozdr



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » pt paź 24, 2008 21:06

Koledzy czy ktos moze odpowiedziec jak to faktycznie jest z tym modulem komfortu.
Czy tak jak ktos wczesniej napisal, ze ten modul ktory nie obsluguje pilotow ma mniej czy jakies inne wejsia do podlaczania od modulu ktory obsluguje piloty.



greg

Post autor: greg » pt paź 24, 2008 21:21

moduł komfort bez obsługi pilotów ma:
1. inny numer a raczej literę
2. najczęściej ma tylko 1 wtyczkę



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » pt paź 24, 2008 21:40

greg pisze:moduł komfort bez obsługi pilotów ma:
1. inny numer a raczej literę
2. najczęściej ma tylko 1 wtyczkę
Znaczy, ze jesli u mnie siedzi ten bez obslugi to zeby podlaczyc taki z obsluga bede musial druga wtyczke dorabiac. tylko co wtedy gdzie podlaczyc i czy duzo jest z tym roboty?? :goof:



greg

Post autor: greg » pt paź 24, 2008 22:18

kup moduł komfort z pilotami to mało albo kup alarm z domykaniem z pilotami - kluczykami scyzor i się wepnij



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » pt paź 24, 2008 22:28

greg pisze:kup moduł komfort z pilotami to mało albo kup alarm z domykaniem z pilotami - kluczykami scyzor i się wepnij
Po prostu zastanawiam sie czy warto sie pobawic i zamienic modul na taki z obsluga pilotow ori, czy szkoda zachodu. O samo domykanie to akurat sie nie martwie bo to mam ale w druga strone chcialbym zeby mozna tez bylo otwierac. Moj modul na nieszczescie/szczescie nie obsluguje pilotow.
Greg widze, ze temat przerabiales i wiesz co nie co o tym.



greg

Post autor: greg » pt paź 24, 2008 22:31

ThoMass pisze:Greg widze, ze temat przerabiales i wiesz co nie co o tym.
:grin: troszku wiem :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości