Programowanie pilota

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » pt paź 24, 2008 22:39

[/quote] :grin: troszku wiem :bigok:[/quote] :jezor:

|To moze odkryjesz choc maly skrawek tajemnicy czy to duzo roboty takie podlaczenie modulu z obsluga w miejsce modulu bez obslugi pilotow.



greg

Post autor: greg » pt paź 24, 2008 23:03

jakieś 8 kabelków inny moduł komfort + 2 piloty - najlepiej jakbyś miał piloty z tego modułu komfort
ważne!
jak masz obecnie moduł komfort 1J0 to montujesz też 1J0
a jak masz 1C0 to montujesz 1C0



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » pt paź 24, 2008 23:07

greg pisze:jakieś 8 kabelków inny moduł komfort + 2 piloty - najlepiej jakbyś miał piloty z tego modułu komfort
ważne!
A jesli calkowicie nowe piloty to nie da sie ich zgrac z innym modulem? A co do tych 8 kabelkow to duzo rozbierania w autku zeby je podlaczyc.



greg

Post autor: greg » pt paź 24, 2008 23:21

ThoMass pisze:A co do tych 8 kabelkow to duzo rozbierania w autku zeby je podlaczyc.
wejdź na moją porade to zobaczysz ile
a co do zgrania pilotó zmodułem - jestem w fazie rozgryzania jak rozpoznać który moduł jaką ma częstotliwość



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » pt paź 24, 2008 23:35

wejdź na moją porade to zobaczysz ile
a co do zgrania pilotó zmodułem - jestem w fazie rozgryzania jak rozpoznać który moduł jaką ma częstotliwość
Ok jakbys mogl podac linka lub tytul pod jakim szukac to bede wdzieczny.
Dzieki za szybkie odpowiedzi.
Pozdr.



greg

Post autor: greg » sob paź 25, 2008 09:24

ThoMass pisze:akbys mogl podac linka
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2258844#2258844



sebolking
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 17, 2009 20:58
Lokalizacja: zabrze

Post autor: sebolking » śr mar 18, 2009 13:16

a ja mam a raczej mialem taki problem ze po wymianie bateri w pilocie on przestal dzialac jak wrocilem do domu to zamykalem auto mechanicznie i zamigal opuscil szyby i pilot sie zaprogramowal czy jest ktos kto mi to wytlumaczy jak to sie stalo i jak w przyszlosci to naprawci



Awatar użytkownika
przemo1024
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 17, 2008 21:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: przemo1024 » sob lut 27, 2010 12:50

m_maryszczak pisze:Dopasowywanie nowego dodatkowego kluczyka - Od modelu z roku 1999
– włożyć do zamka mechanicznie pasujący kluczyk;
– włączyć zapłon;
– zablokować mechanicznie samochód nowym (do przyuczenia) kluczykiem (np. na drzwiach kierowcy) i nacisnąć przycisk na kluczyku;
– po przerwie trwającej dłużej niż 1 sekundę nacisnąć drugi raz przycisk na kluczyku;
– czynność dopasowywania jest zakończona i zostaje potwierdzona sygnałem dźwiękowym samochodu.

Zaczerpnięte z zaprzyjaźnionego forum vw-passat. Robiłem takie dopasowanie u siebie i działa w 100%. Pozdro
Witam

Ostatnio też kupiłem używany scyzoryk (jak zwać tak zwać) 433mhz za 90zł. Dziś dzięki temu koledze zaprogramowałem pilota na zapasowym kluczyku bo w nowo nabytym nie wymieniłem jeszcze grota i nie przełożyłem transpondera. Pilot działa idealnie. Porada programowania pilota jak najbardziej skuteczna w praktyce.
Pech tylko chciał ze u szczerbił mi się zatrzask główki kluczyka i nie idzie diabelstwa skutecznie skleić ani kropelka ani tp. klejami.

Pozdro



pawullonn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sie 22, 2009 17:56

Post autor: pawullonn » pn maja 24, 2010 01:39

Witam :)
Odświeże temat troszke ;)
Mam golfa z 2002 roku i scyzoryki 2-przyciski, i chce zmienić "pilot" scyzoryka z 2 przyciskami na pilot z 3 przyciskami (żeby otwierać dodatkowo bagażnik)widziałem takie oryginalne piloty na allegro. Czy istnieje taka możliwość że bedzie to chodziło w takiej konfiguracji bo teraz centralny zamek obsluguje 2 przyciskowy i czy dostosuje sie do pilota z 3 przyciskami?



greg

Post autor: greg » pn maja 24, 2010 11:06

pawullonn pisze:Czy istnieje taka możliwość że bedzie to chodziło w takiej konfiguracji bo teraz centralny zamek obsluguje 2 przyciskowy i czy dostosuje sie do pilota z 3 przyciskami?
tak



pawullonn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sie 22, 2009 17:56

Post autor: pawullonn » pn maja 24, 2010 18:52

i programowanie pilota odbywa sie tak jak bylo napisane na początku tematu??
Mam pytanko co do tego opisu bo jest napisane że naciskam "przycisk" naciskam dowolny czy konkretnie jakiś ??



Vegos01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 21:39

Re: Programowanie pilota

Post autor: Vegos01 » pt mar 27, 2020 22:45

W moim Golfie 4 ( 2000 rok 2.0 benzyna AQY) programowanie kluczyka odbywa się w sposób inny niż w instrukcji z pierwszej strony.

Aby zaprogramować pilota należy przycisnąć guzik otwierania lub zamykania przez czas dłuższy niż 1 sek ( będąc w pobliżu auta ) Po puszczeniu przycisku wystarczy otworzyć lub zamknąć drzwi mechanicznie kluczykiem ktory programujemy. Czas trwania czynności nie dłuższy niż 1 min.

To tyle. W sumie proste, ale jak się stosuje do innych instrukcji z dwoma kluczykami itp to można kombinować i kombinować.

Owy sposób znalazłem w swojej niemieckiej książce serwisowej i faktycznie działa.

Podpowiem tylko jeszcze aby zwracać uwaga na ilość bateri (a dokładnie napięcie jakie dają) ponieważ poniżej jakiejś tam wartości kluczyk nie działa w ogóle.

Tyle odemnie. Pozdrawiam.



bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

Re: Programowanie pilota

Post autor: bogiel7 » pn lip 12, 2021 21:33

Witam wszystkich. Po wymianie baterii kluczyk przestał otwierać i zamykać auto. Próbowałem metody poprzez zamek i zadziałał. Ale na krótko. Były z 3 próby przyuczenia poprzez zamek za każdym razem po paru godzinach sam się rozkodowywał. Wiec znałazłem metode poprzez wag-com opisana w tym temacie.

viewtopic.php?t=224086

Wchodzę w moduł komfortu--> adaptacje w grupie 0 zapisuje. W grupie 1 jest widoczny tylko jeden kluczyk. Jeśli próbuje zmienić wartość na dwa klucze w błedach wyskakuje 01179. Jeśli na to miejsce próbuje wrzucić rozkodowany kluczyk nic sie nie dzieje. Jeśli wrzucam zapasówke normalnie ja przyjmuje(słychać krótko syrenę). I teraz pytanie. Czy moduł komfortu wyczuwa jakoś te klucze i nie pozwala dodać 2 bo on jest uszkodzony? Jak to sprawdzić? Probowałem akumulator odłaczać wyciągać baterie z rozkodowanego kluczyka na długo nic to nie daje. Jedynie co moge dodać to bardzo szybko spada napiecie z baterii. Pierwszy komplet wytrzymał dzięń dziś sprawdzałem z 6V zostało 3V.Dziś włóżyłem nowy komplet około 12 w południe i 6,4V po 2H było już 5,5V. Wydaje mi sie że troche szybko spada. Za wszelkie sugestie dziękuje.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Programowanie pilota

Post autor: wesol » wt lip 13, 2021 20:02

rozbierz klyczyk i przelutuj plytke. od samej wymiany baterii pilot nie powinien sie rozprogramowac.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości