Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

roster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 02:00
Auto: Volkswagen Bora 1.6 16v
Silnik: BCB

Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: roster » ndz lip 21, 2019 00:27

Czy istnieje coś takiego dedykowanego do Golfa, Bory, generalnie grupy VW?
Optymalnym rozwiązaniem byłoby, gdyby pozostawienie auta w pozycji zapalonych mijania, automat gasił i pozycje, i mijania. Natomiast gdy przekręcić w pozycję świateł pozycyjnych, by ich nie wyłączał.
Tylko, czy da się taki moduł dokupić?

Widziałem na allegro (https://allegro.pl/oferta/automatyczny- ... 8309272898), można za 30zł dokupić do mijania i pozycyjnych, ale wtedy jak włączyć pozycyjne po wyłączeniu zapłonu, bo np. stoimy w ciemnym miejscu?
I z innej beczki, czy podświetlenie deski wyłączy się również przy takim wyłączniku, gdy podepniemy wyłącznik pod pozycyjne?


Bora sedan 2005, 1.6 16v,
4xel.szyby, climatr, komp, temp, ESP, recaro, 4 airbag
ale brak podswietlanych kratek nawiewu

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: muszkatobiasz » ndz lip 21, 2019 00:42

ten włącznik z allegro zapala sam światła po zapaleniu silnika gdy pojawia się ładowanie gasi jak zgasisz silnik pozycyjne włączysz pokrętłem normalnie w trakcie postoju. to uruchamia światła bez użycia pokrętła świateł



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: Maszan » ndz lip 21, 2019 17:25

Automat z linku polecam. Mialem zamontowany w Borze TDI i dziala juz 6 rok. Jesli podlaczysz wg schematu zalacza wsio co trzeba - jedynie co to trzeba diode prostownicza odpowiednio wpiac, zeby byla niezaleznosc zalaczania postojowek wlacznikiem kierunkowskazow ( gdy chcemy miec pozycje z jednej strony ).


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

roster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 02:00
Auto: Volkswagen Bora 1.6 16v
Silnik: BCB

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: roster » pn lip 29, 2019 11:53

Nie czaję tylko jednego. Jak po zainstalowaniu wyłączyć światła mijania na włączonym silniku?


Bora sedan 2005, 1.6 16v,
4xel.szyby, climatr, komp, temp, ESP, recaro, 4 airbag
ale brak podswietlanych kratek nawiewu

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: muszkatobiasz » pn lip 29, 2019 12:54

Włącznik sam załączy światła postojowe i drogowe a jeśli będziesz chciał w nocy włączyć długie wtedy włącznikiem od świateł musisz włączyć tradycyjnie i wtedy masz długie z manetki



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: Maszan » pn lip 29, 2019 13:25

Wlacznik automatyczny zalacza swiatla postojowe i MIJANIA. Drogowe sa manetki. Zeby wylaczyc postojowki i mijania nalezy wlacznikiem serwisowym, ktory jest dolaczony do zestawu (i trzeba sobie go gdzies zamontowac z latwym w miare dostepem - ja mialem przy bezpiecznikach) wylaczyc zasilanie ( bodajze mase
rozpinalem ) wlacznika automatycznego.
Z przelacznika seryjnego swiatel mozesz wlaczyc postojowki przy NIE pracujacym silniku pod warunkiem, ze napiecie na aku spadlo ponizej progu wlaczenia automatu ( w praktyce po zgaszeniu auta zdarzalo sie ze przekrecalem stacyjke i swiatla startowaly od razu).


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

roster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 02:00
Auto: Volkswagen Bora 1.6 16v
Silnik: BCB

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: roster » pt sie 02, 2019 15:39

Ten włącznik to jakaś bzdura, skoro nie pozwala wyłączyć świateł na włączonym silniku, bo trzeba dodatkowy włącznik prowadzić, cholera wie gdzie (pruć deskę, czy za każdym razem otwierać drzwi kierowcy i grzebać w bezpiecznikach)

Może jest jakiś zdolny forumowicz, który wie jak zrobić instalację, by światła pozycyjne same gasły po wyłączeniu zapłonu, gdy oryg. włącznik jest w pozycji mijania, a zostawiać pozycyjne gdy jest w pozycji pozycyjnych?


Bora sedan 2005, 1.6 16v,
4xel.szyby, climatr, komp, temp, ESP, recaro, 4 airbag
ale brak podswietlanych kratek nawiewu

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: Maszan » pt sie 02, 2019 22:22

No widzisz ,a mi ten bzdurny automat działał i nie przeszkadzało , że musiałem go z ręki czasem wyłączyć ( akurat wyłącznik miałem w miejscu niewidocznym i pod ręką). Tak jak ty chcesz to ciężko będzie. Obecnie w Leonie mam włącznik po stacyjce z układem przekaźników znalezionym w sieci i chyba opisywanym w jakimś czasopiśmie elektronicznym i też musi być wyłącznik serwisowy , żeby zdeaktywowac załączanie świateł z automatu. W Golfie mam najprostsze podpięcie aktywowane stacyjka opisywane tutaj na forum - czyli włącznik załączony na światłami mijania na stale i całość zapala się po przekręceniu stacyjki. Bez stacyjki nie zapalisz nawet postojowek. Włącznik serwisowy przywraca seryjne załączenie świateł włącznikiem.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: muszkatobiasz » sob sie 03, 2019 00:09

zamiast ręcznego włącznika schowanego do odłączenia sygnału wystarczy podłączyć przekaźnik o podwójnym działaniu i podłączyć go pod włącznik świateł tak że gdy włącznik nie jest włączony przekaźnik zwiera styki od stacyjki i działa automat gdy włączysz postój przekaźnik przełącza na drugi styk i automat jest wyłączony wtedy masz postoje po drugim przekręceniu postoje i światła drogowe. jeśli dobrze to zrozumiałem



roster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 02:00
Auto: Volkswagen Bora 1.6 16v
Silnik: BCB

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: roster » sob sie 03, 2019 01:38

Jestem taksiarzem, musze nieraz wylaczyc swiatla na postoju, bo np cofam z czarnej d..y i kazde swiatlo powoduje, ze nic nie widze w lusterku, nawet podś. deski albo zima musze wlaczyc na chwile silnik, bo zamarzam, ale bez swiatel. Innymi slowy, potrzebuje pelnego wachlarze opcji, bardziej wyłącznika pozycyjnych, jesli cos takiego istnieje, tak jak we Fiatach, gasisz silnik i masz spokoj. Pozatym wlaczanie kilkadziesiat razy na dzien szybko wyrobi oryg. wlacznik. To co proponujecie to jakies polsrodki, bo automatyzuje jedno kosztem drugiego, aczkolwiek nie mowie, ze nie jestem wdzieczny.


Bora sedan 2005, 1.6 16v,
4xel.szyby, climatr, komp, temp, ESP, recaro, 4 airbag
ale brak podswietlanych kratek nawiewu

roster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 02:00
Auto: Volkswagen Bora 1.6 16v
Silnik: BCB

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: roster » pn sie 05, 2019 21:33

A czy podlaczeniu wlacznika jak opisujecie, wskazniki na desce tez sie automatycznie podswietlaja po zapaleniu razem z rejestracja?


Bora sedan 2005, 1.6 16v,
4xel.szyby, climatr, komp, temp, ESP, recaro, 4 airbag
ale brak podswietlanych kratek nawiewu

roster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 02:00
Auto: Volkswagen Bora 1.6 16v
Silnik: BCB

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: roster » wt sty 28, 2020 07:15

No i stalo sie, włącznik zalozony. To ten najbardziej klasyczny automatyczny wlacznik swiatel z allegro. Dolozylem pod ręką wylacznik ustrojstwa, by móc czasem mieć właczony silnik bez świateł.

Fajna sprawa, porobię foty. Tylko jedno ale.

Nie załącza podświetlenia zegarów. Myślałem, że po podłączeniu automatu pod linie postojówek samo się to stanie, ale najwidoczniej trzeba automat podłączyć jeszcze pod pin podświetlenia zegarów. Ktora to linia (nr na kostce albo kolor) w Borze? Jest tylko jedna?


Bora sedan 2005, 1.6 16v,
4xel.szyby, climatr, komp, temp, ESP, recaro, 4 airbag
ale brak podswietlanych kratek nawiewu

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: Qto » wt sty 28, 2020 13:40

Musiałbyś się wpiąć bezpośrednio przy liczniku z użyciem diody...inaczej będzie się świecić całe podświetlenie wnętrza, pozycyjne i podświetlenie rejestracji.
Samo podświetlenie licznika można włączyć zmianami w eepromie.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Wyłącznik automatyczny świateł - moduł

Post autor: Maszan » wt sty 28, 2020 23:41

Ciekawe to jest bo mi podswietlenie zegarow dzialalo.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości