Sonda lambda brak zasilania!!!! Błagam pomocy !!!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafrzu8117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 22, 2020 16:01

Sonda lambda brak zasilania!!!! Błagam pomocy !!!

Post autor: Rafrzu8117 » wt wrz 26, 2023 13:23

Witam serdecznie mam w tej chwili rozbebeszone auto potrzebuje jak najszybciej odpowiedzi. Mianowicie nie mam zasilania na grzałce po zapłonie na wtyczce 4 pin . Usunąłem instalacje gazową bo robiło zwarcie do masy teraz sprawa wygląda tak że nie ma zasilania na wtyk plusowy po zapłonie nawet po odpaleniu auta nie ma na wtyczce nic rozwaliłem całą wiązkę w podszybiu aż do skrzynki bezpieczników okazało się że kabel nie jest uszkodzony ma przejście do przekaźnika pompy paliwa ale zasilania nadal nie ma. Co robić przepiąć wtyk z sondy plusowy na bezpiecznik 18 od pompy paliwa ??? Dodam że wymieniali mi pompę paliwa nie mieli innej więc dali jakiś zamiennik a przekaźnik po zapłonie cały czas stuka jak by załączał i wyłączał w odstępach sekundowych. Błagam bo auto potrzebne a nie wiem co robić jest to VW Jetta MK3 silnik ABA mam całą rozpiskę co do wtyków i posługiwałem się nimi ale zaskoczył mnie fakt iż nadal nie ma zasilania na wtyczkę przed sondą. Proszę o jak najszybszą pomoc!!!!



Rafrzu8117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 22, 2020 16:01

Re: Sonda lambda brak zasilania!!!! Błagam pomocy !!!

Post autor: Rafrzu8117 » wt wrz 26, 2023 13:59

Nikt nic nie wie serio ??? Już kolejny mój post na tym forum i nikt nie zna odpowiedzi ??? Jakoś innym pomagacie podpowiadacie a mi nikt nie pomógł !!!! Proszę was bo nie wiem.co robić pali ile mu wleje tyle połknie nowa sonda Bosch dedykowana i dalej to samo mam sprawdzić jak się nagrzeje ??? Przecież resztą komponentów w aucie typu MAF czujnik temperatury czujnik położenia przepustnicy itd itp ma 12 v po zapłonie sonda też ma mieć ??? Raczej tak. Panowie co robić proszę o pomoc !!!!!



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Sonda lambda brak zasilania!!!! Błagam pomocy !!!

Post autor: Bednarus » ndz paź 01, 2023 00:18

Czy jest napięcie przy włączonym zapłonie na styku 8 w złączu G2 w skrzynce bezpieczników? Najlepiej odłączyć kostkę i wtedy mierzyć. gdyby nie było to trzeba sprawdzić cały tor zasilania.
Obrazek



Rafrzu8117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 22, 2020 16:01

Re: Sonda lambda brak zasilania!!!! Błagam pomocy !!!

Post autor: Rafrzu8117 » pn paź 09, 2023 15:03

Tak napięcie już jest okazało się że jest dodatkowy przekaźnik który steruje sonda i był walnięty. Ale ... teraz na vagu pokazuje mi błędy typu przekroczona wartość kontrolna sondy błąd sporadyczny i najważniejszy zwarcie do masy i sonda stoi nie oscyluje. Gaz wywaliłem bo walczę z tym autem już 5 lat i nie mam sił było po drodze 6 nowych sond potem padło zasilanie no to przekaźnik teraz zwarcie do masy. I najlepsze na koniec czy przekaźnik pompy paliwa po zapłonie ma napier... cały czas jak oszalały bez 10 sekundowej przerwy ??? Dodam że trzy lata temu wymieniali mi pompę paliwa że nie mieli tego co trzeba to wsadzili od audi a3 ale ile barów nie powiedzieli wymieniłem filtr paliwa wymieniłem regulator ciśnienia paliwa i dalej wali przekaźnik jak opamietany.



Rafrzu8117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 22, 2020 16:01

Re: Sonda lambda brak zasilania!!!! Błagam pomocy !!!

Post autor: Rafrzu8117 » pn paź 09, 2023 15:13

Mam obawy bo.... po przejechaniu kilku kilometrów w sensie 4-5 sonda działa pięknie oscyluje potem pada i wywala błąd zwarcie do masy mam obawy że ECU do wymiany ale ... miałem tak że trzy dni pojeździł i nie było błędu tylko to że za duża dawka paliwa. Teraz jest dwa błędy na raz notorycznie co 4 km. Wiem też że z przekaźnika od O2 idzie żółto czerwony do przekaznika pompy paliwa w sensie do skrzynki i z bezpiecznika idzie dalej i już nie wiem czy to przez to że tam ktoś coś nabroił i wali w przekaźnik i nie masy lub plusa lub przekaźnik robi zwarcie w sumie wymieniałem go ale to samo się dzieje wali do tad aż odpalę auto potem zwiera przekaźnik i jest cisza.




Rafrzu8117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 22, 2020 16:01

Re: Sonda lambda brak zasilania!!!! Błagam pomocy !!!

Post autor: Rafrzu8117 » śr paź 11, 2023 13:36

Aktualizacja przekaźnik już nie bije w sensie nie cyka jak przedtem problemem była za słaba pompa paliwa i nie nadążała z pompowaniem. Mam nadzieję że sonda teraz będzie działała jak należy będę was informował



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości