Problem z odpalaniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maxir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 15:16
Auto: Golf III
Silnik: AFT

Problem z odpalaniem

Post autor: maxir » śr lip 03, 2019 13:46

Cześć. Ostatnio mam co jakiś czas problem z odpaleniem. 1.6 benzyna AFT 101 KM. Świece, cewka, przewody, kopułka i palec wymieniane jakieś pół roku temu. Średnio raz na dziesięć razy po przekreceniu kluczyka rozrusznik zaczyna kręcić, nagle przestaje resetuje się zegarek i trip i dalej trzymając kluczyk przekrecony rozrusznik nagle znów łapie i auto już odpala. Pierwszy raz mam taki objaw, może ktoś spotkał się z takim przypadkiem lub domyśla się w czym może tkwić problem? Mi pierwsza na myśl przychodzi kostka stacyjki



elektrons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 09:40

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: elektrons » czw lip 04, 2019 09:11

Miałem bardzo podobnie, zaczęło się od losowych incydentów, z czasem coraz częściej, ale zdarzały się dni że odpalił od razu, a czasami kręciłem po 10 razy i nie odpalał. Diagnoza - kostka stacyjki. Po wymianie wszystko kręci pięknie i za każdym razem



maxir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 15:16
Auto: Golf III
Silnik: AFT

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: maxir » czw lip 13, 2023 12:09

Problem tkwił w akumulatorze, trzymał napięcie ale prąd rozruchu był już zbyt mały (akumulator VARTY wytrzymał 9 lat :) ). Po wymianie na nowy wszystko wróciło do normy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości