mk3 czujnik temperatury

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gelo23128988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 18, 2017 09:20

mk3 czujnik temperatury

Post autor: Gelo23128988 » śr paź 18, 2017 09:25

Witam jak w Opisie mam Problem z czujnikiem temperatury mam silnik 1.8 na gazniku z 91roku i moje objawy są własnie takie że nie działa mi wskazówka od temperatury od paliwa owszem działa licznik wymieniałem , wyczytałem by sprawdzić styki na kostce jesli zewre piny i pójdzie wskazówka do góry czyli jest ok i tak u mnie jest mam 2 czujniki na króćcu od wody pierwszy od pprzodu jak patrząc na silnik niebieski 2 od silnika czarny zauważyłem że powinien w tych autach być 3 od spodu ale go nie ma jest zaslepione do kostek napieci dochodzi a wskazówka ani drgnie czujniki tez wymieniałem Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

mk3 czujnik temperatury

Post autor: iNitiaL » śr paź 18, 2017 13:04

niebieski jest od komputera, a czarny od wskazówki temperatury. nie mniej z tego co się orientuję większość czujników temperatury oleju, cieczy, powietrza w VW jest zbudowana w oparciu o ten sam termistor, więc możesz spróbować podpiąć wtyczkę od czarnego do niebieskiego na ciepłym silniku. jak się podniesie to czarny czujnik do wymiany.
(EDIT - nieaktualne info, opis czujników 2PIN dla golf mk2)
Ostatnio zmieniony czw lis 02, 2017 02:36 przez iNitiaL, łącznie zmieniany 2 razy.


___

Gelo23128988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 18, 2017 09:20

mk3 czujnik temperatury

Post autor: Gelo23128988 » śr paź 18, 2017 16:15

własnie kolego tak zrobiłem wczesniej zerowa reakcja nie wiem co zrobić wentylatory niormalnie sie załaczaja wskazówka od paliwa do góry dioda przy przekreceniu zapłonu mignie 2 razy jak odpale nie miga a na starym liczniku migała cały czas .. czujnik kupiłem jak pisalem zero reakcji moze jakis przekaznik ale nie wydaje mi sie żeby do tego szedł przekaznić nie mam racji ? dodam że niebieski i czarny czujnik sa 4 pinowe



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

mk3 czujnik temperatury

Post autor: iNitiaL » śr paź 18, 2017 23:30

co do czujników yyy to czekaj myślałem że masz 2x 2pinowe, pomyliło mi się z mk2 (EDIT - brak wiedzy o T4:) )
Ostatnio zmieniony czw lis 02, 2017 02:38 przez iNitiaL, łącznie zmieniany 2 razy.


___

Gelo23128988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 18, 2017 09:20

mk3 czujnik temperatury

Post autor: Gelo23128988 » czw paź 19, 2017 07:17

Ja kupiłem transportera t4 z 91roku skrzyniowego z silnikiem 1.8 jak w dowodzie i za cholere nie moge dojsc co i jakie sa czujniki bo jedni pisza ze powinny byc 2 4pinowe od góry jeden niebieski 2 czarny a pod spodem mam zaslepiona dziure jak by na 3 czujnik ...
i jask bym nie kombinował raz udało mi sie w niebieskim 4 pinowym czujniku zewrzeć 2 kable i wskazówka poszła na sama góre teraz próbuje jesze raz to tylko zaczyna migac dioda i czy to w czarnym czujniku czy w niebieskim cisza na desce oprucz migania kontrolki od płynu chłodniczego ..
Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

mk3 czujnik temperatury

Post autor: iNitiaL » sob paź 21, 2017 08:24

Spinając piny na krótko mogłeś uszkodzić wskaźnik temperatury w zegarach, tak się nie robi.


___

Gelo23128988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 18, 2017 09:20

mk3 czujnik temperatury

Post autor: Gelo23128988 » wt paź 24, 2017 18:42

Rozumiem cie ale w dalszym ciągu nie mam pojęcia co to może być ??



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

mk3 czujnik temperatury

Post autor: iNitiaL » czw paź 26, 2017 15:01

no ale co może być? wygląda to tak: wskazówka leżała więc zmieniłeś licznik na inny. wskazówka dalej leżała. więc wsadziłeś drut w piny - wystrzeliła w kosmos i (prawdopodobnie) umarła. więc co być nie robił z czujnikami będzie teraz leżeć i kwiczeć. więc proponuję wsadzić stare zegary z powrotem, chyba że też przetestowałeś je drutem i są kaput. wtedy znaleźć inne. podpowiem że najprawdopodobniej zegary można rozebrać i podmienić sam wskaźnik (przeważnie są na dwóch gwintach będących jednocześnie połączeniami elektrycznymi ze ścieżką). dopiero gdy będziesz miał sprawne zegary możesz sobie wsadzać coś, ale proponuję rezystor i żadnych drutów jak było napisane. a na Twoim miejscu to bym wymienił dawno obydwa czujniki na nowe bo to dziadostwo po prostu ma swoją żywotność i co kilka lat trzeba to wymienić, kosz niewielki a jeżeli masz je od nowości to można je najwyżej na pieczątki przerobić. i z mojej strony i skromnych doświadczeń polecam brać czujniki FAE bo na sensorach zęby zeżarli i są naprawdę dobre. a jak się upierasz to czujniki można pomierzyć omomierzem by sprawdzić czy latają.

Obrazek


___

Gelo23128988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 18, 2017 09:20

mk3 czujnik temperatury

Post autor: Gelo23128988 » śr lis 01, 2017 18:21

Wszystko ladnie pieknie rozpisałes dzieki wielkie ale na starych zegarach wskazówka tez lezała nawet nie drgneła jak wsadziłem nowe zegary kupiłem czujnik jak pisałes podmieniłem nic nawet nie było efektu tak samo lezy a dopiero po tym jak napisałeś zmostkowałem kumpel siedział za kierownica jak zmostkowałem to zaczęła isc do góry i zworkę wyjąłem i już później nic nie szło zrobic by wstala ponownie .. czujniki wymieniałem 1 czarny i i niebieski dodam ze jak kostki zmieniałem jak pisałes z czujniko odwrotnie to efekt był taki ze na zegarach migała kontrolka niskiego płynu i właczył sie od razu wentylator tyle z tych operacji ..



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

mk3 czujnik temperatury

Post autor: iNitiaL » czw lis 02, 2017 03:04

no to teraz Ci zabiję klina dopiero, bo zechciało mi się poszukać trochę. no to tak wygląda że to nie są 4PIN-owe czujniki temperatury w sensie same. są tam nawciskane termoprzełączniki, tylko w którym i jakie ciężko określić bo ETKA milczy o tej części instalacji elektrycznej do T4.

no i tak, czarny z niebieskim paskiem:
ObrazekObrazek
ma na 2 pinach termoprzełącznik zwierający przy 100'C i na 2 pinach termorezystor (jak z tabeli).


szary z brązowym paskiem lub cały brązowy:
Obrazek Obrazek
ma na pinach termoprzełączniki 112'C i 120'C


szary z zielonym paskiem lub cały zielony (to niby: 701919369E Włącznik termiczny podgrzewania kolektora ssącego VW (czterostykowy-107°-112°C) ):
Obrazek Obrazek Obrazek
ma na pinach termoprzełączniki 107'C i 112'C

stawiam że masz pierwszy i któryś z termoprzełączników niżej. jak masz miernik uniwersalny od razu pomierz co na których pinach jest.


___

Awatar użytkownika
senner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 19, 2017 14:31

Re: mk3 czujnik temperatury

Post autor: senner » śr wrz 05, 2018 09:43

odgrzebuję temat

w swoim mk3 '92 1Y mam padnięty czujnik cieczy chłodzącej (w obudowie chłodnicy).
padnięty czujnik ma 3 piny. kupiłem nowy ale 2-pinowy.
wiem że będzie działać, ale pytanie:
jaka jest różnica w mechanizmie działania między 2 a 3-pinowym? chodzi o temp. załączania?
z mojego badania wynika, że ten nowy, 2-pinowy załącza się przy ok. 83 'C
sprawdziłem też piny w aucie - są 2 kombinacje zwarcia pinów uruchamiające wiatrak czyli trzeci pin nie idzie gdzieś dalej [jakieś czujniki, komputer którego u mnie nie ma ;] ] tylko jest od załączania wiatraka. wiatrak działa

EDIT:
chyba ten schemat odpowiada na pytania
Obrazek



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: mk3 czujnik temperatury

Post autor: Mavrick » śr wrz 05, 2018 11:45

3 pinowy czujnik obsluguje 2 biegi wenylatora. Jeden startuje (w zaleznosci od czujnika) ok 92 a drugi powyżej 100. Podlacz pod wolniejszy bieg i będzie ok. Bardzo rzadko uruchamia sie 2 bieg.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości