Halogeny z postojem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
laosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 16, 2015 20:02
Lokalizacja: Opolskie/OOL
Auto: Volkswagen Jetta a2 16V
Silnik: ABF

Halogeny z postojem

Post autor: laosz » wt gru 03, 2019 23:14

Cze4ść. Mam pytanie, co z czym i jak, żeby halogeny można było włączyć ze światłami pozycyjnymi a nie koniecznie ze światłami mijania
Halogeny mam oczywiście na ori instalacji i niestety działają one tylko wraz ze światłami mijania, jak fabryka przykazuje.
Czy jest jakiś szybki myk, żeby można była włączać halogeny bez włączenia świateł mijania? Z góry dzieki za odpowiedź.
P.S A i jeszcze pytanko, co zrobić żeby po przełączeniu na drogowe, żeby mijania nie gasły, to chyba wystarczy wsadzić tą taką blaszkę w odpowiednie miejsce w skrzynce bezpieczników prawda?


My car: VW Jetta 16V 1990' viewtopic.php?f=87&t=616741

Awatar użytkownika
laosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 16, 2015 20:02
Lokalizacja: Opolskie/OOL
Auto: Volkswagen Jetta a2 16V
Silnik: ABF

Re: Halogeny z postojem

Post autor: laosz » pn lut 03, 2020 00:17

UP UP :grin:


My car: VW Jetta 16V 1990' viewtopic.php?f=87&t=616741

Awatar użytkownika
hrabia0121
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw lip 27, 2017 03:05
Auto: Golf MKII & Polo R6

Re: Halogeny z postojem

Post autor: hrabia0121 » pn lut 03, 2020 02:30

Z tego co pamiętam, twoje odpowiedzi na te pytania kryją się w włącznikach świateł.
Nie pamiętam tego dokładnie i nie mam jak to sprawdzić (Mój bolid zimuje trochę daleko ode mnie)
Włącznik halogenów ma 5 pinów (Kolejność z głowy, lepiej sprawdź próbówką)
1 podświetlenie
2 stały minus
3 plus który pojawia sie po zapaleniu świateł mijania?
4 lampa przeciwmgielna
5 halogeny
Na mój gust trzeba dać stały plus do 3 i problem z głowy... Chyba? Bo pojawią się ryzyko ze zaczną się świecić światła mijania po włączeniu halogenów. :banghead:
Jeśli tak będzie, to trzeba zostawać osobny włącznik do halogenów albo dać odpowiednią diodę prostowniczą do przewodu 3.

Jeśli chcesz mijania razem z długimi musisz znaleźć odpowiedni przewód w manetce (+ który pojawia się jak są długie) i przedłużyć go do włącznika świateł.
Tam musisz go podłączyć z przewodami w których płynie prąd jak są tylko mijania zapalone. Kompletnie tego nie polecam, ani instalacja nie jest do tego przystosowana ani żarówki. Aby było to bezpiecznie musiałbyś dać tam jeszcze przekaźnik i diody prostownicze... Co nie zmienia faktu ze żarówki mogą się bardzo ale to bardzo szybko spalić.



Awatar użytkownika
laosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 16, 2015 20:02
Lokalizacja: Opolskie/OOL
Auto: Volkswagen Jetta a2 16V
Silnik: ABF

Re: Halogeny z postojem

Post autor: laosz » pn lut 10, 2020 00:02

hrabia0121 pisze:
pn lut 03, 2020 02:30
Z tego co pamiętam, twoje odpowiedzi na te pytania kryją się w włącznikach świateł.
Nie pamiętam tego dokładnie i nie mam jak to sprawdzić (Mój bolid zimuje trochę daleko ode mnie)
Włącznik halogenów ma 5 pinów (Kolejność z głowy, lepiej sprawdź próbówką)
1 podświetlenie
2 stały minus
3 plus który pojawia sie po zapaleniu świateł mijania?
4 lampa przeciwmgielna
5 halogeny
Na mój gust trzeba dać stały plus do 3 i problem z głowy... Chyba? Bo pojawią się ryzyko ze zaczną się świecić światła mijania po włączeniu halogenów. :banghead:
Jeśli tak będzie, to trzeba zostawać osobny włącznik do halogenów albo dać odpowiednią diodę prostowniczą do przewodu 3.

Jeśli chcesz mijania razem z długimi musisz znaleźć odpowiedni przewód w manetce (+ który pojawia się jak są długie) i przedłużyć go do włącznika świateł.
Tam musisz go podłączyć z przewodami w których płynie prąd jak są tylko mijania zapalone. Kompletnie tego nie polecam, ani instalacja nie jest do tego przystosowana ani żarówki. Aby było to bezpiecznie musiałbyś dać tam jeszcze przekaźnik i diody prostownicze... Co nie zmienia faktu ze żarówki mogą się bardzo ale to bardzo szybko spalić.
Szczerze myslałem, że gdzieś w skrzynce bezpieczników jest jakiś MYK do przerzucenia zasilania na ahlogeny po postoju, a co do mijania razem z drogowymi to w MK3 widywałem blaszki w skrzynkach bezpieczników, taki mostek, ale nie pamiętam która pozycja. Co do żarówek i instalacji to bez stresu, mam fornt, który ma soobne refelktory i żarówki do mijania i drogowych.


My car: VW Jetta 16V 1990' viewtopic.php?f=87&t=616741

Awatar użytkownika
hrabia0121
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw lip 27, 2017 03:05
Auto: Golf MKII & Polo R6

Re: Halogeny z postojem

Post autor: hrabia0121 » pn lut 10, 2020 13:36

Obrazek
Możesz spróbować zmostkowac przekaźnik r10 piny 30 i 87 co da nam halogeny. (Chyba)



Awatar użytkownika
laosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 16, 2015 20:02
Lokalizacja: Opolskie/OOL
Auto: Volkswagen Jetta a2 16V
Silnik: ABF

Re: Halogeny z postojem

Post autor: laosz » wt lut 11, 2020 00:30

hrabia0121 pisze:
pn lut 10, 2020 13:36
Obrazek
Możesz spróbować zmostkowac przekaźnik r10 piny 30 i 87 co da nam halogeny. (Chyba)
o to to, na necie znalazłem foot tej zworeczki, o którą mi biega, dzięki za schemacik


My car: VW Jetta 16V 1990' viewtopic.php?f=87&t=616741

Awatar użytkownika
laosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 16, 2015 20:02
Lokalizacja: Opolskie/OOL
Auto: Volkswagen Jetta a2 16V
Silnik: ABF

Re: Halogeny z postojem

Post autor: laosz » ndz kwie 12, 2020 01:11

Rozwiąząłem tą małą zagwozdkę, mianowicie w polu R10 skrzynki bezpieczników
zmostkowałem piny analogicznie jak jest to zrobione w MK3, wynik to drogowe razem z mijania (typowe H1+H1)
oraz światła przeciwmgłowe dostępne już po zapłonie ( w MK3 trzeba włączyć postojowe ze wzgęldu na mechanikę przełącznika)

Także temat jest do zamknięcia, dzięki za podpowiedzi Pozdro ;)


My car: VW Jetta 16V 1990' viewtopic.php?f=87&t=616741

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości