golf 2 z silnikiem 2E przestał odpalać

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

golf 2 z silnikiem 2E przestał odpalać

Post autor: golf3f » pt lis 15, 2019 17:53

Witam czy silnik 2E 115km posiada czujnik położenia wału? Silnik pochodzi z passata. Auto po tygodniu stania, nie chce odpalić. Kręci ale nawet na chwilę nie zaskoczy. Podmieniłem cewkę, następnie przewody, potem cały aparat zapłonowy i ustawiłem zapłon tak jak był dalej nie odpala. Na gazie też nie odpalił. Benzyną śmierdzi po kręceniu. Czy kompresja mogła z dnia na dzień uciec? Raz kiedyś po jeździe w mocnym deszczu golf po prostu zgasł ale po dłuższym kręceniu odpalił i jechał dalej.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: golf 2 z silnikiem 2E przestał odpalać

Post autor: marcin7x5 » pt lis 15, 2019 19:05

Sprawdź czy jest iskra na świecach.



Awatar użytkownika
bpppatryk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 03, 2018 12:09
Auto: Volkswagen Golf IV 1.4 16V

Re: golf 2 z silnikiem 2E przestał odpalać

Post autor: bpppatryk » pn lis 18, 2019 10:34

Problem jest ze strony iskry, zapłonu. Skoro paliwem czuć więc dostaje, szukaj przyczyny w elektryce przy zapłonie.



golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

Re: golf 2 z silnikiem 2E przestał odpalać

Post autor: golf3f » pn lis 18, 2019 20:50

:D Panowie być może wracam z udanej naprawy! :-)
Sprawdziłem iskrę na świecy, sam sprawdzałem bo nie miałem na kogo liczyć a było ciemno także spoko. Wykręciłem świecę położyłem na silniku i odpalam a tu żadnej iskry :shock: następnie podmieniłem przewód idący z cewki do kopułki i od kopułki do świecy i dalej brak iskry.
Podmieniłem cewkę i znów położyłem świecę a tu patrzę iskrzy dość mocno i auto odpaliło :bigok:
Nie wiem czy sprawdzanie iskry na świecy jest magiczne bo poprzednio podmieniłem cewkę i nie palił.

Być może któreś przewody też są wadliwe ale to sprawdzę w wolnym czasie(mam już 2 komplety zapasowe 1 nowe, drugie przyszły z aparatem). Możliwe że na tamtej cewce auto po jeździe w deszczu czasem gasło a po tygodniu deszczu na dworze już całkiem ją wzięło. Golfem już jeździłem :D

Obadałem sprawę i przemieniłem przewód zapłonowy z cewki do kopułki i na tym nowym przewodzie zapłonowym(auto jeździło kiedyś z miesiąc) nie odpala. Potem sprawdziłem drugą cewkę i na tej cewce nowej(jeździłem jakiś czas temu ale kupiona jako zapas) też nie odpala. Co ciekawe na używanych przewodach z szrotu(sentech) auto odpala a na całkiem nowych też sentech z allegro pojeździłem z miesiąc. Kilka dni przed awarią zmieniłem przewody właśnie na te nowsze.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Re: golf 2 z silnikiem 2E przestał odpalać

Post autor: grandi » pt lis 22, 2019 22:49

Sprawdz czujnik halla


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość