[mk2] Kontrolka niezapiętych pasów golf ii

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

unitra1991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn maja 04, 2015 16:28

[mk2] Kontrolka niezapiętych pasów golf ii

Post autor: unitra1991 » pt paź 19, 2018 12:50

Witam. Szukam na rozpisce skrzynki bezpiecznikow ale nie mogę znaleźć w które piny maja zostać wpiete kabelki od zapinki pasów. Od kontrolki mam oryginalna wiązke z której idzie jeden kabelek do kostki D pin 10 kolor biało fioletowy. Natomiast od zapinki mam obciete kable i nie wiem za bardzo gdzie je puścić w rozpisce jest tylko blokowanie Bendiksa a ja chciałbym tylko kontrolke. Golf II nowy typ instalacji. Liczę na pomoc



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk2] Re: Kontrolka niezapiętych pasów golf ii

Post autor: grg474 » sob paź 20, 2018 19:26

z tego co przejrzałem schemat na rosyjskich forach to korzystając z tego schematu passata b3 http://vwts.ru/electro/b3/111_automatic ... system.gif jest tak:
D10 i U2/3 mają mostek czyli to jest to samo wyjście przekaźnika sterującego systemem, którego ty nie potrzebujesz (podpięte to jest w passacie do wtyczki licznika T28 pin 18 czyli kontrolka ostrzegawcza.
To teraz na logikę - kontrolka ostrzegawcza to żaróweczka zapalana jak pas jest nie zapięty, więc sprawdź zapinkę pasów - jeśli zapięcie pasów rozwiera styk to trzeba by zastosować przekaźnik który załączy kontrolkę, jeśli natomiast zwiera to wystarczy zasilanie po stacyjce a do jednego z przewodów od pasów masę, drugi do kontrolki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

[mk2] Re: Kontrolka niezapiętych pasów golf ii

Post autor: arka10 » ndz paź 21, 2018 09:36

Zadzwoń albo napisz adres email to wyślę zdjęcia schematów.
797 384613



unitra1991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn maja 04, 2015 16:28

[mk2] Re: Kontrolka niezapiętych pasów golf ii

Post autor: unitra1991 » ndz paź 21, 2018 14:32

grg474

Mam zapinkę USA (w drzwiach) sprawdziłem miernikiem i bez zapiętego pasa nie zwiera, zwiera po zapięciu pasa. Kolega miał wcześniej jettę USA i faktycznie gdy nie miał zapiętego pasa nie mógł uruchomić silnika (tak jak pisałem wyżej blokada bendiksa) - teraz nie mam jak sprawdzić bo sprzedał auto jakiś czas temu

Wziąłem skrzynkę bezpieczników na stół i sprawdziłem z czym pin D10 jest jeszcze połączony.

połączone są piny:

C1 E1 M5 (według opisu +12V po zapłonie) Q4 oraz U1-4

Teraz tylko pytanie bo na kontrolce jest 12V i sterowanie masą? jeśli tak to wystarczy wpiąć jeden kabelek od sterowania masą (jak w przypadku kontrolki od hamulca ręcznego) tylko który to pin w skrzynce. Można to zrobić prościej wiem wpiąć się w kable idące od skrzynki do kontrolki, ale nie chcę druciarstwa u siebie.

znalazłem jeszcze takie coś:

L / 04 Przełącznik pasów bezpieczeństwa, Przekaźnik blokady rozrusznika, Przełącznik magnetyczny po stronie kierownicy B (automatyczne pasy / pas kierowcy nie jest zapięty)
Śruba przekaźnika bezpieczeństwa pasa bezpieczeństwa 2 / GF



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość