[inny] nierówna praca, dławienie, szarpanie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kayetan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw cze 28, 2018 09:39
Auto: Volkswagen Golf

[inny] nierówna praca, dławienie, szarpanie

Post autor: kayetan » sob lip 07, 2018 21:29

Witam. Od niedawna mam Golf Plus rocznik 2008 z silnikiem 1.6 8V, przebieg 140 tys. Często przy zwiększaniu biegu np. przełączeniu na dwójkę lub trójkę samochód dusi się przez chwilę mimo zwiększania gazu, a potem szarpie gwałtownie i dopiero idzie do przodu. Na biegu jałowym silnik chodzi nierówno tak jakby lekko nim szarpało. Dwa razy zdarzyło mi się, że po prostu w pewnym momencie na niższym biegu gwałtownie zgasł (choć nawet nie szarpnął). Kontrolka silnika świeciła się przez jakiś czas, potem zgasła. Błąd pokazywał na sondzie lambda. Mechanik obejrzał przewody w silniku, wymienił na próbę cewkę, ale niczego to nie zmieniło. Miałem też wymienione filtry (m. in. paliwa) i olej. Z dokumentów samochodu wynika, że poprzedni właściciel Niemiec wymienił w nim w 2016 r. sondę lambda oraz przy 120 tys. rozrząd.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[inny] Re: nierówna praca, dławienie, szarpanie

Post autor: luckyboy » ndz lip 08, 2018 10:55

Skasuj wszystkie błędy, pojezdzij i sprawdź ponownie co padło.



kayetan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw cze 28, 2018 09:39
Auto: Volkswagen Golf

[inny] Re: nierówna praca, dławienie, szarpanie

Post autor: kayetan » ndz lip 08, 2018 12:32

Mechanik błędy skasował. Samochód stał przedtem ok. pół roku i nie jeździł (był lekko uszkodzony z przodu). Mechanik poradził mi żeby wlać płyn do czyszczenia wtrysków, więc kupiłem (podobno dobry), ale nie wiem czy wlewać teraz bo na razie jeżdżę tylko w krótkie trasy po mieście czy poczekać na dłuższą trasę.
Ostatnio zmieniony ndz lip 08, 2018 19:27 przez kayetan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[inny] Re: nierówna praca, dławienie, szarpanie

Post autor: marcin7x5 » ndz lip 08, 2018 14:51

Lej. Przecież wtryski pracują cały czas.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości