odpala i gaśnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rofi50
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 01, 2016 11:47

odpala i gaśnie

Post autor: rofi50 » wt lis 01, 2016 12:08

Posiadam polo III 6n 95r 75km benz + gaz (chyba II generacji, nie znam się zbytnio na tym ). Kupiłem je w sierpniu i przez 3 miesiące nic się nie działo. Problemy zaczęły się całkiem niedawno. Czasem przy zmianie biegów szarpało (sporadycznie ale jednak) później padł parownik od gazu, więc jeździłem na benzynie do czasu aż i ona nie padła. Auto miało problemy z odpalaniem, obroty na biegu jałowym zaczęły skakać do 1500 spadały poniżej 1000 i gasło. Miałem wrażenie że się poprostu dusi. POjechałem do "mechanika" wypiął odmę bo powiedział że były dwie ! w dodatku z opla astry I . i faktycznie myślałem że moje problemy się skończyły, wgl inny samochód , żwawszy i wgl. Zmieniliśmy mu gaźnik, śmiagał bez problemu 3 dni. Chciałem go w wczoraj odpalić i odpalił, ale po 5 min zaczął się znowu dusić..zgasł i już nie odpalił. Mam wrażenie siedząc za kierownicą że coś buczy (od strony kierowcy ) a on cały czas zachowuje się jakby się dusił . Nie wiem komu mam już wierzyć a ja sam jestem w tym temacie poprostu zielony . :rozpacz:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

odpala i gaśnie

Post autor: marcin7x5 » wt lis 01, 2016 21:13

Zobacz czy masz iskrę na świecach.



matrax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 03, 2016 09:37

odpala i gaśnie

Post autor: matrax » czw lis 03, 2016 09:54

Miałem to samo tylko na golfie MK3 97'.
Po odpaleniu obroty falowały i gasł. Pomagało jak trzymałem go na obrotach 2,5 nawet 3 tys tak z 15-20 sek minimum, po tym czasie silnik chodził normalnie. Okazało się że była walnięta przepustnica, mechanik podejrzewał też silniczek krokowy, objawy są podobne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości