Polo 9N - wypadający zapłon

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Polo 9N - wypadający zapłon

Post autor: sebekgolf » pn wrz 19, 2016 07:19

Panowie, jest problem tego typu. Dziewczyna posiada Polo 9N po lifcie ( 2007 rok), silnik 1,4 16V 75KM B+G ( na obu paliwach te same problemy). Pojechała wczoraj do pracy i wszystko było ok. Po powrocie do samochodu i jego odpaleniu, silnik zdechł w zasadzie od razu ( nie zdążyła ruszyć). Odpaliła jeszcze raz bo myślała że zdusiła silnik. Po odpaleniu silnik zaczął się telepać. Po chwili wyskoczyła kontrolka EPC + check engine. Zadzwoniła do mnie. Powiedziałem jej że ma dojechać do domu i zobaczymy co z tym. W czasie jazdy w bardzo krótkim okresie czasu doszła jeszcze świecąca kontrolka trakcji. Podpiąłem wczoraj w nocy samochód pod vaga i wywaliło:

sekcja silnika: 16955 oraz 16706
sekcja licznika: 01314 ( to już kiedyś się pojawiło, ale samochód pracował normalnie, po wykasowaniu błędu nie pojawiło się przez jakieś 1,5 miesiąca)

W poszukiwaniu rozwiązania problemu trafiłem tu:

http://volkswagen-polo-highline.blogspo ... light.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak dobrze rozumiem, na zdjęciu jest przepustnica w Audi a gościowi chodzi o wtyczkę sterującą przepustnicą? ( w Polo dziewczyny przepustnica wygląda inaczej, stąd pytanie, w Audi nie grzebałem, a nie widzę na tym zdjęciu typowej rurki na którą przychodzi filtr i w której jest przepustnica więc wolę dopytać).

Podejrzewam albo uszkodzenie czujnika położenia wału albo gryzonia pałaszującego kable ( choć z góry wchodząc ręką pod kolektor i dotykając wiązek nie wyczułem żadnych uszkodzeń). Za 2 godziny postaram się dotoczyć tym samochodem do znajomego który ma podnośnik żeby wejść pod auto, bo od góry nie jestem w stanie zobaczyć tego czujnika. Ma ktoś zdjęcie gdzie on jest umiejscowiony ? Z tego co wyczytałem na necie, to gdzieś na łączeniu silnika ze skrzynią pod kolektorem dolotowym za jakąś gumową zaślepką. Da się tam dostać od spodu bez demontażu kolektora ?

Wszelkie dodatkowe sugestie mile widziane, bo szczerze powiedziawszy nie mam czasu się bawić z tym samochodem przez cały najbliższy tydzień ( szykuję swój samochód obecnie na Złombola, za tydzień start rajdu, a jeszcze silnik muszę dziś wyjąć z auta i przezbroić, nie mówiąc po pospawaniu karoserii w całość :banghead: ).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości