Odpowietrzanie zbiornika paliwa przy tankowaniu - benzyna

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Odpowietrzanie zbiornika paliwa przy tankowaniu - benzyna

Post autor: piotrek1313 » ndz mar 06, 2016 22:33

Witam!
Jak to jest z tym tankowaniem "pod korek" benzyniaka, tzn używając odpowietrznika? Dokładnie chodzi mi o Fabię 1.2 HTP 2003r, która kupiłem dzisiaj i od razu podjechałem na stację, żeby zalać do pełna i zacząć sprawdzać spalanie. Zdziwiłem się dość mocno jak po odkręceniu korka zobaczyłem odpowietrznik - nie wiem czemu myślałem że takie rzeczy tylko w dieslu (wcześniej miałem Golfa IV SDI i Lupo TDI). Dla bezpieczeństwa nie lałem pod korek, tylko sprawdziłem czy zasysa po wciśnięciu, a później dolałem tylko z 3 litry. Pogrzebałem na googlu i niektórzy piszą, że tankować z odpowietrzaniem można tylko diesle bo w benie albo może uszkodzić zbiornik, albo zalać filtr węglowy albo że bardzo niebezpieczne to jest itp. Wiem, że Lupo i Golfa zawsze tak tankowałem i nawet pełne auto stało całymi dniami na słońcu i nic się nigdy nie stało. Szczerze mówiąc wolałbym tankować te +/- 10 litrów więcej, ale bezpieczeństwo ludzi i sprzętu przede wszystkim :-)
No to jak to z tym jest wg Was?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8832
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Odpowietrzanie zbiornika paliwa przy tankowaniu - benzyna

Post autor: marcin7x5 » pn mar 07, 2016 08:37

Nie należy tankować z użyciem odpowietrznika bo można zalać filtr węglowy i będzie dodatkowy wydatek.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości