audi A4 Cabrio 3.0 ben/gaz dymi na biało

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matitrzcianka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 22:51
Lokalizacja: Trzcianka

audi A4 Cabrio 3.0 ben/gaz dymi na biało

Post autor: matitrzcianka » śr lut 05, 2014 16:40

Witam. Sprawa wygląda tak: objawy zaczęły sie pojawiac już latem . po troszke zaczęło ubywać płynu chłodniczego i po nocy w garażu ciężko odpalała a jak już odpaliła kopciła na biało i w tym dymie czuć było taki "chemiczny posmak"(sądzę że to spalany płyn) póżźiej odpalała normalnie i nic nie kopciła. objawy narosły do tego stopnia że aż rozrusznik nie miał siły obrócić wałem(nowy aku). wykręciłem świece przekręciłem rozrusznikiem i *#cenzura#* płyn z tłoka. Pierwsza myśl każdego"płyn na tłoku, ubywa ze zbiorniczka czyli USZCZELKA POD GŁOWICĄ ALBO PĘKNIETA GŁOWICA" głowice poszły do szlifu zostały sprawdzone na szczelność dotarte gniazda zaworó wymienione uszczelniacze idt. złożone wszystko na nowych uszczelkach WYDANE KUPE SIANA i.... I nic:( bez zmian. kopci nadal rano na biało. Gościu od głowic zapewnia że są szczelne na 100%. jedynym miejscem gdzie jeszcze łączy się układ chłodzenia z tematem płynu na tłokach to PRZEPUSTNICA która jest chłodzona "wodą". przyznam szczerze że nie wiedziałem że do przepustnicy dochodzi w ogóle płyn. Pytanie brzmi:czy jest taka możliwość że ta przepustnica pękła czy może rozwaliła sie tam jakaś uszczelka i daje płyn do kolektora ssącego i tą drogą na tło?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=360093

Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

audi A4 Cabrio 3.0 ben/gaz dymi na biało

Post autor: adrianogl20pe » śr lut 05, 2014 16:47

Powiem ci tak z innej bajki kiedyś dawno temu miałem opla tigrę tam była grzana przepustnica płynem( woda)i u ciebie pewnie tez jest grzana a nie chłodzona, miejsza z tym opel był na gazie, kiepskim parę razy je.... rozwaliło przepustnice i było to co piszesz.



bzzyczek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob lis 23, 2013 19:59

audi A4 Cabrio 3.0 ben/gaz dymi na biało

Post autor: bzzyczek » śr lut 05, 2014 18:19

Ale co płynu nadal ubywa? To że kopci na biało to normalne przy minusowych temperaturach.



Awatar użytkownika
matitrzcianka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 22:51
Lokalizacja: Trzcianka

audi A4 Cabrio 3.0 ben/gaz dymi na biało

Post autor: matitrzcianka » śr lut 05, 2014 22:10

plyn ubywa...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=360093

Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

Re: audi A4 Cabrio 3.0 ben/gaz dymi na biało

Post autor: adrianogl20pe » śr lut 05, 2014 23:09

matitrzcianka pisze:plyn ubywa...
Po tych objawach co opisujesz albo leci przez przepustnice , albo je...... sztukę z głowicą , cudów niema.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości