Dziwne piski przy zmianie biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Dziwne piski przy zmianie biegu

Post autor: Gutekspc » czw kwie 19, 2007 17:18

Witam. Taki problem mam drobny. Przy zmianie biegów słyszę wyraźny pisk (skrzypnięcie, dźwięk metaliczny) dochodzący z przodu. Początkowo myślałem, że to grill, który jest już niesamowicie zdezelowany i trzyma się na 3 kawałkach drutu, ale nie. Dziś chciałem zdjąć grill, żeby wykluczyć jego popiskiwanie, ale na zimnym silniku nie słyszałem nic. Dopiero jak się rozgrzał, zaczął piszczeć jak zwykle. Więc nie grill. Ale co?
Pisk, czy skrzypnięcie jest wyraźnie słyszalne gdy puszczam gaz, lub wciskam sprzęgło (z wyjątkiem wciskania sprzęgła, gdy Golfik jedzie bez gazu), czyli generalnie w momentach nagłego spadku obrotów. Czego to może być przyczyna?


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw kwie 19, 2007 17:40

CZY równiez jest to na postoju ??



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » czw kwie 19, 2007 19:18

Nie. Właśnie nie.


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pt kwie 20, 2007 13:12

Sprawdz naciąg paska klinowego na alternatorze, bo przy luźnym pasku będą piski. Być może pasek jest za luźny i tak już wypracowany, że tylko wymiana na nowy. :rotfl: :rotfl: :rotfl:


VWpower Golf

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » pt kwie 20, 2007 23:15

pasek na alternatorze ma ponad pół roku. Sprawdzałem szukając co to może być i pasek był napięty.


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
numb7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 25, 2007 07:35
Lokalizacja: Nowe Miasto
Kontakt:

Post autor: numb7 » wt kwie 06, 2010 01:20

U mnie piski pojawiają się przy wciskaniu sprzęgła i też nie mam pojęcia co to może być...



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz cze 13, 2010 20:53

Panowie też mam ten sam problem
mam golfa II TD
głownie te skrzypnięcie jest w momencie zmiany biegów, na postoju nie ma tego dźwięku, wszelkie paski itp były wymieniane i sprawdzałem jest ok.
nie wiecie w czym może tkwić problem? może ktoś jest mi w stanie pomóc? nawet sprawdzić?


Obrazek
Obrazek

Feniks333
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 01, 2008 21:55
Lokalizacja: Piątek

Post autor: Feniks333 » ndz cze 13, 2010 22:39

Też miałem ten problem. Jak puszczałem gaz, albo wciskałem sprzęgło to piszczało z przodu z prawej strony. Problem zniknął jak wymieniłem hamulce.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz cze 13, 2010 23:03

tak po prostu hamulce? :goof: hmmm sprawdzę to (dla mojej ciekawości) tylko jaki to ma związek?

chociaż wątpię że to jest to bo te pisko-skrzypienie dochodzi mi z pod pedałów lub okolic
Ostatnio zmieniony ndz cze 13, 2010 23:13 przez inż. Mk2_marcin, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Seba51a
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 21, 2006 13:34
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Seba51a » ndz cze 13, 2010 23:20

czarnybrat pisze:tak po prostu hamulce? :goof: hmmm sprawdzę to (dla mojej ciekawości) tylko jaki to ma związek?

chociaż wątpię że to jest to bo te pisko-skrzypienie dochodzi mi z pod pedałów lub okolic
To raczej nie hamulce też obserwuje ten pisk przy zmianie biegów przy jednym z firmowych aut. Jak ktoś dojdzie do tego to proszę to opisać.



Feniks333
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 01, 2008 21:55
Lokalizacja: Piątek

Post autor: Feniks333 » pn cze 14, 2010 09:28

Nie wiem czy to była wina hamulców. Po prostu u Mnie po wymianie ich piski ustały. A czy jedno ma związek z drugim to nie wiem.



Awatar użytkownika
Seba51a
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 21, 2006 13:34
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Seba51a » pt lip 02, 2010 23:50

Ja wiem co to jest w naszej służbówce - mocowanie tłumika (taka "ala" tuleja z sprężynami na mocowaniu pierwszego tłumika z końcówką kolektora wydechowego).



finni
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lip 24, 2008 10:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: finni » sob lip 03, 2010 21:52

Witam, u mnie piszczy cały czas gdy silnik jest ciepły. Na wertepach, dziurach, przy puszczaniu gazu i hamowaniu. Gdy przy nagrzanym silniku podnoszę maskę, łapię za kolektor i staram się ruszać silnikiem to piszczy gdzieś z dołu. Podejrzewam poduszkę pod silnikiem.
Dodatkowo bardzo szarpie przy puszczaniu i wciskaniu gazu, zwłaszcza na 1 i 2 biegu.
Na zimnym silniku jak na złość - cichutko!
Moze więc i u was warto sprawdzić poduchę.



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » sob lip 03, 2010 22:41

Kolega GENE, ma poniekąd rację.
Jeśli pasek jest naprężony to piski może powodować zużyty(starty, zaolejony, wilgotny) pasek klinowy, jeśli po wymianie paska piski są dalej przyczyną mogą być koła zamachowe, rolki napinaczy(w miejscy kontaktu z paskiem klinowym materiał jest idealnie gładki)w takim wypadku warto te części przeczyścić jakimś zmywaczem do hamulców itp.

Jak sprawdzałeś naciąg paska?? naciąg powinno sprawdzać się poprzez skręcenie paska w jedną stronę, poprawny naciąg to max 90 stopni przekręcony pasek w stosunku do pozycji normalnej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości