Biala maz pod korkiem oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Vw_mk2_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 21:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Biala maz pod korkiem oleju

Post autor: Vw_mk2_ » wt kwie 03, 2007 22:34

Witam o tóż mam pytanie a mianowicie chodzi mi o to ze przed uruchomieniem silnika odkrecilem sobie korek oleju i patrze a tam biała maź jakaś,
olej został wymieniony castrol magnatec 10w40 oraz mobil 10w40 mechanik mowil ze mozna łaczyc oleje?! o tych samych parametrach? ale głownie chodzi mi o tą biała maź?czym to jest spowodowane? jak sie z tym uporać?
:crazy:
Ostatnio zmieniony śr kwie 04, 2007 20:09 przez Vw_mk2_, łącznie zmieniany 1 raz.


Never Back Down

Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dehumanizer » wt kwie 03, 2007 22:43

1.opcja tak sie robi jak jeździsz na krótkich odcinkach
2.opcja (gorsza) Padła Ci uszczelka pod głowicą..i dostaje sie płyn chłodzący.Zobacz czy go nie ubywa i czy w pojemniku z płynem nie śmierdzi olejem..



Awatar użytkownika
Vw_mk2_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 21:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Vw_mk2_ » wt kwie 03, 2007 22:48

Oooo kur... mam nadzieje ze to pierwsze bo szczeze mowiac jezdze nim bardzo krotkie odcinki :) ale jutro spr jak tam z tym płynem, bo slyszalem jak spr. czy plyn ucieka:
odpalic silnik i odkrecic korek od zbiornicza z plynem i obserwowac:
1. jezeli widac babelki z powietrzem to znaczy ze najgorsze!
2. a jesli nie to ok jest(jeszcze) :D :bigok:


Never Back Down

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt kwie 03, 2007 23:19

Kolego jesli mówisz ze zrobiła sie biała maź to czuje ze to gorsze płyn poszedł do oleju i tyle, czeka cie zmiana uszczelki, niestety.

[ Dodano: 03 Kwi 2007 23:24 ]
A z tym sprawdzaniem to nie dokonca tak jest. wszystko zalezy w którym miejscu padła uszczelka, moze tak byc ze rozszczelniła sie i jest połączenie kanału olejowego z wodnym, przy takim rozszczelnieniu powietrze z kompresji nie bedzie szło w układ chłodzenia, czasami jest tak ze olej pojdzie do wody a czasami woda do oleju, wszystko zalezy od tego gdzie panuje większe cisnienie.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr kwie 04, 2007 07:09

Vw_mk2_, sprawdź jeszcze czy na bagnecie też masz taką maź (wtedy kiepsko to wyglada), po 2- przegoń auto na dłuższym odcinku, jeśli uszczelka jest ok, to maź powinna znknąć.



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » śr kwie 04, 2007 08:04

Dehumanizer pisze:opcja tak sie robi jak jeździsz na krótkich odcinkach
Mimowszystko stawiam raczej na wytrącający się osad z oleju przy jeździe na kródkich odcinkach. Rano jest jeszcze zimno i silnik stosunkowo długo jest niedogrzany.



Awatar użytkownika
Piotrek1983bb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 30, 2006 13:47
Lokalizacja: Bielsko - Biała VAGROX.PL
Kontakt:

Post autor: Piotrek1983bb » śr kwie 04, 2007 09:08

Przeleć sie nim z 30-50 km i sprawa będzie wyjaśniona :bajer:



Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » śr kwie 04, 2007 09:28

Ja mialem to samo w moim golfiku. Tez robie w miare krotkie odcinki i jak bylem ostatnio na wymianie oleju to mechanik odkrecil korek, zobaczyl ta maz i mowi mi ze nie powinno tak duzo tego byc. I teraz tak, pokazal mi dwa czarne przewody ktore dochodza chyba do odmy, ale nie wiem czy na pewno bo nie znam sie za dobrze na tym. Po zdjeciu jednego przewodu bylo tam siteczko prawie cale zawalone. Przewod tez byl miekki (czyli mial troche mazi) a z tego co mowil mi mechanik to przewod powinien byc w miare twardy (czyli pelen powietrza). Powiedzial ze musi przeczyscic te siteczko i przewody i ze bedzie mniej mazi sie zbieralo. I rzeczywiscie, teraz mam o jakies 60 procent mniej bialej mazi na korku (podkreslam, tylko na korku :) ) Te male ilosci to juz niestety musza pozostac poniewaz trzaskam ktrotkie odcinki.

pozdrawiam
halik



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » śr kwie 04, 2007 10:36

sądze że to przez te krótkie odcinki na których jeździsz ja też tak miałem jak kupiłem gofera ale przegoniłem go po dłuższej trasie i problem znikł, jak ci płynu chłodzącego nie ubywa i jak sprawdzisz bagnet i niebedzie na nim nic niepokojącego np. kropelek wody w oleju to niema co się martwić tylko zrób dłuższą trase autkiem



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Post autor: KoguT » śr kwie 04, 2007 11:00

ja mialem to samo (a na korku bylo az grubo tego...)
ale mechanik mi mowil ze jak niema bombelkow w zbiorniczku z plynem chlodniczym
to uszczelka jest dobra.
przejechalem autem na dluzszej trasie i juz tego nie bylo...
ale jak bedziesz pozniej znowu jezdzil na krutkich trasach to bedzie sie to powtarzalo...
po prostu niedogrzany silnik...
w lecie problem zniknie (podobno)



Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Slawek 11 » śr kwie 04, 2007 13:22

Mam nadzieje ze maechanik nie powiedzial ci ze oleje np.mobil mozesz stosowac na dolewke np. do castrola, bo wtedy to bym polecil ci zmiane ale tego mechanika. Pomimo tych samych parametrow koncerny stosuja rozne srodki ulepszajace olej, ktore nie zawsze sa mieszalne ze soba. Jednakze w awaryjnych sytuacjach zawsze lepiej jest wlac byle jaki olej niz nie miec zadnego.
A co do tej mazi to wynik jazdy na niedogrzanym silniku.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » śr kwie 04, 2007 13:59

Powiem tak oleje silnikowe tych samych typów czyli np. półsyntetyki i tego samego zastosowania czyli silnikowe są z sobą 100% mieszalne, nawet jeśli są róznych producentów, więc zmieszanie takiego półsyntetika mobila z castrolem nie spowoduje zadnej negatywnej reakcji, jedyne co sie moze zmienic to parametry jakosciowe oleju. Nawet jesli producenci stosują w olejach rózne dodatki uszlachetniające to ich zmieszanie nic nie spowoduje, wyobrazacie sobie co by było gdyby one nie były nieszalne i sie ze sobą "żarły", zwróccie uwagę w ilu autach po spuszczeniu jakiegoś oleju zalewa sie następnie olej innej marki, a wiadomo ile starego oleju zostało w silniku, i nic sie nie dzieje. Kiedys w butelce zmieszałem olej półsyntetyczny i mineralny i to podgrzewałem i zadnej reakcji tez nie zauwazyłem, takze panowie bez przesady z tymi olejami.



Awatar użytkownika
AIRWOLF
Powered by MOTORSPORT
Powered by MOTORSPORT
Posty: 1162
Rejestracja: pt mar 16, 2007 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: AIRWOLF » śr kwie 04, 2007 22:27

mialem ten sam problem w okresie takmi no powiedzmy zimowym bo wiadomo jaką zime mieliśmy, a przyczyna może być zawilgocenie uszczelki wlewu oleju ale jak sie zrobiło ciepło o problem znikł.też mi gadali wymieniaj uszczelke a tu sam problem się rozwiązał co innego gdy na bagnecie jest biała maż to wtedy uszczelka ale nie pod kurkiem.


Zapraszam do przeglądnięcia moich porad [FAQ]
[url=http://www.tinyurl.pl?XRMGNEsk]FAQ 1[/url],[url=http://www.tinyurl.pl?9WxKOJFR]FAQ 2[/url],[url=http://www.tinyurl.pl?KOaIXdpf]FAQ 3[/url],[url=http://www.tinyurl.pl?GZo0KIY1]FAQ 4[/url],[url=http://www.tinyurl.pl?Kd8lbMEh]FAQ 5[/url],

yyoggi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 00:52
Lokalizacja: Stróża k.Myślenic

Post autor: yyoggi » śr kwie 04, 2007 22:33

kolego Vw_mk2 przejedzi taki odcinek z 50km i potem odkręć korek od oleju i sie mile zaskoczysz niczego na nim nie bedzie, no moze bedzie ale napewno nie biała mazi
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości