O usprawnieniach Pierburga 2E2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

O usprawnieniach Pierburga 2E2

Post autor: KamilW » ndz lut 25, 2007 14:42

Witam, znacie mnie pewnie z pomyslu o swapie na Pierburga na Webera. Jednakze mimo zainteresowania ktore przeroslo moje oczekiwania to wiele osob w dalszym ciagu boi sie zmianiac gaznik i chcialoby wkoncu zeby ich gaznik pracowal dobrze bo wbrew pozorom to potrafi i to calkiem niezle ale musi byc odpowiednio traktowany.

Wiec od poczatku, moj Pierburg poszedl na handel ale nabylem drugiego, i tu maly apel, brakuje mi 3 elementow, jesli ktos moglby podarowac lub odsprzedac je to bede naprawde wdzieczny...

Ale do rzeczy, pierburg zostal rozebrany i co moge na wstepie powiedziec... wiec zrobilem male porownanie WEBER vs Pierburg
- ssanie - czyli to co nas boli.
Pierburg: przepustnica na szczycie sterowana 4 sterownikami: pokrywa z plynem, silownikiem pull down i popychaczem od przepustnicy i wylacznik termiczno czasowy, pomyslowe i pod warunkiem calkowitej sprawnosci elementow daje komfort uzytkowania, jednakze to co lubi sie psuc to kopulka z woda i wtedy ssanie wariuje
WEBER: dodatkowy gaznik rozruchowy, prosty jak budowa cepa jednak ze wzgledu na jakis aspekt ktory jest dla mnie nie jasny trzeba go odpalac po 2 - 3 razy zanim normalnie chwyci i dobrze operowac zeby pracowal rowno, pozatym dlawi go przy probie przygazowania co wprowadza dyskomfort.
PODSUMOWANIE: dalbym + dla peirburga
ROZGRZEWANIE:
Pierburg: wax element ktory raczej nie robi problemow a ulatwia zycie :)
WEBER: nic... czyli brak czagokolwiek...
PODSUMOWANIE: kolejny + dla pierdka
PRACA NA CIEPLO:
Pierburg: silownik 3 polozeniowy... w zasadzie robi tyle ze plywaja obroty :) dobry przy odpalaniu.
WEBER sruba na sztywno, pewne i spokojne obroty... ale problem przy odpalaniu
PODSUMOWANIE - remis :-)
PRACA NA PIERWSZYM PRZELOCIE -
Pierburg: mala moc i duze opory przez przepustnice ssania i maly przekroj gardzieli (22mm)
WEBER: wieksza moc i maly opor
PODSUMOWANIE duzy + dla webera
PRACA NA DRUGIM PRZELOCIE:
Pierburg: mala dysza i marnie dzialajacy silownik daje mala moc
WEBER: mechaniczna przepustnica daje turbodziure ale duza moc, pneumatycna nie ma turbodziury i daje naprawde fanego kopa
PODSUMOWANIE - kolejny duzy plus dla webera
Podsumowujac, weber wygrywa moca i nieskomplikowaniem ale przegrywa komplikacja uzytkowania. Pierburg jest mily w uzytku pod warunkiem ze dziala poprawnie.

I tu jest zonk, co zrobic zeby dzialal poprawnie. I to wlasnie bedzie tematem tego artykułu ( o ile ktos go nie usunie :helm: )Powiem, co zmienic, co wyrzucic, co przeszlifowac zeby pierburg dorownqal weberowi a nawet go przescignal.

Piszcie czy bedzie zainteresowanie i czy ktos by mogl mi pomoc w skompletowaniu tych 3 elementow ktorych mi brakuje. Pozdro KamilW



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 25, 2007 14:55

Podejrzewam KamilW że jednym z elementów którego szukasz bedzie siłownik pull-down. Mam taki dziurawy oczywiście. Ale jak komuś by się przydało to machnę małą poradkę jak go naprawić za pomocą dętki od roweru.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lut 25, 2007 15:44

A wlasnie ze potrzebuje innych elementow :) trza mi rurki do regulacji mieszanki, plastiku zamykajacego 2 przepustnice i popychaczac z vax elementu.



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » ndz lut 25, 2007 16:09

Pytanie - będziesz pisał jak usprawnić sprawnego pierburga czy niejako wariującego? Bo mój wariuje ;)


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lut 25, 2007 16:26

Bede pisal jak zrobic zeby z wariujacego zrobic sprawnego czyli od kontroli wszystkich czesci przez ich korekte do regulacji.



Awatar użytkownika
Przemo_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 07, 2005 19:20
Lokalizacja: Bytom/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Przemo_87 » ndz lut 25, 2007 16:30

Posiadam 1.8 GU na gazniku 2e2 :) I mam takie pytanie: Nie posiadam zielonego zbiorniczka
-jakie zadanie ma ten zbiorniczek?? Może byc wino nie posiadadania go,ze po odpaleniu mam obroty ponad 2000??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=17467 Wiecej Modów juz nie bedzie...:(

Kupie VW golf II,III gt lub gti albo Seata Toledo GT to 6 tyś :)

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lut 25, 2007 16:42

On magazynuje podcisnienie ktore jest potrzebne do prawidlowej pracy gaznika, chociaz to nie powinno9 byc przyczyna tak wysokich obrotow po odpaleniu. Podejrzewam ze wystarczy regulacja.



malgowera
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 08, 2007 09:06
Lokalizacja: sanok

Post autor: malgowera » ndz mar 11, 2007 14:17

Witam mam problem z moim golfem. Jest to Golf 2 1800ccm benzynowy silnik z wielopunktowym wtryskiem mechanicznym, czyli starsza wersja. jakis czas temu stracil moc w duzym stopniu mechanik stwierdzil ze trzeba robic silnik. do serwisu pojechalem tydzien temu i po zmierzeniu cisnienia potwierdzilo sie: niskie cisnienie wiec remont. Zrobili mi kapitalke silnika ale po odebraniu auta okazalo sie ze nadal nie ma mocy. Wymienilem wiec filtr paliwa potem pompe paliwowa ta zewnetrzna i moc nieco wzrosla ale nadal nie jest to ten samochod co kiedys. Nie ma kopa po prostu. Co robic? Moze ktos mi podpowie jaka moze byc przyczyna?


malwer

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » ndz mar 11, 2007 14:31

KamilW, ja tak samo poszukuje rurki do regulacji skladu mieszanki razem z tym wkretem co jest w rurce ;)
pytalem sie w sklepie i nie ma tego w zestawach naprawczych :(



Awatar użytkownika
Przemo_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 07, 2005 19:20
Lokalizacja: Bytom/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Przemo_87 » ndz mar 11, 2007 20:05

No i mam problem :( 1.8 gu gaznik 2e2,trudno go odpalić,jak odpali po paru kreceniu rozrusznika dławi sie,szarpie,gasnie.Jednym slowem nie da sie jezdzić :( W czym może być problem??Dysze zanieczyszczone w gazniku czy co??Swiece,przewody,filtry są nowe :(


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=17467 Wiecej Modów juz nie bedzie...:(

Kupie VW golf II,III gt lub gti albo Seata Toledo GT to 6 tyś :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 11, 2007 20:17

Nie przelewa gaźnika? Sprawdzisz to przełączając z benzyny w pozycję zero. Jeśli w miarę wypalania benzyny z gaźnika chodzi przez chwilę lepiej to już wiadomo.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz mar 11, 2007 21:15

malgowera pisze:Witam mam problem z moim golfem. Jest to Golf 2 1800ccm benzynowy silnik z wielopunktowym wtryskiem mechanicznym, czyli starsza wersja. jakis czas temu stracil moc w duzym stopniu mechanik stwierdzil ze trzeba robic silnik. do serwisu pojechalem tydzien temu i po zmierzeniu cisnienia potwierdzilo sie: niskie cisnienie wiec remont. Zrobili mi kapitalke silnika ale po odebraniu auta okazalo sie ze nadal nie ma mocy. Wymienilem wiec filtr paliwa potem pompe paliwowa ta zewnetrzna i moc nieco wzrosla ale nadal nie jest to ten samochod co kiedys. Nie ma kopa po prostu. Co robic? Moze ktos mi podpowie jaka moze byc przyczyna
a sprawdzales cisnienie paliwa w ukladzie, byc moze regulator cisnienia poszedl i to jest przyczyna malej mocy.
sGARY pisze:KamilW, ja tak samo poszukuje rurki do regulacji skladu mieszanki razem z tym wkretem co jest w rurce
pytalem sie w sklepie i nie ma tego w zestawach naprawczych
oj nie mam, od biedy to moze bede mial sama srube reulacyjna.
Przemo_87 pisze:No i mam problem 1.8 gu gaznik 2e2,trudno go odpalić,jak odpali po paru kreceniu rozrusznika dławi sie,szarpie,gasnie.Jednym slowem nie da sie jezdzić W czym może być problem??Dysze zanieczyszczone w gazniku czy co??Swiece,przewody,filtry są nowe
a na gazie nie masz zadnych problemow?? tylko na benie?? A z ciekawostek, do tematu, na warsztacie mam 2E2 w trakcie przerobek, jak zrobie i wszystko bedzie smigalo to opisze calosc i podam sposoby poprawienia gaznika, a i ten bedzie na handel :) dam znac jak bedzie wiadomo wiecej



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » ndz mar 11, 2007 21:54

KamilW, moze byc i sama srubka :) bo u mnie jest zjechane naciecie na wkretak i nie idzie juz nia krecic :( jak masz to odezwij sie na PW



Awatar użytkownika
Przemo_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 07, 2005 19:20
Lokalizacja: Bytom/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Przemo_87 » ndz mar 11, 2007 22:56

Paweł Marek jak daje na pozycje zero to silnik chodzi przez kolo 5 sekund i po chwili spadaja obroty i gasnie.

Na gazie też zle chodzi :/


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=17467 Wiecej Modów juz nie bedzie...:(

Kupie VW golf II,III gt lub gti albo Seata Toledo GT to 6 tyś :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 125 gości