Spryskiwacz tył- obraca sie tylna dysza czy nie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

eskalante
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 21, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Spryskiwacz tył- obraca sie tylna dysza czy nie?

Post autor: eskalante » sob sty 13, 2007 22:47

Czytałem że dysza powinna podążać za wycieraczką ale...Mam nowy silnik od tylnej wycieraczki (MK4 Variant '02) i stoi w miejscu. Stary silnik był poklejony przez poprzedniego właściciela bo ciekł. Ale ciekł bo była za krótka rurka doprowadząca płyn do dyszy(ciekawe dlaczego?) i dysza nie wchodziła w rurke tylko trzymała sie oski wycieraczki wiec sie obracała.
Rurka stoi w miejscu więc nie bedzie dobrego uszczelnienia jesli zacznie sie w niej obracać dysza. Dysza wchodzi w rurke dosyc ciasno.Może z wiekiem trzymanie się dyszy w rurce słabnie i zaczyna sie obracać stąd w nie których autach sie obraca, z tego powodu tez mogą pojawic sie przecieki płynu? .
Wiec jak powinno być?????


KONRAD

milek72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt paź 27, 2006 00:21
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: milek72 » sob sty 13, 2007 22:58

Ja dzisiaj z tym walczyłem. Mi się obracała a z czasem zaczęło cieknąć do środka bagażnika i musiałem coś z tym zrobić. Przydał się wkłąd do długopisa zamiast rurki mosiężnej którą musiałem przewiercić bo była zapieczona i ukręcona w środku. Po zamontowaniu spryskiwacz stoi w miejscu i nic nie cieknie :)



eskalante
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 21, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: eskalante » sob sty 13, 2007 23:03

doczytałem sie co mogło byc powodem krótkiej rurki- letni płyn zimą w rurce.


KONRAD

pakoll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 01:22
Lokalizacja: P-ń

Post autor: pakoll » wt lut 20, 2007 21:39

zrobiłem tak jak Milek72 dwa wkłady od długopisów i rozwiercenie, płyn leci strumieniem w jednym kierunku ale jest ok.



milek72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt paź 27, 2006 00:21
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: milek72 » wt lut 20, 2007 22:04

pakoll pisze:zrobiłem tak jak Milek72 dwa wkłady od długopisów i rozwiercenie, płyn leci strumieniem w jednym kierunku ale jest ok.
I tak trzymać :)
mi na razie nic się nie obraca i nie cieknie nigdzie :)



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » śr lut 21, 2007 08:33

Nie powinien spryskiwacz krecic sie razem z wycieraczka. Sam to przerabialem. Od stycznia mam tak jak byc powinno - stoi nieruchomo podajac pionowo wode na szybe a wycieraczka sie kreci. Jak jest inaczej - to cos tam jest zapieczone - tak mialem - i woda waliła na zamek od bagaznika. Ale juz wymienilem cały zestaw.

może na coś przydadza sie :dol: tematy:

1
2
3



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 83 gości