Jakie oznaczenie ma skrzynia w RP????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » wt gru 26, 2006 14:57

k44761, napewno przekłamuje, ja to piszę pod wzglęcem licznika :P
1.8 8v a skrzynia to zobacze bo teraz wiem gdzie szukać oznaczeń



Awatar użytkownika
Wiktor_7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lis 26, 2005 20:07
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Wiktor_7 » wt gru 26, 2006 15:00

k44761 pisze:Wiktor_7, AUG ma krotsze przelozenia, zyskasz na przyspieszeniu ale spadnie preskosc maksymalna, mysle ze o jakies 15-20km/h
Wiem niestety o tym, to akurat nie jest problem bo bardziej mi zalezy na przyspieszeniu a nie predkosci ale martwi mnie to ze bedzie troszke wieksze spalanie na trasie bo jak na miescie pali mi jak smok ( bo tak jezdze :D) to na trasie prawie zawsze jezdze bardzo oszczednie nawet do pewnego czasu bylem mile zaskoczony ze potrafi przy tej skrzyni spalic 6,3-6,5 na trasie ale ostatnio jak jechalem do poznania to bylem w szoku 5,7l :smoke: bylem w szoku i kilka razy liczylem spalanie. Pozatym ruszylem z pelnym bakiem i zrobilem na nim 620km czy jakis tak a paliwa jeszcze zostalo wiec ciezko mi sie rozstac z ATH i chyba po wymianie na AUG wyremontuje ja bo oprocz synchronizatora chodzi super



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt gru 26, 2006 16:15

Ja mam silnik PF z skrzynią 4S i prędkość max. na 3 biegu to ok. 140km/h, spalanie przy BARDZO oszczędnej jeździ ok. 5.5l/100. Niestety, ma wysypaną dwójke i teraz czeka nan mnie w garażu 4T, tylko zastanawiam się co z przyspieszeniem



Awatar użytkownika
Wiktor_7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lis 26, 2005 20:07
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Wiktor_7 » śr gru 27, 2006 01:43

k44761 pisze:Wiktor_7, niekoniecznie wzrosnie spalanie, zalezy jak bedziesz jezdzil.
Co do Twojego spalania w RP to nie chce mi sie wierzyc, ja jechalem A4 z Wrocka do Krakowa, 300km, rowniutkie 2,5tys obrotow w nocy jedna predkoscia (procz bramek z oplatami) i spalil mi 7,1/100km, to juz ABSOLUTNE minimum wg mnie, mniej sie poprostu nie da.
Wiec powiem Ci tak, wszystko zalezy od sredniej predkosci i techniki jazdy. Ja osobiscie w trasie jezdze powoli ( w wiekszosci) bo wariatow na drogach nie brakuje (sam nim kiedys troche bylem :( ) a to ze pocisne pedal gazu i bede sie o jedno auto przesuwal to nie dla mnie, ja wole w miescie pozno w nocy poszalec jak ludzi niema i wiem ze nikomu nic nie zrobie.

No ale nie o tym mialo byc :)

Chodzi mi glownie o to ze jadac spokojnie srednio 90-100km/h to znaczy chcac trzymac taka srednia bo nie da sie w polsce oprocz "autostrad" utrzymac takiej sredniej to moj RP jest w stanie polknac max 6,5L/100km ale jak ktos ma technike "buta" to jadac w trasie nie wiecej niz 100km/h moze miec sr. spal. w gr 10L/100km.

Musze dodac ze moje rekordowo niskie spalanie (5,7l)odbylo sie na trasie:
Malbork - Poznan - Malbork
w lato przy ladnej pogodzie i bardzo dobrych warunkach na drodze tzn wzglednie malym jak na te trase natezeniu ruchu, przy probie utrzymywania predkosci w granicach 90-100km/h. Choc wracajac ostatnie 50km jechalem miedzy 110 a 130km/h. Dodam ze przynajmniej piec razy w jedna jak i w druga strone zdazylo mi sie wyprzedzac po kilka samochodow na raz, oczywiscie z naprzeciwka nic nie jechalo :) i w tych momentach pewnie kilka razy bylo ze 140km/h zreszta w ATH kusi 3ka bo pieknie sie wyprzedza :) na niej.

No i jeszcze 2 najwazniejsze sprawy:
- jak widze moich kolegow ktorzy nie wiem czy nie widza albo niechca widziec np. czerwonych swiatel, tego ze inne samochody wolniej jada i hamuja w ostatnim momencie to wiem czemu narzekaja na spalanie :)
Ja w trasie staram sie patrzec duzo dalej bo nie dosc ze pozwala to na ekonomiczna jazde to i jest bezpieczniejsze. Poza tym prawie zawsze hamuje silnikiem a to duzo daje (chodzi mi o spalanie)
- ale nie zrobil bym tego bez skrzyni ATH :D bo przy 2000obr mam ok 84 km/h czyli w trasie jak staram sie trzymac 90km/h to = 2150obr, wiadomo ze jak wyprzedzam to jade szybciej :D
A prawda jest taka ze jesli silnik musi sie szybciej krecic to wiecej spali.

Pewnie Was zanudzilem moimi wywodami ale z kim mam sie dzielic moimi spostrzezeniami jak nie z Wami :) Moi koledzy to jak slysza o spalaniu golfa w gr 6,5L to sie smieja i mowia ze chyba 70km/h jechalem. Wiec juz nawet im nie mowie ze firmowa Octavia 1.9TDI 90KM na trasie Malbork - Torun - Malbork uzyskalem 4,5L bo stwierdzili by ze opowiadam lepsze bajki jak Heya :)

Pozdrawiam wszystkich VWejoVWcow - Tomek



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » śr gru 27, 2006 05:19

Przy 2000 obr/min w 4S jest jakieś 78km/h



Awatar użytkownika
Wiktor_7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lis 26, 2005 20:07
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Wiktor_7 » śr gru 27, 2006 18:21

k44761 pytanie jeszcze czy Twoje srednie spalanie to srednia tylko z trasy jak to u mnie bylo czy w cylku mieszanym? Bo jak jezdze po miescie to przy delikatnej jezdzie to teraz w zime pali mi ok 12L :(

Zalozmy ze tylko w trasie spali Ci 6L a jadac tylko w miescie 12L to srednie spalanie na poziomie 7L jest juz przy proporcji 80% trasa a tylko 20% miasto. A przy proporcji 50/50 stednie wyjdzie 9L

Na szczescie chyba udalo mi sie cos wymyslec zeby w zime mniej palil (tzn ograniczyc ssanie) byc moze nawet do 2L mniej w miescie ale jestem w trakcie sprawdzania bo musze jeszcze ze 2 tankowania wykonac.

Pozdro



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » śr gru 27, 2006 18:50

dzisiaj zobaczyłem i moja skrzynia ma oznaczenie AUG....



Awatar użytkownika
Wiktor_7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lis 26, 2005 20:07
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Wiktor_7 » śr gru 27, 2006 18:54

A mozesz napisac ile max udalo Ci sie wyciagnac na tej skrzyni? Bo bede przechodzil z ATH na AUG i jestem ciekaw bo pierwsze 2 biegi maja takie same przelozenia a 3,4 i 5ka sa krotsze



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » śr gru 27, 2006 18:59

Wiktor_7, jeszcze prędkości max nie badałem, bo mam rozebrane auto. Ale myśle że do soboty jak sie uda i nie bedzie mrozu ani śniegu to sprawdze i napisze.



Awatar użytkownika
Wiktor_7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lis 26, 2005 20:07
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Wiktor_7 » śr gru 27, 2006 19:03

bylbym bardzo wdzieczny bo z powodu padnietego synchronizatora musze ja zmienic ale cos czuje ze sam sobie ja wyremontuje i bedzie czekala na powrot :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 141 gości