Jak odlaczyc ABS?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

deKrzychu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 15:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jak odlaczyc ABS?

Post autor: deKrzychu » ndz sie 22, 2004 15:37

yO!
Jeszcze jedne pytanie.
Autko wyposazone jest w ABS..rok prosukcji 89 wiec ten abs jest jaki jest ale czasem wolabym zeby go niebylo.
Patrzylem na odlaczenie go poprzez bezpieczniki ale na tym samym bezpieczniku mam servo...czyli być musi!
Czy jest mozliwosc odlaczenia ABS'u?Mechanik mi mowil ze w tym typie nie majacym wspomagania hamulca cala role abs'u 'przejmuje' niejako silnik auta i nie ma mozliwosci odlaczenia tego systemu.Mi sie to jakos niewydaje bo NIE MA RZECZY NIEMOZLIWYCH,SA TYLKO LUDZIE O MALYCH HORYZONTACH.. ;P :)
Czy mam odlanczac wszystkie czyjniki pokolei??
Chcialem sobie zrobic wlacznik na desce tak zebym mogl jednak czasem sobie wlaczyc abs...tak np jak jade spiacy na uczelnie.. ;)
pozdrf


.::deKrzychu::.
Sky's the limit!

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » ndz sie 22, 2004 15:43

Nie rozumiem dlaczego chcesz go wyłączyć skoro działa...

Rozłączenie jednego z czujników, powoduje automatycznie odłączenie całego absu, więc proponowałbym zajrzeć pod tylną kanapę (tam powinny iść dwa kable do czujników na tylne koła, możesz tam zrobić włącznik/wyłącznik.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn wrz 27, 2004 14:46

Poczytaj jak działa twój abs w dobrej książce serwisowej, wydaje mi się (ale może się mylę, w golfie nie sprawdzałem) po odłączeniu może być problem z hamowaniem tylnych kół, troszeczkę to inaczej działa niż ze zwykłą pompą. Może być tak, że ciśnienie jest wytwarzane przez pompkę elektryczną, jest tzw. akumulator ciśnienia i tylko elektronika steruje hamowaniem tylnej osi - ale mogę się mylić. Jeśli jeszcze jest komputer sterujący pracą abs-u, to przy odłączaniu np. tylnej osi pod tylną kanapą, może się sypać (błędy i usterki w pamięci). Jeszcze raz zaznaczam - nie znam rozwiązania przyjętego w golfie



Zjar

Post autor: Zjar » pn wrz 27, 2004 15:24

ygd pisze:Nie rozumiem dlaczego chcesz go wyłączyć skoro działa..
Powiem Wam panowie że nigdy nie miłem autka z ABS-em i to jest moje pierwsze, nie umiem z nim jeździć. Wiem że jest to fajna i pomocna w wielu sytuacjach na drodze sprawa, ale też przy naszej (czasami) dość agresywnej jeżdzie, lub zimą różnego typu zabawy na śniegu, nie zdaje to rezultatu. Krótko mówiąc jest problem ze złapaniem jakiegoś ładnego BOKA bez użycia hamulca ręcznego, odrazu wstaje pedał, prostuje samochód. Nie wiem ja nie potrafie do tego sie przyzwyczaić. Wyłącznik to naprawde fajna sprawa. Pozdr. :cool:



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz kwie 02, 2006 11:56

Wystarczy spowodować jakikolwiek błąd komputera...np. odłączyć jeden z czujników, odłączyć czujnikciśnienia w pompie, odłączyć czujnik położenia padału hamulca i abs przechodzi w tryb awaryjny i działa jak normalny hamulec.
Wiem że temat jest już nieaktualny ale niapisałem dla porządku :)


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 106 gości