przegub mk3 1,6 abu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcinkam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 26, 2005 00:44
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

przegub mk3 1,6 abu

Post autor: marcinkam » sob mar 25, 2006 10:24

Witam! od pewnego czasu ma problem. (szukałem tego już na innych postach ale nie znalazłem.) Podczas ruszania lub podczas zmiany biegów (1,2 lub 3, wyżej już nie) występuje stuk, tak jakby był kasowany luz w przegubie. o dziwo w czasie jazdy po okręgu nie zaobserwowałem żadnych stuków. Nie wiem czy to może jest cos w skrzyni, czy to faktycznie są przeguby. nie wiem jak to za bardzo zdiagnozować (przegub wewn. czy zewn. jak sprawdzić który to) najlepiej wymienić oba... ale widomo.. koszty . Dziękuje i pozdrawiam.



ml3333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt mar 17, 2006 13:09
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: przegub mk3 1,6 abu

Post autor: ml3333 » sob mar 25, 2006 11:20

marcinkam pisze:Witam! od pewnego czasu ma problem. (szukałem tego już na innych postach ale nie znalazłem.) Podczas ruszania lub podczas zmiany biegów (1,2 lub 3, wyżej już nie) występuje stuk, tak jakby był kasowany luz w przegubie. o dziwo w czasie jazdy po okręgu nie zaobserwowałem żadnych stuków. Nie wiem czy to może jest cos w skrzyni, czy to faktycznie są przeguby. nie wiem jak to za bardzo zdiagnozować (przegub wewn. czy zewn. jak sprawdzić który to) najlepiej wymienić oba... ale widomo.. koszty . Dziękuje i pozdrawiam.
Uszkodzenie przegubu zewnętrznego objawia się najczęściej stukiem przy ostrym skręcie. Jeśli słyszysz stuki przy ruszaniu gdy koła są prosto to raczej przyczyną nie jest przegub zewnętrzny. Przyczyną może być przegub wewnętrzny ale wcale nie musi.
Pozdrawiam
ml3333



pawelcer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 03, 2004 13:58
Lokalizacja: STRZELIN
Kontakt:

Post autor: pawelcer » sob mar 25, 2006 11:34

sprawdz poduszke silnika na przedniej belce, u mnie było to samo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 87 gości