1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » ndz maja 23, 2010 13:22

jak bede kupował to sprawdze auto w aso w skodzie albo VW czy przy przebiegu nikt nic nie kręcił...
i skąd pewne auto kupic masakra.....


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
pszmiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 28, 2009 20:45
Lokalizacja: Żnin CZN

Post autor: pszmiel » ndz maja 23, 2010 14:02

kedzior303, Skoro mówisz że obroty rosną a samochód nie jedzie to może masz przypalone już sprzęgło. Im więcej gazu tym wolniej się buja.


dimmer, A pewne auto to możesz kupić od kogoś znajomego lub z rodziny wtedy wiesz co się z nim mogło dziać. Bo tak jak mówi kolega W_I_T_E_K z komisu to raczej porządnego auta nie trafisz. A może warto zainwestować w swój silnik, wymienić pierścienie uszczelniacze i będzie chodził jak zegarek.
Ostatnio zmieniony ndz maja 23, 2010 14:06 przez pszmiel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kedzior303
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt gru 02, 2008 18:38
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: kedzior303 » ndz maja 23, 2010 17:05

Sprzęgło jest nowe :) miesiąc po wymianie...to jest takie uczucie jakby paliwa za mało dostawał....pedał gazu to w sumie tak jakby działał tylko w 1/4 jak sie go dalej wciska to nie ma reakcji....
Ostatnio zmieniony ndz maja 23, 2010 17:07 przez kedzior303, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » ndz maja 23, 2010 17:28

kedzior303 pisze:Sprzęgło jest nowe :) miesiąc po wymianie...to jest takie uczucie jakby paliwa za mało dostawał....pedał gazu to w sumie tak jakby działał tylko w 1/4 jak sie go dalej wciska to nie ma reakcji....
Nie paliwa tylko tlenu
00635 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: Before CAT
37-00 - Faulty

00525 - Oxygen Sensor (G39)
28-10 - Short to B+ - Intermittent



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » ndz maja 23, 2010 17:35

wymiana pierscieni wchodziła w gre dopóki nie wyszło ze to nie pierscienie a tuleje sa trafione....jak robili mi uszczelke sprawdzali i pierscienie miały byc dobre nie wytarte
Ostatnio zmieniony ndz maja 23, 2010 17:37 przez dimmer, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » ndz maja 23, 2010 17:52

dimmer pisze:wymiana pierscieni wchodziła w gre dopóki nie wyszło ze to nie pierscienie a tuleje sa trafione....jak robili mi uszczelke sprawdzali i pierscienie miały byc dobre nie wytarte
Taka sama sytuacja jak u mojego braszki w golfie. Niemcowi wywaliło uszczelke pod głowicą i tak z tym jezdził a po pewnym czasie kupił go jakiś polaczek z komisu a brszka dał sie naciać. Golf stał a w jednym cylindrze stał płyn chłodniczy. Po pewnym czasie porobiły się wżery i brał od groma oleju. Po zdjęciu głowicy nie opłacało się juz ponownie zakładać.
Braszka kupił inny silnik z A3 2001 roku z rozbitego anglika. Chodzi jak ta lala.



Smerek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 05, 2009 17:02
Lokalizacja: N...

Skrzynia... 1.6 SR

Post autor: Smerek84 » ndz maja 23, 2010 22:34

Witam!
Panowie rozsypala mi sie skrzynia w piatek, sito sie z niej zrobilo...
Czy moze ktos polecic jakies miejsce na Mazowszu gdzie mozna kupic od kogos zaufanego skrzynie...??
Slyszalem jeszcze ze od Audi A3 pasuje, czy to prawda...?Chodzi o to zeby zejsc z kosztow, to co widze na allegro to ceny przyprawiaja mnie o zawal... :(
Prosze o jakies rady odnosnie zakupu...

Dzieki i Pozdrawiam!


Smerek84

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn maja 24, 2010 19:07

Każda skrzynia ma swój kod, np DLP, DUU, DUV z A3 też pasują jeśli będą miały któryś z pasujących do naszego modelu kod, a co do cen na Alle... to są to ceny na które musisz się nastawić, bo tyle niestety kosztują używki...



Smerek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 05, 2009 17:02
Lokalizacja: N...

Post autor: Smerek84 » pn maja 24, 2010 23:37

Jazz_Blue pisze:Każda skrzynia ma swój kod, np DLP, DUU, DUV z A3 też pasują jeśli będą miały któryś z pasujących do naszego modelu kod, a co do cen na Alle... to są to ceny na które musisz się nastawić, bo tyle niestety kosztują używki...

Jak zobaczylem te ceny to malo co zawalu nie dostalem... delikatna przesada.

Slyszalem jeszcze ze w ktoryms roku wychodzi jakies wadliwe czy cos..., cos slyszeliscie??

Znalazlem cos takiego mozecie zerknac i doradzic... nie chce sie na mine w...
http://moto.allegro.pl/item1039661741_s ... szawa.html


Smerek84

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn maja 24, 2010 23:45

Nasze skrzynie mają mechanizm różnicowy na nitach, które lubią się posypać, są zestawy naprawcze, wymienia się nity na śruby, oczywiście jak nie jest jeszcze za późno...
A co do oferty to nie wypowiem się, bo nie korzystałem z ich usług :blush:



Smerek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 05, 2009 17:02
Lokalizacja: N...

Post autor: Smerek84 » wt maja 25, 2010 10:31

Dla mnie jest juz za pozno, ze skrzyni zrobilo sie sito :(


Smerek84

tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » wt maja 25, 2010 14:06

Smerek84 pisze:Dla mnie jest juz za pozno, ze skrzyni zrobilo sie sito :(
najlepszy patent według mnie to wrzucenie skrzyni od vw 1.9sdi
pasuje bez problemu, ma opinie pancernej, pasuje na zasadzie p&p
a po takiej przekładce osiągi na dwóch pierwszych biegach masz takie że hej, a na 5 biegu 4tys.km. osiągasz przy prędkości 160km/h
jak dla mnie same plusy :bigok:



Awatar użytkownika
pszmiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 28, 2009 20:45
Lokalizacja: Żnin CZN

Post autor: pszmiel » wt maja 25, 2010 19:49

tovdi1, Ale od golfa IV ma być ta skrzynia 1.9 sdi mam rozumieć tak czy od innego wynalazku



Ths
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lut 04, 2010 12:43
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Ths » wt maja 25, 2010 23:22

Zauważyłem w moim AKL zardzewiałą rurkę (zaznaczoną na zdjęciu). Wąż idzie do zbiornika z płynem chłodzącym. Rurka nie jest jeszcze dziurawa na wylot, ale w miejscu połączenia z gumowym wężem jest najbardziej przeżarta być może na wylot ale tego nie widzę.
Pytanie.
Czy wymienić rurkę? co się może stać w przypadku pojawienia się dziury w tym wężu / rurce?
Na zdjęciach AKL z rocznika 1999 widzę że to standard :( (jeśli chodzi o skode)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości