problemik z biegami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

problemik z biegami

Post autor: orzel12 » pn gru 27, 2004 11:20

mam maly problem otoz kupilem golfika mk3 i dosc ciezko wchodza w nm biegi nie msa zadnego zgrzytania poprostu trzeba urzyc troszke sily a biegi nie wskakuja z takim przeskokiem tylko plynnie sie przeciagaja(chyba wiecia o co mi chodzi) czy to wina oleju czy mozna to jakos wyregulowac a moze trzeba cos przesmarowac mam przejechane ok 170tys



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pn gru 27, 2004 11:55

podąłczam sie do pytania z tym ze ja kupiłem mk3 z 1,4 i piaty bieg wogóle nie wchodzi. Lewarka wogóle nie da sie odsunąć w prawo (aby nastepnie przesunąć go w góre i załczyć V bieg) Czy moze to oznaczać ze skrzynia jest IV biegowa ???
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
adas3003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 15:26
Lokalizacja: SIEMIANOWICE SLASKIE
Kontakt:

Post autor: adas3003 » pn gru 27, 2004 12:30

witam ja tez mialem golfa3 z silnikiem 1.4 i biegi tez ciezko wchodzily,przyczyna tego bylo wybity plastik i guma pod lewarkiem koszt tej zabawy to okolo60zl



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » pn gru 27, 2004 13:22

adas3003 pisze:witam ja tez mialem golfa3 z silnikiem 1.4 i biegi tez ciezko wchodzily,przyczyna tego bylo wybity plastik i guma pod lewarkiem koszt tej zabawy to okolo60zl
Może tak być, ale może też i sprzęgło siadło,


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
Ceki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob paź 23, 2004 17:58
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Ceki » pn gru 27, 2004 18:01

Do ditomek
niektóre Golfy 3 mają nie stety jeszcze skrzynie 4-ro biegową orginalnie montowaną rocznik chyba 91,92 może 93 i poprzedni właściciel wżucił może 5-cio biegową skrzynie ale zapomniał o miejscu aby go wrzycić trzeba wgiąć delikatnie blache tam przy biegach aby wrzucić 5-tke (mniej więcej-jeżeli oczywiście to jest skrzynia 5-cio biegowa ?). A co do skrzyni która teraz ciężko chodzi to jeżeli jest zimno na polu to normalne, olej przymarza szczególnie mineralny-gęsty, lub problem masz z dociskiem w skrzyni albo linka od sprzęgła może się przycinać ?



michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

Post autor: michaltczew » pn gru 27, 2004 21:02

JA MIALEM PODOBNIE CIEZKO WCHODZILY BIEGI W MOIM MK3 WYMIENILEM OLEJ I NIC NIE POMOGLO WIEC KUPILEM SOBIE SMAR Z TEFLONEM W SPRAYU I POMPRYSKALEM TE WSZYSTKIE GADZETY POD MASKA CO SIE RUSZAJA PRZY ZMIANIE BIEGOW SA TAKIE DWIE TULEJKI KTORE WCHODZA W SKRZYNIE BIEGOW I TERAZ JEST GITARA BIEGI WCHODZ LEKKO NA POCZATKU MYSLALEM ZE COS SKOPALEM BO MOZNA BYLO WRZUCAC JE PALUSZKIEM ALE NA SZCZESCIE JEST OK DZIALA JAK NALEZY WIEC POLECAM KUPNO TYLKO I WYLACZNIE SMARU Z TEFLONEM I PRYSNIECIE POMOZE NA 100 %



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pn gru 27, 2004 21:15

z mojej strony dodam aby posprawdzac poduszki pod skrzynia biegow jezeli sa-jest wybita skrzynia zostaje laciutko przesunieta i wychodzi ten problem z trudnoscia wybierania biegow.



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » pn gru 27, 2004 21:26

a jak to sprawdzic tzn czy jak wejde na kanal czy to bedzie normalnie widac i gdzie znajduja sie te poduszki:)



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pn gru 27, 2004 22:31

tak z kanalu bedziesz mial chyba lepsze dojscie wloz jakis dlugi srubokret, pret i miedzy mocowanie poduszki (lapa) i podwazaj zobaczysz czy nie wystepuja jakies luzy i odchylenia



Awatar użytkownika
wladek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob lis 13, 2004 19:26
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: problemik z biegami

Post autor: wladek » wt gru 28, 2004 16:43

orzel12 pisze:mam maly problem otoz kupilem golfika mk3 i dosc ciezko wchodza w nm biegi nie msa zadnego zgrzytania poprostu trzeba urzyc troszke sily a biegi nie wskakuja z takim przeskokiem tylko plynnie sie przeciagaja(chyba wiecia o co mi chodzi) czy to wina oleju czy mozna to jakos wyregulowac a moze trzeba cos przesmarowac mam przejechane ok 170tys
Miałem tak w moim MK II - nieraz żeby włączyć jedynkę musiałem to na dwa razy robić a wcześniej wymieniłem linkę od sprzęgła i nic. Tak się złożyło, że sprzęgło musiałem też wymienić. Wymieniłem na VALEO - cały komplet za jedną robotą (tarcz, docisk, łożysko) i biegi wchodzą jak nowe! Lepiej niż w o wiele nowszych samochodach z wyższej półki. A jak wsiadłem po wymianie i wcisnąłem sprzęgło to wysiadłem i opieprzyłem mechanika, że linki zapomniał podpiąć :) A on się ze mnie zaczął śmiać bo linka była podpięta tylko tak lekko teraz chodzi.



lookmal

Re: problemik z biegami

Post autor: lookmal » wt gru 28, 2004 16:51

wladek pisze:A jak wsiadłem po wymianie i wcisnąłem sprzęgło to wysiadłem i opieprzyłem mechanika, że linki zapomniał podpiąć :) A on się ze mnie zaczął śmiać bo linka była podpięta tylko tak lekko teraz chodzi.
:helm: Też opieprzyłem mechanika jak wsiadłem do auta po wymianie sprzęgła! :pub:
Pozdro!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości