[mk3]ślizgające się sprzęglo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

akocu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw paź 13, 2005 23:16
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

[mk3]ślizgające się sprzęglo

Post autor: akocu » śr mar 01, 2006 01:21

Witam mam problem ze sprzęgłem (chyba).Wrzucając bieg, najczęściej powyżej ,,dwójki" i wciskając gaz do ,,dechy" silnik zawyje i po chwili i popuszczeniu gazu autko przyśpiesza!! Pedał gazu można wciskać jedynie stopniowo, nigdy do końca. Dzieje się tak najczęściej na wyższych biegach i po przejzechaniu kilkunastu kilometrów. Jest to dość dokuczliwe i się nasila. Zauważyłem również, że po pojawieniu się ,,zdarzenia" i jego zwielkokrotnieniu ubyło oleju w silniku. Ubytek niewielki, ale jest!
Moje pytanie dotyczy- ogólnie sytuacji co może się dziać z samochodem/autkiem! czy pada mi sprzęgło? Czy zgodnie z opinią niektórych otaczających mnie osób rzuca olejem na tarczę sprzęgla, bo puścil uczelniacz, czy coś takiego.
Chcialem się również dowiedzieć ,jakie mogą być koszta remontu, głownie chodzi o robociznę!
PS- jeszcze jeden kłopot- czy golf 1.8 AAM z termostatem Gates może trzymać temperaturę silnika w przedziale 90-95 stopni celcjusza i to teraz w czasie zimy i mrozów ( także w czasie jazdy po trasie). Wiatrak załącza się dopiero przy około 97 stopni.

Pozdrawiam. I sorki za problem!
Ostatnio zmieniony śr mar 01, 2006 23:35 przez akocu, łącznie zmieniany 1 raz.



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » śr mar 01, 2006 01:54

Niewiem jak jest z tym olejem, ale to są obiawy źle ustawionego docisku sprzęgła, może także tego że jest zakapane olejem.

Tak czy inaczej jeśli nie jest zakapane olejem to można wyregulować, ale jeśli jest to z tego co sie orientuje trzeba cały docisk sprzegła zmienić, ale nei jestem pewien,

Uwarzaj bo możesz spalić dzięki temu sprzęgło!! :)

Miałem taki sam problem i oddałem do regulacji i mi to zrobili.

Przy czym u mnie jeszcze okropnie śmierdziało spalonym sprzęgłem, musialem uwarzać żeby za szybko nie depać po gazie :panna:

Ale już jest ok i ciesze sie znow cegiełką na stopie :)


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » śr mar 01, 2006 10:58

akocu pisze:Czy zgodnie z opinią niektórych otaczających mnie osób rzuca olejem na tarczę sprzęgla, bo puścil uczelniacz, czy coś takiego.
tak jest to bardzo prawdopodobne ze puszcza ci uszczelniacz i rzuca ci olejem na sprzeglo koszt wyjecia skrzyni i wymiana tego uszczelniacza w zakladzie to od 150do250zl zalezy od zakladu. na poczatek sam wykrec oslone sprzegla i zobacz czy nie widac tam wycieków wtedy bedziesz mial pewnosc ze to uszczelniacz. jezeli tarcza jest juz mocno zaoliwiona to tez bedziesz musial ja wymienic bo olej ktory wsiakl w okladziny pedzie powodowal slizganie sie przy normalnej jezdzi tego nie zauwazysz i jakis czas pojezdzisz ale przy probie ostrego ruszenia odczujesz zapach palonego sprzegła.
lecz po pol roku sie okaze ze znowu musisz wyjac skrzynie zeby zmienic sprzeglo. chyba ze nie zmiezasz nim tyle czasu jezdzic
koszt kompletnego sprzegla(tarcza ,docisk, lozysko oporowe) valeo w intercars to 317zl bez docisku 50 zl taniej. ale docisk lepiej tez wymienic
przed zakupem sprzegla niech policza ci ile zabkow ma walek powinno byc 24

[ Dodano: Sro Mar 01, 2006 10:00 ]
djprezes pisze:obiawy źle ustawionego docisku sprzęgła,
zle ustawiony docisk? czy linka sprzegla i ci sie slizgalo ?


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32752
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr mar 01, 2006 11:35

CHyba przed chwillą odpowiadałem już w tym temacie...? :|


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr mar 01, 2006 11:41

djtom pisze:CHyba przed chwillą odpowiadałem już w tym temacie...?
Cha!!!Kolega se dwa założył :helm:



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32752
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr mar 01, 2006 11:48

Ano to już rozumiem, bo dziś z rana nic nie piłem a jakoś dziwnie się poczułem :D


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » śr mar 01, 2006 11:55

Sprobuj najpierw zerknac od gory przez otwor w skrzyni (ten do spradzania zaplonu) i jak kolo zebate bedzie mocno tluste albo w ogole mokre to bedzie to wyciek z silnika przez uszczelniacz. A jak masz kanal to spradz czy z otworku miedzy skrzynia a silnikiem nie saczy sie olej, albo od razu zdejmij skrzynie - wtedy bedziesz mial pewnosc bliska 100% co to mu dolega :)
PS: Badziej prawdopodobny wydaje mi sie wyciek (jezeli to wyciek a nie zjechane sprzeglo) od strony skzyni biegow, a ubytek oleju w silniku moze byc przypadkowy.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr mar 01, 2006 11:59

tak jak michas pisze... tez tak mialem.. uszczelnaicz nawala i chalpei na sprzeglo ... co powduje ze sie slizga.. musisz wyjac skrzynie tak czy siak .. wyjmujesz skrzynei jak uszczelniacz zwalony to go wymeiniasz koszty nieduze ze 20 zl... i tak musisz sprzeglo wymianic.. najlepiej kompletne ale obejrza nich ci dobrze docisk moze przezyje.. tarcza tak jak michas mowi jak ansiakla olejem to do wyzucenia...

pozdro


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Re: ślizgające się sprzęglo

Post autor: marekk » śr mar 01, 2006 19:01

[quote="akocu"]PS- jeszcze jeden kłopot- czy golf 1.8 AAM z termostatem Gates może trzymać temperaturę silnika w przedziale 90-95 stopni celcjusza i to teraz w czasie zimy i mrozów ( także w czasie jazdy po trasie). Wiatrak załącza się dopiero przy około 97 stopni.quote]

Jesli wskazowka jest jest w pionie , silnik ma faktyczna temperature 95 stopni to nie ma w tym nic dziwnego



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » śr mar 01, 2006 23:24

Masz świetną temperaturę niejeden by tak chciał.Pozatym jak sam wybadałem temat jak masz docisk zamocowany na wale silnika to jak uszczelniacz cieknie to i tak siła odśrodkowa wywala ten olej na obudowę sprzęgła od środka no i potrzeba troszkę czasu zanim tyle sie nazbiera aby uwaliło tarczę ale też tak może być.Czy tak czy siak napewno tarcza do wymiany .Jak już zdejmiesz skrzynię to zweryfikuj wszystko i wymieniaj co trzeba .



Awatar użytkownika
Rumian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 29, 2005 20:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rumian » czw mar 02, 2006 11:27

Ja mialem ten sam problem .. ślizgalo mi sie sprzeglo . Ale poprawilem naciąg linki i wszystko bylo dobrze także nie musze wymieniać :bigok: .Tak jak koledzy radza najpierw zacznji od linki. Jeśli to nie da efektu raczej warsztat . Pozdro :bajer:



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » czw mar 02, 2006 11:31

w MK3 jest samoregulator linki sprzegla tam nic sie nie reguluje tak jak MK2


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » czw mar 02, 2006 14:08

wczoraj ruszałem z dwójki i pedał gazu w podłoge zaczoł wyć i powoli ruszał po chwili zaczeło śmierdzieć, patrzyłem przez otwór w skrzyni do sprawdzania zapłonu czy jest mokro i coś tam głębiej widziałem lekko nasiąknięte. 2 miesiące temu wymieniałem tarcze sprzęgłową i mechanik mi wymienił ten uszczelniacz. może to coś innego ??



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » czw mar 02, 2006 14:13

moze samoregulator od linki sprzegla


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 75 gości