Golf Plus - woda pod wycieraczką kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

franzq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 16, 2010 11:44
Lokalizacja: Wronki - WLKP
Kontakt:

Golf Plus - woda pod wycieraczką kierowcy

Post autor: franzq » pt lip 30, 2010 17:08

Witam!
Niestety rejestrując się na tym forum nie spodziewałem się, że już tak szybko zwracał się będę o radę i pomoc (opcja szukaj nie jest mi obca, ale podobnego tematu brak).
Od mesiąca poruszam się golfem plusem i niestety przy pierwszym odkurzaniu auta zauważyłem pod wycieraczką/wykładziną kierowcy sporo wody. Dodam że jest ona w aucie tylko w tym miejscu i pytanie skąd to się mogło zebrać i czego to może być przyczyna?
Sprawdziłem na postaju, że z wężyka z klimy woda kapie - nie jest zapchany, a przynajmniej nie całkowicie (miejsce ściekania wody z klimy jest w okolicach pod pasażerem z przodu - czyli w innym miejscu).
Ostatnio trochę podało, auto stoi pod chmurką ale w deszczu się praktycznie nie poruszałem - zrobiłem za to około 1500km w upale na klimie.
Czy ktoś spotakał się z podobnym problemem?
Pozdrawiam
Marcin/franzq/


Golf Plus 2.0 TDI - 140 KM (BMM) DSG 2007r - tatowóz :) ale very nice

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Golf Plus - woda pod wycieraczką kierowcy

Post autor: Przemo440 » pt lip 30, 2010 17:23

a sprawdziłęś stan płynu chłodzącego?



franzq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 16, 2010 11:44
Lokalizacja: Wronki - WLKP
Kontakt:

Re: Golf Plus - woda pod wycieraczką kierowcy

Post autor: franzq » pt lip 30, 2010 17:29

płyn sprawdziłem poziom ok, ponadto jest to woda raczej na 100% bez zapachu, nie lepka, ładnie wysycha na dłni itp


Golf Plus 2.0 TDI - 140 KM (BMM) DSG 2007r - tatowóz :) ale very nice

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Golf Plus - woda pod wycieraczką kierowcy

Post autor: Przemo440 » pt lip 30, 2010 17:31

to obadaj dokładniej odpływ z klimy , dostań się do węzyka i sprawdz czy nie jest przypchany



Awatar użytkownika
mruczek212
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob cze 06, 2009 08:02
Lokalizacja: Biała Podlaska

Golf Plus - woda pod wycieraczką kierowcy

Post autor: mruczek212 » pt lip 30, 2010 17:56

A przepraszam że się wetnę w rozmowę (nie chce spamować) ale mam ten sam problem,tylko że pod wycieraczką kierowcy i pasażera, posiadam golfa II, i pytanie skąd mogła się wziąć?? Może dostała się przez te kanaliki co przy szybie przedniej są?? One jakoś w przednie boczki auta idą. Proszę o pomoc boje się o rdzę:(


[url=http://img16.imageshack.us/i/697d40c4cc84ae0f.jpg/][img]http://img16.imageshack.us/img16/6120/697d40c4cc84ae0f.jpg[/img][/url]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/12757][img]http://www.motostat.pl/user_images/12757/icon4.png[/img][/url]

franzq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 16, 2010 11:44
Lokalizacja: Wronki - WLKP
Kontakt:

Re: Golf Plus - woda pod wycieraczką kierowcy

Post autor: franzq » pt lip 30, 2010 18:17

Nie jestem żadnym fachowcem, ale z tego co się dowiedziałem, to jeżeli woda jest po stronie pasażera (przynajmniej jeżeli chodzi o golfa V i plusa) to bardzo prawdopodobne jest że zapchany jest odpływ spustu klimy. Niestety tak jak pisałem u mnie widać że jest on drożny - bo mi kapie/leci :D , ale do śmiechu mi nie jest (można łatwo to sprawdzić chociażby włączając auto z klimą a po chwili powinny już lecieć pod spodem skropliny na podłoże). Ja chciałbym wiedzić gdzie sa miejsca którymi to najszybciej woda dostać się może do auta od strony kierowcy, być może że klima jest walnięta w innym miejscu :otepienie: . A mój mechanik jest od poniedziałku na miesięcznym urlopie - ubaw po pachy.


Golf Plus 2.0 TDI - 140 KM (BMM) DSG 2007r - tatowóz :) ale very nice

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 105 gości