hamulce golf 2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

opixx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 17, 2009 11:42
Lokalizacja: Bieszczady

hamulce golf 2

Post autor: opixx » pt lip 30, 2010 10:42

witam.mam problem z lewym tylnym hamulcem w moim golfie mk2 z 1985 roku.pojechałem na przegląd i mi nie pobili bo wogóle hamulców na ww. kole nie mam.wcześniej zaopatrzyłem się w nowe przewody, cylinderek, szczęki więc pełen nerwów i bez zapału zabrałem się za naprawę.wymieniłem wszystko od pompki po szczęki.sprawdzałem na sucho hamulec, łapie więc dzisiaj na przegląd i znowu zonk.hamulec łapie ale bardzo słabo.chyba jest dobrze odpowietrzony więc proszę o inne propozycje usterki. pozdrawiam



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

hamulce golf 2

Post autor: Lucki » pt lip 30, 2010 10:49

Koelgo a w jakim stanie masz tarcze i klocki ? Ja tez taka przygodę miałem a później doszedłem do wniosku że tarcza do du...y a klocków brak :)


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

opixx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 17, 2009 11:42
Lokalizacja: Bieszczady

hamulce golf 2

Post autor: opixx » pt lip 30, 2010 10:59

kolego w tym modelu mam bębny :pub:



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

hamulce golf 2

Post autor: piori » pt lip 30, 2010 11:08

opixx, spróbuj naciągnąć tzw. "samoregulator", da się to zrobić bez ściągania bębna. Trzeba przez otwór śruby koła jakimś cienkim śrubokrętem lub szpikulcem pociągnąć w dół klin kasujący luz na rozpieraku szczęk:
Obrazek
Przed tą operacją należy poluzować linki na rączce hamulca ręcznego. Jak klin nie będzie chciał się ruszyć, to niech ktoś naciśnie na pedał hamulca, wtedy szczęki się rozsuną i powinien pójść lekko.
Poza tym hamulec zaraz po wymianie nie ma jeszcze pełnej sprawności, okładziny szczęk muszą się odpowiednio dotrzeć do bębna.



opixx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 17, 2009 11:42
Lokalizacja: Bieszczady

hamulce golf 2

Post autor: opixx » pt lip 30, 2010 11:11

piori, mechanik też mówił ,że mają się dotrzeć a przeglądu pobić nie chciał.wkur..... mnie nieziemsko.dzięki wielkie kolego za poradę mam nadzieje że to pomoże



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 52 gości