wynosi tył

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

wynosi tył

Post autor: CIENKII » ndz cze 06, 2010 15:13

witam otóż taki problem wystapil w golfie . .

przed zima ( cieple suche dni ) podczas szybkiej jazdy ,,wpadając'' na rondo z prędkością 70km/h ( parę rond bez krawężników w środku wokół z możliwością szybszego przejechania ) w ogóle tył sie nie uslizgiwal i jechalem dalej i wszystko bylo wspaniale

ale teraz po zimie podczas takiej jazdy 50km/h to juz walka . . tył wpada w poslizg jak by to był tylny naped chcacy latac na rondzie w kolo . . w drugą strone ronda ( bo tez testowalem ) jest wszystko ok trzyma sie jak przyklejony . . nie wiem co moze byc przyczyna . . amorki nie wylane suchutkie po nacisnieciu odbijaja jak trzeba po obu stronach . .
moze byc ze zalozylem inne sprezyny i jedna z tych sprezyn jest ,,zmeczona''
amorki weitec te same co byly . . sprezyny zmienione bo jedna Weitec-a pękla :(



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz cze 06, 2010 15:21

rozumiem że w jedną stronę jest ok w a druga tyłek zachowuje się nadsterownie i tylko w zakretach w prawo?.
Przyczyn szukałbym tak jak i Ty w zawieszeniu. (charakterystyka lub geometria)
Zacząłbym od geometrii. Prawe tylne koło jeśli było by ustawione lekko rozbieżnie to tyłek miałby tendencję do odjeżdzania w zakrętach w lewo (być może belka zgięta)?
Może linionowść kół nie zachowana? (tył szerzej niż przód co w napędzie FWD nie jest zbyt dobre). Moze masz belkę przesuniętą całą na mocowaniach w prawo co skutkuje ze prawe tylne koło stoi szerzej niż prawe przednie. (lewe tylne natomiast węziej niż lewe przednie)
Moze usterka sprężyn lub amortyzatorów.
Cieżka sprawa ale ja bym zaczął od dobrego zakładu geo.
Aa no i czasem opony płatają filgle. też by się przydało zamienić stronami żęby sprawdzić. pzdr

[ Dodano: Nie Cze 06, 2010 15:22 ]
hehe a może ciężkiego pasażera wiozłeś z prawej strony?



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Post autor: CIENKII » ndz cze 06, 2010 15:54

podczas jazdy na rondzie tak jak prawo nakazuje ,,pupa'' wylatuje a na mokrym to juz tragedia . . z przodu geometria ustawiona . . opony maja juz swoje za soba ale zmienie ktoregos dnia i zobacze jak sie zachowa . . . obojetnie czy jade sam czy z kims ..

w druga strone na rondzie tzn tak jak prawo nie nakazuje trzyma sie do tego stopnia ze przód zaczyna wylatywac ale to poprostu juz przesada i slychac ze opony ,,puszczaja''


łatwo zgiąc tylną bezke ze stabilizatorem ?? bo taka mam z seata toledo i watpie zeby byla zgieta bo nie pamietam zebym gdzies tak przyj.....

z przodu tez stabilizator jest na nowcyh gumach prawie wszystko . . jednynie tylne gumy przedniego wachacza powaznie do wymiany :D
Ostatnio zmieniony ndz cze 06, 2010 15:56 przez CIENKII, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » ndz cze 06, 2010 15:58

może amory kończą swój żywot. jak naciśniesz tył to mocno se buja?



smolka007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 15:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: smolka007 » ndz cze 06, 2010 16:04

ja ci powiem dobrze sprawsz powietrze ja tak mialem delikatnie mniej i latal jak chcial


Kiedy Spotkamy Sie Na Zakrecie.. Juz Bokiem Bedzie...:D


Ludzie!!!!
Uwaga!!!
Na Drodze Jak Z Zakretu Wychodze xDDD

Moja Bestia;

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=330547

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Post autor: CIENKII » ndz cze 06, 2010 19:44

morfeusz86r,
jak naciśniesz tył to mocno se buja?
własnie woogule nie buja . . tzn lekko sie ugnie i wraca na swoje miejsce nie ma efektu bujania góra dół ;/

smolka007,
ja ci powiem dobrze sprawsz powietrze ja tak mialem delikatnie mniej i latal jak chcial
a teraz tak mysle czy przypadkiem za duza ilosc powietrza mze sprawic takie objawy bo mam nabite po 3 atm :goof: spuszcze na 2.2 i zobacze wtedy . . no ale i tak to tylko nawet na tym cicnieniu lece tylko jadąc w lewo



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » ndz cze 06, 2010 20:09

tuleje?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz cze 06, 2010 21:04

Prawidłowa wartość przy twoim silniku t 1.8 atm.
Ostatnio zmieniony ndz cze 06, 2010 21:04 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz cze 06, 2010 21:17

CIENKII pisze:podczas jazdy na rondzie tak jak prawo nakazuje ,,pupa'' wylatuje a na mokrym to juz tragedia . . z przodu geometria ustawiona . . opony maja juz swoje za soba
CIENKII, mój zachowywał się identycznie,aż pewnego pięknego dnia przyrżnąłem tylnym kołem w krawężnik na rondzie i prosto z niego pojechałem po nowe opony.Problem znikł :bajer:
Ciśnienie za duże masz i koła robią się jak balony,zwłaszcza jeśli napompowane powietrzem,to po przejechaniu pewnej trasy jest jeszcze większe ciśnienie...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

smolka007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 15:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: smolka007 » ndz cze 06, 2010 22:09

a no to moze byc tuleja


Kiedy Spotkamy Sie Na Zakrecie.. Juz Bokiem Bedzie...:D


Ludzie!!!!
Uwaga!!!
Na Drodze Jak Z Zakretu Wychodze xDDD

Moja Bestia;

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=330547

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Post autor: CIENKII » pn cze 07, 2010 01:03

grandi,
Prawidłowa wartość przy twoim silniku t 1.8 atm.
ale opony tez nie seria . . 195 45 15 na 7 calach . . to chyab wiecej sie pompuje niz zwykle oponki :D

Michaś_1977,
pojechałem po nowe opony.Problem znikł :bajer:
no to teraz musze od kogos pozyczyc alu z dobrymi oponami i polatac troche zobaczyc roznice :D

[ Dodano: 07 Cze 2010 01:21 ]
smolka007,
a no to moze byc tuleja

tzn te dwie tuleje metalowo gumowe ;>



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn cze 07, 2010 02:05

jasne, że za duże ciśnienie może to powodować, bo opona się wyolba, zmiejsza się powierzchnia styku z podłożem. Im bardziej przepompowana opona tym mniejsza powierzchnia styku. Spuść z tyłu i zobacz.
Ostatnio zmieniony pn cze 07, 2010 02:05 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



izbinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 14, 2009 06:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: izbinho » pn cze 07, 2010 20:31

ja w moim Mk2 miałem to samo problemem był talerz trzymający od góry sprężynę był przerdzewiały aż pewnego razu amortyzator wpadł mi do bagażnika po wymianie tego talerza problem znikł ;)



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Post autor: CIENKII » wt cze 08, 2010 10:09

izbinho,
talerz trzymający od góry sprężynę był przerdzewiały
moze jest skorodowany ale napewnoe nie w , takim stanie zeby mógl peknąc . .



sas_gti,
Spuść z tyłu i zobacz.
w czwartek zaczne powaznie grzebac . . jak bd trzeba to odrazu wymiana . . chyba ze opony to bedzie trzeba troche poczekac . . bo problem z $ był od grudnia bezrobocie :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości