Przewody hamulcowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pjk77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:00
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków/...
Kontakt:

Przewody hamulcowe

Post autor: pjk77 » ndz maja 23, 2010 11:21

Witam,

W najblizszym czasie bede wymienial przewody hamulcowe. W zwiazku z tym mam kilka pytan:

1. Jakiej firmy kupic przewody gietkie? Do mojego Golfa (ABD) wlasciwie tylko Topran sprzedaje gietkie o odpowiedniej dlugosci, polecacie tego producenta?

2. Czy uzywa sie jakiegos smaru do gwintow przewodow miedzianych? (np. tak jak w zwyklej hydraulice)

3. Czy jest cos, co warto wymienic/zrobic przy okazji wymiany wszystkich przewodow?

4. Czym 'zakonserwowac' przewody po ich wymianie?


Z gory dzieki za odpowiedzi. W zamian postaram sie od dobra dokumnetacje i FAQ.



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Post autor: sklejku » ndz maja 23, 2010 12:35

Dlaczego zmieniasz przewody? Przetarte sa czy jakies inne uszkodzenia na nich mechaniczne sa widoczne? Najlepsze sa przewody miedziane a producent wogole jest malo wazne wazne jest zeby grzybka maszynka na koncu dobrze zrobicpo zakreceniu zeby byla szczelnosc, niczym sie nie smaruje zakreca sie na sucho

[ Dodano: 23 Maj 2010 12:36 ]
pjk77 pisze:Czy jest cos, co warto wymienic/zrobic przy okazji wymiany wszystkich przewodow?
Plyn :bigok:


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

pjk77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:00
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków/...
Kontakt:

Przewody hamulcowe

Post autor: pjk77 » ndz maja 23, 2010 14:35

Chodzi mi przede wszystkim o firme przewodow gietkich.

Przewody sztywne wymieniam, bo dwa z nich maja rdze. Chce wymienic wszystkie, zeby temat zamknac, zreszta maja 15 lat, wiec mozna sie spodziewac, ze niedlugo beda nastepne. W dodatku robie konserwacje podwozia, wiec to dobry moment.


Dzieki za odpowiedz!



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz maja 23, 2010 14:52

sklejku pisze:Najlepsze sa przewody miedziane
kolega pyta o giętke co nalezy raczej rozumieć jako gumowe a nie miedziane.
Topran do najlepszych marek nie należy a wręcz przeciwnie. Znjadz temat polecane/odradzane firmy zamienników to sie troche o topranie dowiesz.
Ja kupuje przewody TRW LUCASa bo strasznie drogie nie są a to są w zasadzie przewody oryginalne.



pjk77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:00
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków/...
Kontakt:

Przewody hamulcowe

Post autor: pjk77 » ndz maja 23, 2010 16:46

Wlasnie slyszalem, ze Topran to... niemniej, tylko Topran produkuje przewody o takiej dlugosci jak mi trzeba (nie ma ich TRW!), otoz tyl: 155 mm (TRW: 160mm), przod 435 mm (TRW: 485mm).
Gdzie dostane w przyzwoitej cenie TRW? (intercars obecnie nie ma na stanie).

Czy dlugosc przewodow ma znaczenie dla sprawnosci calego ukladu? Czy wobec dluzszych przewodow gumowych (czy tam gietkich) moge zrobic odpowiednio krotsze przewody miedziane?

Generalnie nie lubie robic czegos nie tak, jak zrobil to VW, szczegolnie przy zawieszeniu i hamulcach.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn maja 24, 2010 00:06

moze inaczej. Sprawdzasz sobie nr volkswagena interesującego cię wężyka np w etce. Potem wklepujesz ten nr w wyszukiwarkę, np intercarsu i wyskują ci zamienniki. Długośćią jaka się przy nich pojawia się zbytnie nie przejmuj bo jeden producent podaje długosć samego węzyka , inny całego przewody, generalnie jak im się podoba. Wężyk dobrany w ten sposób co podałem musi pasować, a jeśli dodatkowo zarabiasz sobie nowe miadziane to tym bardziej nie widzę powodu czemu 5 mm miało by stanowić problem.



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » pn maja 24, 2010 00:09

sas_gti pisze:(...) Wężyk dobrany w ten sposób co podałem musi pasować (...)
Co najwyżej powinien... Wyszukiwarki zamienników zawierają pewne błędy. A już broń Boże kupować części tylko po katalogach IC/Foty. Można się ostro naciąć.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn maja 24, 2010 00:24

Mając łeb na karku i jako takie pojęcie o doborze części + ETKĘ raczej błędu się nie zrobi. To prawda, że katalogi zawierają sporo błędów, ale głównie jeśli chodzi o przypisane części do danego samochodu anatomiast jak się szuka po nr wyciągniętym z ETKI lub spisanym ze starej części to pomyłka nie wchodzi w rachubę.
Poza tym mówię Ci, że jeśli TRW podaje długość o 5mm inną niż ta o którą Ci chodzi to się tym nie przejmuj zupełnie, to będzie ten wężyk którego szukasz.



pjk77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:00
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków/...
Kontakt:

Przewody hamulcowe

Post autor: pjk77 » wt maja 25, 2010 09:13

Dzieki Panowie.

Z ETKA - potwierdzam, jak sa bledy, to grube typu zamiast podkladki jest sruba.

Pozdrawiam!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 53 gości