zwarcie, dym i smrod po właczeniu zaplonu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

zwarcie, dym i smrod po właczeniu zaplonu

Post autor: w00dnik » pt kwie 30, 2010 10:51

Witam,

mam ogromny problem z moim golfem. Wiec tak:
Wczoraj probowalem podlaczyc czujnik predkosci do instalacji samochodu. Nie wiem jak ja to zrobilem ze podlaczylem plus z minusem instalacji (nie zauwazylem kabli czy jak :| ). Zadowolony z naprawy predkosciomierza odpalilem auto aby sprawdzic czy licznik dziala. Po chwili zaczęło mi cos smierdziec i polecial dym spod maski. Szybko zgasilem silnik otworzylem maske a tam popalona izolacja z kabli od instalacji do czujnika predkosci. Własnie wtedy zauwazylem ze plus jest polaczony z minusem :grrr: Mowie sobie dobra innym razem sie pobawie z tym licznikiem. Dobra trzeba isc do pracy, poszedlem do auta. Przekracam kluczyk, silnik kreci tak jakby akumulator slaby kontrolki przygasaja i smrod, dym leci spod maski spod skrzynki bezpiecznikow i z kratki nawiewu kierowcy. Wyłaczylem zaplon i szybko odlaczylem akumulator na chwile. Po chwili podlaczylem akumulator i wlaczylem tylko zaplon bez zapalania auta i znowu to samo. Nie wiem co mam robic. Na elektryce sie nie znam a auto sie boje wlaczac zeby czegos jeszcze nie uszkodzic. Aha dodam jeszcze ze te 3 kabelki ktore ida do impulsatora sa juz bez izolacji bo sie wytopila. Co mam robic ? Ile moze elektryk samochodwy skasowac za naprawe ?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pt kwie 30, 2010 11:27

Pewnie gdzies dalej masz zwarcie bo zwykle nagrzewa sie caly przewod. Musisz wymienic cala wiazke bo ta sie juz raczej do niczego nie nada...



Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: w00dnik » pt kwie 30, 2010 11:40

ale wiazke calej instalacji czy tylko ta mala wiazke tych 3 kabelkow ktore ida do czujnika predkosci ?



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » pt kwie 30, 2010 12:05

kolego sprawa jest poważniejsza niż się moze wydawać, zakrecisz jeszcze ze 2 razy i już nie ugasisz auta. oddaj go do elektryka bo to może się skonczyć naprawde żle. Nie wazne ile weżmie kasy, napewno nie więcej niż auto jest warte. Nie wiem po co się pchasz skoro sam napisałeś że nie znasz się na elektryce.
Co do instalacji nie wiem jak i w którym momencie pojedyńczy zwitek z impulsatora łączy się w 1 gruba wiązkę ale jeśli kable w wiązce zabezpieczonej koroteksem się stopiły to naprawa może dużo wynieść... dużo więcej niż koszt samej używanej instalacji, a żeby ją wymienic trzeba rozebrać pół auta zaczynając od kokpitu a na komorze silnika koncząc.
Oby to nie było nic poważnego.
Prawde mówiąc bałbym się jeżdzić tym autem po pobieżnej naprawie bo nie wiadomo czy izolacja gdzieś nie jest nadpalona i auto się nie zapali.


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pt kwie 30, 2010 12:13

W takich wypadkach pierwszą czynnością jest NATYCHMIASTOWE odłączenia akumulatora. Drugą czynnością jest powrót do starego fabrycznego układu i wyrzucenie z samochodu swych nowatorskich pomysłów.
Dopiero potem sprawdza się straty i pyta o ratunek.
Po kilkakrotnym podaniu napięcia przy zwarciu - nikt zdalnie nie odpowie co się narobiło. Najlepszym, polecanym przez Kolegów wyjściem jest oddać auto do elektryka! Widzę, że Kolega "z elektryki to tak nie za bardzo", więc porady szczegółowe nie są tu na miejscu.



psik31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 16:21
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: psik31 » pt kwie 30, 2010 12:22

A to fakt oddaj do elektryka , bo znam takiego co sie bawił a dnia nastepnego z auta zostało tylko to co metalowe :helm:


Zapraszam do oceny mojego Golfa mk2 GT Special : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=270204

Kupie nakladki na progi + nadkola od Golf mk2 GTi

Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: w00dnik » pt kwie 30, 2010 12:32

nie mam w aucie zadnych nowatorskich rozwiazan. po prostu kostka ktora sie wpina do impulsatora miala urwane kabelki i mialem te kabelki zmostkowane. Tak wszystko dzialalo i bylo zaizolowane. kiedys mi sie to urwalo i postanowilem to jezcze raz zrobic. mOJ blad, glupota i bezmyslnosc spowodowaly ze podlaczylem plus z minusem. Co kolega Zico63b mial na mysli o szczegolowych poradach?


moje czerwone GTI :) - viewtopic.php?f=88&t=367271" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » pt kwie 30, 2010 12:42

to że trudno powiedzieć o czymkolwiek nie zbadając problemy naocznie musiałby podjechać zobaczyć czy jeśli by wymagało tego rozebrać skrzynke czy cokolwiek innego i dopiero doradzadzić. Pisząc że się dymi i śmierdzi to tak jak byś zapytał że nie możesz zapalić silnika i co może być przyczyną... bez sensu
Naturalnie że się kopci nie widze innego rozwiązania jak elektryk, on zbada przypadek i powie ci co jest do wymiany


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 30, 2010 12:44

masz tam kolego kable koloru czarno - biały , biało - niebieski i brązowy , co pomyliłeś brązowy z czarno - białym , czuy brązowy z biało - niebieskim , bo to jest ważne

[ Dodano: 30 Kwi 2010 12:46 ]
jeśli brązowy z czarno - białym to powinno wywalić bezpiecznik F 15 , no chyba że był watowany , a jeśli pomyliłeś brązowy z biało - niebieskim to może być problem



Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: w00dnik » pt kwie 30, 2010 12:58

tzn tam sa 3 kabelki. 2 chyba sa grubsze ale nie jestem pewien. wiem ze polaczylem czarny z tym drugim(ale na 1000% nie bialo-niebieski)
Ostatnio zmieniony pt kwie 30, 2010 12:59 przez w00dnik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 30, 2010 13:02

zobacz dokładnie czy on jest na pewno czarny , czy czarno - biały lub czarno - niebieski



Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: w00dnik » pt kwie 30, 2010 13:08

no ale tam sa 3 kable.. i tam byl bialo-niebieski, brozawoy i czarny. a teraz juz nie jestem w stanie rozszyfrowac kolorow bo nie ma izolacji.


moje czerwone GTI :) - viewtopic.php?f=88&t=367271" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 30, 2010 13:14

wiem że tam są trzy kable , brązowy lub czarnu idzie do masy , biało - niebieski idzie do licznika pin 27 a czarno - biały idzie do bezpiecznika F15 oraz do przekaźnika podgrzewania jeża i do ECU pin 23 , musisz tą wiązkę sprawdzic



Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: w00dnik » pt kwie 30, 2010 13:20

bezpiecznik f15 to w skrzynce bezpiecznikow jest 15-sty i on odpowiadam za sterownik silnika tak?


moje czerwone GTI :) - viewtopic.php?f=88&t=367271" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości