Króciec wodny - silnik 2E ( wyciek z pod niego )

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Króciec wodny - silnik 2E ( wyciek z pod niego )

Post autor: Gawior » pn kwie 26, 2010 13:58

Witam. Ostatnio miałem robioną uszczelkę i po tym zabiegu widzę że cieknie mi z pod króćca wodnego, tego na głowicy z czujnikiem temp. na 4 piny.
Podczas "remontu" głowicy był on odkręcany i z powrotem na 95% poszła pod niego stara uszczelka ( wcześniej nie było z nim problemu mimo przedostawania się ciśnienia z komory spalania do układu chłodzenia ). Na forum wygrzebałem gdzieś wymiar tej uszczelki/oringu: 19,6x3,6 , tyle że nie jestem pewien czy ten wymiar jest też do mojego silnika 2E.
Druga sprawa to jest że jak wyjdzie jednak do wymiany króciec wodny, to czy mogę założyć ten co ma miejsce na 2 czujniki ( czy będzie pasował do głowicy, śrubki itp. czy czujnik na 4 piny wejdzie w ten króciec co ma miejsce na 2 czujniki ), bo chcę założyć dodatkowy czujnik temp. i drugi wskaźnik temp w aucie.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pn kwie 26, 2010 15:31

bedzie pasowało z dwoma wyjsciami. z jednym to watpie abys w ogole kupił chyba ze w ASO bo w zamieninnku juz chyba nie ma z wyjsciem na jeden czujnik niewiadomo czemu...
w razie czego sam oring tez dostaniesz numer OE bodajze 037 121 687 i to ma wymiar 36/3,15 :)
jesli mówimy oczywiscie o króćcu z przodu silnika na głowicy :helm:

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 15:32 ]
a odnosni czujnika. To jesli chcesz włozyć po prostu jeszcze jeden taki jak masz na 4piny to bedzie pasował w oba wyjscia



Tendi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lut 02, 2010 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tendi » pn kwie 26, 2010 16:00

Mozesz zalozyc smialo ten z miejscem na dwa czujniki. W komplecie powienies dostac zaslepke w miejsce jednego. A czy jest sens szukac badz dorabiac uszelki pod ten co masz teraz nie wiem czy jest sens, bo caly ten kruciec nie jest drogi :grin:


Byl mk2 1.6PN jest mk3 2.0 GTI 2E

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pn kwie 26, 2010 19:57

Byłem w sklepie i wziąłem tylko oring, ale później zadzwoniłem do znajomego mechanika co robił mi uszczelkę ( odebrałem w środę ) i mówi żeby kupić króciec bo tamten był nadpęknięty więc dał go na silikon ( myślał że będzie trzymać ) bo było już późno, a ja musiałem mieć auto na rano i nie szło tego dokupić.
W sklepie powiedzieli że są tylko króćce na 2 czujniki ( taki chcę ), z tym że te zamienniki to podobno g....wno warte, dla tego wolał bym oryginał. Bo nie chciał bym na przykład żeby w trasie pękł mi króciec, czy coś w tym stylu.
Aha i jeszcze jedno to: jakie śruby śą od mocowania króćca ? Bo chciał bym też na nowe wymienić, a nie wiem jakie kupić ( długość, gwint itp. ) i auto mam ciągle w ruchu, więc nie wykręcę ( dopiero przy wymianie ).


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 26, 2010 20:24

Gawior, ja zamówiłem w zwykłym sklepie oryginalny króciec VW ( z tym że też na dwa czujniki na jeden nie robią już) i taki mi sprowadzili z hurtowni. 36 zeta i pewnie będzie na lata, a za podróbę Toprana dasz ponad 20 zeta i starczy na rok dwa, więc decyzja jest prosta. Zaślepkę tylko dokup

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 8:24 pm ]
Srubki zwykłe M6 pod klucz 10kę, ale szukaj nierdzewek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pn kwie 26, 2010 21:18

Co do śrubek to wielkie dzięki :)
Co do króćca to oryginał, ale zależy ile będzie trzeba czekać na zamówienie, bo w pracy mam w delegacje jechać swoim autem ( oprócz paliwa to extra płacą ) i jutro dowiem się kiedy mam jechać.
Wtedy po pracy okaże się czy zamówię oryginał w sklepie, czy kupię zamiennik ( pewnie Toproan ), bo jest od ręki w sklepie.
A co do drugiego miejsca w króćcu, to mam kilka czujników, to tam wsadzę :jezor: jeden ( Febi ) nawet sprawny.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 26, 2010 22:01

Gawior, na drugi dzień sprowadzą w każdym lepszym sklepie, ja też nie mieszkam w centrum stolicy a mam co chcę następnego dnia koło 10-tej. Nie przyszło mi do głowy pytać bezpośrednio w ASO o cenę , pewnie będzie drożej, ale masz ten sklep internetowy ASO VW Sopot Gajos tam wklepiesz numer i cena wyskoczy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » śr kwie 28, 2010 19:01

No i tak. Króciec wodny kupiłem MEYLE ( oryginał 60zł, a w ASO 62zł ).
Króciec 17zł ( mi policzyli 14zł ), plus zaślepka, zapinką i uszczelka jak dla mnie 3.5zł.
Połaszczyłem się jeszcze o nowy korek/zakrętka do zbiorniczka wyrównawczego.
Mam niby 2 używane przeze mnie, ale sądzę że duże ciśnienie w układzie chłodzenia ( spowodowane przez naprawioną już awarię uszczelki głowicy ) mogło oba te korki nadwyrężyć :jezor:

[ Dodano: 29 Kwi 2010 14:48 ]
Po kupnie i montażu korka do zbiorniczka wyrównawczego powstał taki temat: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=326741 i teraz nie wiem czy mam kolejny problem z korkiem, czy to jest w końcu rozwiązanie problemu i tak ma być.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości