stuku pukuu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

stuku pukuu

Post autor: Vii » ndz kwie 18, 2010 13:12

Koledzy prosze o pomoc o fachowe nazwanie usterki i co to dokladniej bedzie.. A wiec opisze dreczący mnie fakt. Podnioslem dzisiaj na lewarku golfa i zaczałem szarpać za sprezyne [lewa przod] i ta sprezyna lata [jest luzzz] gdzies na trzymaniu u gory.. Co zrobić? Boje sie tak jezdzić bo luz jest spory na dziurach strasznie slychać jak to lata, boje sie ze sie urwie i BEDZIE...
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 13:13 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



Tendi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lut 02, 2010 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tendi » ndz kwie 18, 2010 13:15

Najprawdopodobniej gorne lozysko amorka sie rozsypalo... podjedz gdzies na warsztat niech zrobia przeglad zawieszenia.


Byl mk2 1.6PN jest mk3 2.0 GTI 2E

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » ndz kwie 18, 2010 13:22

Tendi pisze:Najprawdopodobniej gorne lozysko amorka sie rozsypalo... podjedz gdzies na warsztat niech zrobia przeglad zawieszenia.
mowisz ze to o to moze sie rozchodzić? fajnie by było bo drogie nie jest ;) jesli chodzi o wymiane to jak to sie ma ? trudna ?



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » ndz kwie 18, 2010 13:23

Tak jak kolega mowi... górne łozysko amortyzatora lub moze poducha sie wybiła.
A w czasie jazdy nic sie nie dzieje?



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » ndz kwie 18, 2010 13:24

Bolson Tdi pisze:A w czasie jazdy nic sie nie dzieje?
Wszystko własnie ok jest podczas jazdy, zawieszenie, a raczej auto trzyma sie drogi, nie pływa na lewo ani na prawo jedyny problem ze strasznie to słychać na dziurach, nawet na najmniejszych bo tak jak wspominałem luzz jest spory :)
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 13:25 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » ndz kwie 18, 2010 13:31

Hm... wiec bedziesz musial to rozebrac i zobaczyc.. Ja myśle ze to łozysko. Tez mialem dosyc spory luz, ale wymieniłem komplet łozysko + poducha..
Trochę roboty jest... Calego trzeba wyciągnąć. podnosisz autko>sciagasz koło> odkrecasz 2 śruby na dole mocujące amortyzator przy zwrotnicy... pozniej otwierasz maske i przy kielichu zą tą srubę sie bierzesz.. i wyciagasz go.
Jak bedziesz go miał wyciągnietego to tu mogą byc schody (chyba ze masz sciagącz jakiś zeby sprezyne napiąć)... jeśli napniesz to mozesz sobie spokojnie rozkręcac jego.. i zmieniasz, nasepnie składasz tak jak bylo. :)
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 13:34 przez Progresywny, łącznie zmieniany 1 raz.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » ndz kwie 18, 2010 13:33

Bolson Tdi pisze:Hm... wiec bedziesz musial to rozebrac i zobaczyc.. Ja myśle ze to łozysko. Tez mialem dosyc spory luz, ale wymieniłem komplet łozysko + poducha..
Trochę roboty jest... Calego trzeba wyciągnąć. podnosisz autko>sciagasz koło> odkrecasz 2 śruby na dole mocujące amortyzator przy zwrotnicy... pozniej otwierasz maske i przy kielichu zą tą srubę sie bierzesz.. i wyciagasz go.
No i tu bedą schody (chyba ze masz sciagącz jakiś zeby sprezyne napiąć)... jeśli napniesz to mozesz sobie spokojnie rozkręcac jego.. i zmieniasz, nasepnie składasz tak jak bylo. :)
Wiec jednak mechanik bo nie mam dostatecznie duzo czasu na to. Dzieki kolego za swietne rozjasnienie tematu :)



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » ndz kwie 18, 2010 13:38

:bigok:



bucek220791
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bucek220791 » ndz kwie 18, 2010 17:53

Witam a ja mam troche inny problem ale odnosnie do stuku puku;p
posiadam mk3 1.4 i przy pusczeniu gazu cos stuka i przy hamowaniu tez az trzesie sie cale auto dodam ze mialem zmienianą skrzynie biegów w warsztacie co to moze byc ? przegub?moze poduszki?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 18, 2010 18:54

Vii, jeśli w czasie jazdy nic nie stuka to tylko oceń jak wysoko wustaje pod maska talerzyk na mcpersonie, jeśli nie wystaje za bardzo nic nie musisz robić, za bardzo to powiedmy cm półtora


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » ndz kwie 18, 2010 19:05

bucek220791 pisze:posiadam mk3 1.4 i przy pusczeniu gazu cos stuka i przy hamowaniu tez az trzesie sie cale auto
Ja bym obstawił wahacz... tuleje na wahaczu



bucek220791
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bucek220791 » pn kwie 19, 2010 21:49

Paweł Marek napisał/a:
Vii, jeśli w czasie jazdy nic nie stuka to tylko oceń jak wysoko wustaje pod maska talerzyk na mcpersonie, jeśli nie wystaje za bardzo nic nie musisz robić, za bardzo to powiedmy cm półtora

no nie wystaje czyli co mam tak jezdzic;o? :chytry:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 19, 2010 23:44

Możesz, to znaczy nie musisz się śpieszyć z wymianą tylko myśleć o niej na spokojnie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości