Bardzo ciężko odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cyrulinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt lis 21, 2008 20:41
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Bardzo ciężko odpala

Post autor: cyrulinski » pt kwie 09, 2010 15:55

Witam,zakładam nowy temat mimo 1000 podobnych ale nie znalazłem porady dla mojego przypadku.Problem dotyczy mk3 1.4 aex z 96r z przebiegiem 160000km.Gdy silnik jest wystudzony aby go odpalić trzeba przytrzymać na rozruszniku 5-7 sek.żeby załapał,zachowuje sie jakby dostawał zbyt ubogą mieszanke lub sanie nie działało jak należy.Jednak po odpaleniu auto spisuje sie ok. ma równe obroty nie dusi sie nie przerywa itp.Wydaje sie że tutaj sanie działa poprawnie bo na zimnym ma podwyższone obroty a w miare nagrzewania sie obniżają.Nie wiem od czego zacząć,przewody kopułka palec w miare nowe,świece troche już mają.Dodam jeszcze że początkowo problem występował 1 na 5 razy teraz zagościłna stałe.Może ktoś coś pomoże.Pozdrawiam.



Tendi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lut 02, 2010 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tendi » pt kwie 09, 2010 16:55

a ile Ci pali, czuc benzyna ?


Byl mk2 1.6PN jest mk3 2.0 GTI 2E

cyrulinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt lis 21, 2008 20:41
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: cyrulinski » pt kwie 09, 2010 18:07

spalanie jest w normie,nie czuć benzyną ok7-8litrów



Awatar użytkownika
ziiksd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 18, 2010 12:45
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ziiksd » ndz kwie 11, 2010 11:52

sprawdz ładowanie alternatora kumpel miał podobnie kręcił go podobnie tak długo albo więcej wymienił w alternatorze szczotki i cos tam jeszcze i pomogło.



leonbubu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 25, 2007 20:38
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: leonbubu » ndz kwie 11, 2010 13:48

Mam ten sam silniczek i ostatnio ten sam problem zauważyłem ma już 239 tys i nie miałem żadnych z nim problemów tak jak piszesz tak samo się zachowuje trzeba parę razy przytzymac rzeby zapalił ale jak już zapali jest wszystko ok wymieniłem nawet teraz filtr powietrza paliwa bo myślałem że to moze przez to świece nie są stare 20tys.
Nie wiem czy to ma jakiś związek bo dolot powietrza troche zmodyfikowałem nie dając tej rórki z ciepłym powietrzem tylko kawałek prostej wstawiłem do oryginalnego filtra może za dużo dostaje powietrza nie wiem? zaznaczam ze silnik ma równe obroty ssanie też poprawnie chyba działa bo obroty z chwilą rozgrzania silnika spadają do odpowiedniej wartośći



cyrulinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt lis 21, 2008 20:41
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: cyrulinski » ndz kwie 11, 2010 17:41

Wczoraj znów dostał przebłysku i 2 razy na zimnym odpalił od strzała,ale dziś smutek.Odłączyłem jeszcze czujnik od temperatury ale obroty gwałtownie spadły aż silnik zgasł na zimnym to pewnie można czujnik zaliczć do dobrych.Może gdzieś lewe powietrze łapie?Ale to po odpaleniu by też chyba źle pracował...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości