kontrolka ciśnienia oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mały

kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: mały » czw gru 09, 2004 18:00

Mam golfa3 19 TD, a problem jest taki.
Po odpaleniu silnika kontrolka oleju mrugnie jeszczk kilka razy i gaśnie.
Wymieniłem czujnik na filtrze bo podobno był uwalony, ale nic to nie zmieniło, może ktoś wie o co może być tego przyczyną.



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » czw gru 09, 2004 18:06

Hmm. Mój kumpel miał taki problem w mk3 TD . Wymienił jeden z czujników. Groszowe sprawy.



mały

Post autor: mały » czw gru 09, 2004 20:11

Wymiana czujnika nic nie zmieniła-nie jestem pewien czy było to konieczne. Może to inna przyczyna.



bartm
root
root
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 20:51
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

Post autor: bartm » czw gru 09, 2004 23:33

ale tam powinny byc dwa czujniki, jeden przy filtrze, drugi w bloku silnika.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pt gru 10, 2004 03:20

jako go odpalasz i nie gasnie tylko jeszcze mryga przez chwile a jak dodasz gazu to gasnie?moze masz malo oleju sprawdz jak bedzie malo dolej i zobacz czy tak samo jest



mały

Post autor: mały » pt gru 10, 2004 09:55

Wymieniłem tylko jeden czujnik bo tak mi polecił mechanik(sprawdzał za pomocą żarówki-po zwarciu czujnika z dodatnim biegunem akumulatora nie świecił)Oleju mam pomiędzy minimum a maksimum.



bartm
root
root
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 20:51
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

Post autor: bartm » pt gru 10, 2004 23:15

mały pisze:Wymieniłem tylko jeden czujnik bo tak mi polecił mechanik(sprawdzał za pomocą żarówki-po zwarciu czujnika z dodatnim biegunem akumulatora nie świecił)Oleju mam pomiędzy minimum a maksimum.
To chyba remoncik niedlugo Cie czeka... sprawdz na mierniku (tzn u mechanika)



pawel jask

Post autor: pawel jask » ndz gru 12, 2004 12:31

U mnie w 1,9 td jest tak samo. Olej mam wymieniany co 10 tyś. Kontrolka mrugnie kilka razy i dalej nic. Od wymiany oleju zrobiłem około 2500 tyś i nie znikło go nawet troche. Ciekawe co to jest...??



jinks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 18, 2004 16:46
Kontakt:

Post autor: jinks » ndz gru 26, 2004 17:16

U mnie kontrolka wogole nie swieci czy jest mozliwe zeby spalila sie zaroweczka a co do czujnikow MK3 (1,4 benz) to jest ich dwa (przynajniej u mnie) i sa kolo siebie sprawdzalem miernikiem. Ich tryb pracy wyglada nastepujaco: SILNIK NIE PRACUJE: jeden jest na zwarciu a drogi nie po uruchomieniu silnika sytuacja sie odwraca. Sprawdzalem je miernikiem a wiec czy jest mozliwe zeby zarowke szlag trafil???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości