Problem z hamulcami - passat b5 fl

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Problem z hamulcami - passat b5 fl

Post autor: ku_bi » sob sty 16, 2010 22:33

Witam. Szukałem i nie znalazłem takiego problemu, oprócz jednego lecz pozostawionego bez odpowiedzi.
Od niedawna zaczęły się u problemy z hamulcami. Dodam tylko, że auto zawsze było serwisowane w aso (przez poprzedniego właściciela, a mam to auto ok roku) więc klocki i tarcze są oryginalne, 3 m-ce temu miałem przegląd (w Anglii nie przejdzie gdy coś w hamulcach jest do wymiany). Tarcze stan bdb klocki przynajmniej połowa stanu, płyn hamulcowy był wymieniany ok 3 lata temu- mechanik w Polsce (w Grudniu 2009) powiedział, że wymiana jest zbędna. Stan płynu od zawsze poziom max. Więc około m-ca temu zaczęło się delikatne "szorowanie" klocków słyszalne to jest na niewielkiej prędkości np przy dojazdach i dohamowaniach do skrzyżowań, hamulce przy tym trochę osłabły (może to subiektywne wrażenie). Od 2 dni po porannym uruchomieniu auta oraz po po kilku godzinnym postoju w dzień przez pierwsze 2-3 naciśnięcia pedału prawie brak hamulców, auto zwalnia bardzo powoli, po tych 2-3 hamowaniach wraca normalna praca hamulców. Może ktoś coś poradzi?



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » sob sty 16, 2010 22:48

mówisz brak hamulców , ale w jakim sensie pedał wpada w podłogę czy pedał wysoki a brak skuteczności hamowania ??



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob sty 16, 2010 22:53

GMS pisze:mówisz brak hamulców , ale w jakim sensie pedał wpada w podłogę czy pedał wysoki a brak skuteczności hamowania ??
pedał nie wpada, po prostu brak skuteczności, za pierwszym razem ledwo wyhamowałem przed skrzyżowaniem... dzieje się tak po dłuższym (kilkugodzinnym) postoju. 2-3 hamowania i wszystko wraca do normy...



jarekzgora
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 17:51
Lokalizacja: FZ
Kontakt:

Post autor: jarekzgora » sob sty 16, 2010 22:53

ku_bi pisze:Od 2 dni po porannym uruchomieniu auta oraz po po kilku godzinnym postoju w dzień przez pierwsze 2-3 naciśnięcia pedału prawie brak hamulców, auto zwalnia bardzo powoli, po tych 2-3 hamowaniach wraca normalna praca hamulców.
U mnie miałem takie same objawy i serwo mi się skończyło.


najpierw: Astra1 1.4 +lpg,
potem:
Vectra B 1.6 16V,
Golf MK4 1.9 ALH
teraz: premacy 1.8 + lpg, V70 III 2.0d

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob sty 16, 2010 23:00

jarekzgora pisze:
ku_bi pisze:Od 2 dni po porannym uruchomieniu auta oraz po po kilku godzinnym postoju w dzień przez pierwsze 2-3 naciśnięcia pedału prawie brak hamulców, auto zwalnia bardzo powoli, po tych 2-3 hamowaniach wraca normalna praca hamulców.
U mnie miałem takie same objawy i serwo mi się skończyło.
jak to zdiagnozować i jaki koszt serwa +- ? czy to się będzie pogłębiać? tzn moze wogole zabraknąc hamulcow?



jarekzgora
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 17:51
Lokalizacja: FZ
Kontakt:

Post autor: jarekzgora » sob sty 16, 2010 23:53

Wiesz, mechanikiem nie jestem ale powodów może być wiele, np nieszczelność przewodów itp. i najpierw to chyba trzeba by wykluczyć.
Poszukaj tu http://forum.vwgolf.pl/search.php?mode=results

Problem narastał i dlatego pojechałem z tym do mecha. Cena mojego używanego serwa to 200zł ale teraz (jeżdżę ponad rok po wymianie) hamulce są jak brzytwa od pierwszego wciśnięcia.


najpierw: Astra1 1.4 +lpg,
potem:
Vectra B 1.6 16V,
Golf MK4 1.9 ALH
teraz: premacy 1.8 + lpg, V70 III 2.0d

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob sty 16, 2010 23:57

Moim zdaniem też coś z serwem, ewentualnie z pompą podciśnienia lub połączeniem między pompą a serwem (bo awx to diesel). Jak zdiagnozować - odłączyć wąż podciśnienia od serwa - na odpalonym silniku sprawdzić, czy zasysane jest powietrze. Jak tak, to pompka powinna być sprawna. To jest takie prowizoryczne sprawdzenie, bo tak na prawdę powinno podłączyć się wakuometr i zmierzyć dokładnie, jakie jest podciśnienie, ale zakładam, ze takiego czegoś nie posiadasz.
Jeżeli wężem zasysane jest powietrze, to prawdopodobnie serwo. Jeszcze dla pewności możesz zrobić tak, że odłączyć wąż od serwa, zaślepić ten wąż (bo nie jestem pewien, ale sterowanie turbiny chyba jest na podciśnienie, wiec układ musi być szczelny) - i wtedy spróbuj zahamować - tylko uważaj - bo wtedy to na prawdę jest brak hamulców - chodzi o to, żebyś sprawdził, czy hamulce zachowują się tak samo, jak zaraz po odpaleniu (lub objaw jest taki sam, ale nasilony). Jeżeli objaw jest taki sam, a wcześniej sprawdziłeś, że wężem do serwa zasysane jest powietrze, to prawie pewne jest, że serwo uszkodzone.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości