ALARM - podłączenie 3 kabelków. Jak?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

ALARM - podłączenie 3 kabelków. Jak?

Post autor: Rafit » sob gru 03, 2005 03:26

Witam. Nie wiem gdzie podłączyć trzy kabelki zaznaczone na czerwono. Może mi je ktoś dociągnąć w odpowiednie miejsca. Pozdrawiam


syrena:
- niebieski
- biały

czujka ultradźwiękowa
- wyzwalanie 0v

Obrazek



Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » sob gru 03, 2005 10:43

Moze masz oryginalne instrukcje od tego alarmu
jesli tak to podeslij skan lub foto a postaram ci sie pomoc



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » sob gru 03, 2005 11:46

oryginalna wyglada dokaldnie tak jak ta na rysunku z lewej strony mam centralke alarmu a pozotale elementy po prawej musze podłączyć



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » sob gru 03, 2005 11:58

to bedzie chyba cos takiego, zobacz w instrukcji jakim sygnalem + czy - jest wyzwalana syrena
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » sob gru 03, 2005 12:07

A to wyzwalanie masy z syreny nie będzie podłączone tam gdzie wyzwalanie masy czunika ultradźwiękowaego do tego neibieskiego kabelka (alarm).

Wystarczy jak będzie jeden kabelek z tamych podłączony ?



Awatar użytkownika
hellweaver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 16:48
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: hellweaver » sob gru 03, 2005 12:18

Ja bym podłączył to w następujący sposób, ale niech wypowiedzą się spece od elektryki samochodowej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob gru 03, 2005 13:13 przez hellweaver, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://imageshack.us][img]http://img160.imageshack.us/img160/4043/img6ga.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » sob gru 03, 2005 12:38

hellweaver pisze:Ja bym podłączył to w następujący sposób, ale niech wypowiedzą się spece od elektryki samochodowej
bialy do bialego, niebiski do niebieskiego, ale...
syrena ma byc sterowana z alarmu a nie z czujnikow, czujniki podaja sygnal do alarmu i alarm u.r.u.c.h.a.m.i.a syrene, syrena z wlasnym zasilaniem moze byc sterowana za pomoca podnanego plusa dwanascie wolt lub za pomoca masy,

a jesli ktos nie podlacz czujnikow to gdzie ma podlaczyc syrene......



Awatar użytkownika
hellweaver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 16:48
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: hellweaver » sob gru 03, 2005 13:10

okulik pisze:
hellweaver pisze:Ja bym podłączył to w następujący sposób, ale niech wypowiedzą się spece od elektryki samochodowej
bialy do bialego, niebiski do niebieskiego, ale...
syrena ma byc sterowana z alarmu a nie z czujnikow, czujniki podaja sygnal do alarmu i alarm u.r.u.c.h.a.m.i.a syrene, syrena z wlasnym zasilaniem moze byc sterowana za pomoca podnanego plusa dwanascie wolt lub za pomoca masy,

a jesli ktos nie podlacz czujnikow to gdzie ma podlaczyc syrene......
Najłatwiej podłącza się autoalarm mając schemat, autoalarm oraz samochód przed nosem.. faktycznie musiało mi umknąć wyjście oznaczone "syrena" :panna: , Oczywiste, że wypadałoby podłączyć "brązowe" wyjście z niebieskim od syreny


[url=http://imageshack.us][img]http://img160.imageshack.us/img160/4043/img6ga.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob gru 03, 2005 14:22

w zależności jaki impuls jest wyzwalany z modułu alarmu , możesz przetestować , najpierw podepnij biały , a następnie niebieski , nic się nie stanie



misza_m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 00:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: misza_m » sob gru 03, 2005 14:52

Alarmy w większości sterują syrena plusem. Syreny maja zawsze wyzwalanie i plusem i minusem. Niebieski z syreny to wyzwalanie minusowe więc zostawiamy je luźne. Biały z syreny trzeba dołączyć do centralki alarmu do wyjścia syrena. Ultradzwieki można podłaczyc do kabla niebieskiego z wyjścia na czujnik wstrzasowy i bedzie gitara. Powodzenia.



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » sob gru 03, 2005 15:03

No i o to chodziło :)



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » sob gru 03, 2005 15:06

misza_m pisze:Alarmy w większości sterują syrena plusem. Syreny maja zawsze wyzwalanie i plusem i minusem. Niebieski z syreny to wyzwalanie minusowe więc zostawiamy je luźne. Biały z syreny trzeba dołączyć do centralki alarmu do wyjścia syrena. Ultradzwieki można podłaczyc do kabla niebieskiego z wyjścia na czujnik wstrzasowy i bedzie gitara. Powodzenia.
Zgadza sie
Syreny mają wyzwalanie plusem i minusem ale nie zawsze :grin: jak mają własne zasilanie tylko.
Jak nie masz w alarmie funkcji prealarmu a masz czujkę wstrząsową to możesz do syreny podąć sygnał pre przez przekażnik na wyzwalanie minusem .
Niezły efekt daje też mikrofala podłaczona minusem do syrenki .

pozdro flat



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » sob gru 03, 2005 20:39

misza_m pisze:Alarmy w większości sterują syrena plusem. Syreny maja zawsze wyzwalanie i plusem i minusem. Niebieski z syreny to wyzwalanie minusowe więc zostawiamy je luźne. Biały z syreny trzeba dołączyć do centralki alarmu do wyjścia syrena. Ultradzwieki można podłaczyc do kabla niebieskiego z wyjścia na czujnik wstrzasowy i bedzie gitara. Powodzenia.

no przeciez to narysowalem na schemacie :goof:
ja proponuje jeszcze podlaczyc diody tak jak na schemacie, ale.............



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » ndz gru 04, 2005 00:11

hellweaver pisze:Ja bym podłączył to w następujący sposób, ale niech wypowiedzą się spece od elektryki samochodowej
Bzdura
misza_m pisze:Alarmy w większości sterują syrena plusem. Syreny maja zawsze wyzwalanie i plusem i minusem. Niebieski z syreny to wyzwalanie minusowe więc zostawiamy je luźne. Biały z syreny trzeba dołączyć do centralki alarmu do wyjścia syrena. Ultradzwieki można podłaczyc do kabla niebieskiego z wyjścia na czujnik wstrzasowy i bedzie gitara. Powodzenia.
Tak zrób. Ze schematu wynika że to magicar a przed godziną zakończyłem montaż tego w passacie a zawsze podłączam dokładnie tak jak jest to powyżej opisane.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości