Problem z alarmem i odpalaniem, odcięcie zapłonu. Pomcy!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marcin_268
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 10:24
Lokalizacja: Mikołów

Problem z alarmem i odpalaniem, odcięcie zapłonu. Pomcy!!!!

Post autor: Marcin_268 » wt gru 15, 2009 18:33

Witam wszystkich. Mam Golfa IV 1.6 SR z 98' wszystko działało bardzo dobrze ale od pewnego czasu dzieją sie dziwne rzeczy. Po pierwsze centralny nie reaguje na pilota (scyzoryk z dwoma przyciskami) musze otwierac z kluczyka i co najciekawsze otwieraja sie tylko drzwi kierowcy i pasażera a pozostale musze otwierac z drugiej strony, albo czasami otwieraja sie tylko od kierowcy. Drugi problem to odpalanie, gdy przekrece kluczyk słychać tykanie przy zegarach i kontrolki mrugaja, nie da sie odpalic tak jakby odcinalo zapłon. Odkryłem ze jesli przekrece światła np. na mijania to przez chwile jeszcze słychac tykanie i mozna juz normalnie odpalic ale tez nie zawsze. Nie wiem czy ten centralny ma coś wspólnego z alarmem i czy któraś z tych rzeczy nie powoduje czasem wszystkich tych problemów ? I czy nie jest to wina jakiegos zwarcia w instalacji albo spadków napięcia... Przy otwartych drzwiach gdy świeci w nich lampka żarzy sie kontrolka ładowania(tak samo jak nacisne hamulec), albo jak zaświece górne światło to słychać takie same tykanie przy zegarach jak przy próbie odpalania tylko jakby z mniejsza czestotliwoscia wszystko to na wyłączonym silniku.
Prosze pomóżcie mi. Parkuje przed sklepem a potem nie umie odpalic auta, juz mnie to *#cenzura#*.. :grrr:



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Post autor: evil666 » wt gru 15, 2009 18:47

jeśli masz immo to jest jeden problem którym musisz się zająć, domniemam że jest immo w kluczyku, jeśli chodzi o alarm wiem, że w alarmie jest też odcięcie zapłonu, prawdopodobnie masz przebicie na tym kablu. za otwieranie drzwi raczej jest odpowiedzialny centralny a nie alarm ;)


jeśli ci pomogę nie zapomnij o kliknięciu w "pomógł" ;)

Awatar użytkownika
Marcin_268
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 10:24
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Marcin_268 » wt gru 15, 2009 23:31

A co to jest te immo ?



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Post autor: evil666 » śr gru 16, 2009 09:45

immobilazer ;)


jeśli ci pomogę nie zapomnij o kliknięciu w "pomógł" ;)

greg

Post autor: greg » śr gru 16, 2009 10:19

Marcin_268 pisze:Drugi problem to odpalanie, gdy przekrece kluczyk słychać tykanie przy zegarach i kontrolki mrugaja, nie da sie odpalic tak jakby odcinalo zapłon.
gubisz gdzieś napięcie- klemy poprawić - sprawdzić akumulator

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 9:19 am ]
dajta spokój z immo - tu nie wina immo na 100%



Awatar użytkownika
Marcin_268
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 10:24
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Marcin_268 » śr gru 16, 2009 15:24

klemy i akumlator sa sprawne na 100%



greg

Post autor: greg » śr gru 16, 2009 16:07

Marcin_268 pisze:klemy i akumlator sa sprawne na 100%
a śruba w mocowaniu 30 pod przekaźnikami? Coś ostatnio było grzebane w instalacji?



Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: kiler_444 » śr gru 16, 2009 17:10

miałem podobny problem tez było słychac takie "cykanie" przy przekrecaniu kluczykiem ale gasły kontrolki wszystkie a rozrusznik krecił i przyczyną okazał sie sterownik od alarmu !!!


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości