Holowanie golfem MK2 VW caravelle

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

TomekTDi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt mar 06, 2009 22:01
Lokalizacja: Podlasie
Auto: A4, T4, Golf
Kontakt:

Post autor: TomekTDi » czw paź 01, 2009 21:16

Kolega kiciak1488, tak jak koledzy pisali chyba jedynie naprawa na miejscu wchodzi w grę lub laweta.
Golfem II na pewno nie pociągniesz lawety z T4 na niej.
T4 waży około 2 ton + laweta około 600 Kg to masz 2600 Kg. Tak jak pisali koledzy w Golfie maksymalna masa ciągnącej przyczepy wynosi coś koło 600 kg, a do tego prawo jazdy B+E. Jak coś musisz się dogadać z laweciarzem, jednak taka impreza dość kosztowna będzie.
Powodzenia !


R5-TDi (AXG) 174 Km/340Nm
R4-TDi (BRD) 200 Km/400Nm
R4-TDi (AQM) 68 Km/133Nm

Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » czw paź 01, 2009 21:44

golf to chyba "fizycznie" nie da rady, nie znam trasy ale na pewno kilka górek musiałbyś zaliczyć i już widzę jak takim zestawem na 1 podchodzisz :chytry:

Jest jeszcze jedna opcja tylko musiałbyś policzyć dokładnie wagi aut (zakładając ze masz kat. B):
wynajęcie auto-lawety, kosztuje to coś ok. 300zł na dobę (niestety najczęściej trzeba wpłacić kaucje zwrotna ok 1000)



Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » pt paź 02, 2009 07:04

Małe OT,chyba nie chcesz tak skończyć? :bajer:
http://video.interia.pl/obejrzyj,film,2 ... ,Renault_5



Awatar użytkownika
kiciak1488
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 19:44
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: kiciak1488 » pt paź 02, 2009 08:21

Laweta z golfem już definitywnie odpada, myślę o wynajęciu jeszcze czegoś z pomorza żeby było bliżej, jeszcze się sprawdzi z tym komputerem dla pewności.


Lepiej być faszystą niż pedałem

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt paź 02, 2009 08:31

kiciak1488, jeżeli skrzynia jest taka sama jak np. w golfie mkIII, czy passacie B3 i błąd rzeczywiście leży po stronie elektroniki, to powinno pomóc.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt paź 02, 2009 22:02

Qto pisze: z tym 750kg nie do końca się zgodzę, nie mając kategorii E możesz pociągnąć przyczepę o DMC ponad 750kg pod warunkiem że DMC przyczepy nie przekracza masy własnej pojazdu i DMC zestawu (DMC pojazdu + DMC przyczepy) nie przekracza 3.5t...
...tak czy siak laweta raczej w tych przedziałach się nie zmieści
jesteś w błędzie, powyżej 750 kg musisz mieć B+E to po pierwsze, po drugie możesz na kategorię B ciągnąć przyczepkę lekką nawet jeśli zestaw waży 4250 kg - czyli jakiś tam dostawczak który waży 3500 tony (masa całkowita) + przyczepka lekka - jest to jedyne odstępstwo



TomekTDi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt mar 06, 2009 22:01
Lokalizacja: Podlasie
Auto: A4, T4, Golf
Kontakt:

Post autor: TomekTDi » sob paź 03, 2009 05:33

tomyart pisze:wynajęcie auto-lawety, kosztuje to coś ok. 300zł na dobę
Bez przesady, wynajęcie lawety na dobę to około 80 zł.


R5-TDi (AXG) 174 Km/340Nm
R4-TDi (BRD) 200 Km/400Nm
R4-TDi (AQM) 68 Km/133Nm

Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » sob paź 03, 2009 08:23

TomekTDi pisze:
tomyart pisze:wynajęcie auto-lawety, kosztuje to coś ok. 300zł na dobę
Bez przesady, wynajęcie lawety na dobę to około 80 zł.
Samej lawety to tak,ok 80zł,ale mowa była o AUTO-lawecie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob paź 03, 2009 12:15

mettenos pisze:Qto napisał/a:

z tym 750kg nie do końca się zgodzę, nie mając kategorii E możesz pociągnąć przyczepę o DMC ponad 750kg pod warunkiem że DMC przyczepy nie przekracza masy własnej pojazdu i DMC zestawu (DMC pojazdu + DMC przyczepy) nie przekracza 3.5t...
...tak czy siak laweta raczej w tych przedziałach się nie zmieści


jesteś w błędzie, powyżej 750 kg musisz mieć B+E to po pierwsze, po drugie możesz na kategorię B ciągnąć przyczepkę lekką nawet jeśli zestaw waży 4250 kg - czyli jakiś tam dostawczak który waży 3500 tony (masa całkowita) + przyczepka lekka - jest to jedyne odstępstwo
...qrde pytałem dwóch instruktorów nauki jazdy czy potrzebuje B+E do mojej przyczepy i mówili, że nie...a z tego co piszesz to muszę mieć...takie barany uczą jeździć u nas w kraju. Dzięki za sprostowanie



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn paź 05, 2009 10:19

Qto pisze:
...qrde pytałem dwóch instruktorów nauki jazdy czy potrzebuje B+E do mojej przyczepy i mówili, że nie...a z tego co piszesz to muszę mieć...takie barany uczą jeździć u nas w kraju. Dzięki za sprostowanie
art. 88 pkt 3 ust. 3 mówi wyraźnie: prawo jazdy kategorii A, B, B1, C, C1, D lub D1 - uprawnia do kierowania pojazdem w nich wymienionym z przyczepą lekką;
natomiast w punkcie 2 tegoż artykułu ust. 10 jest napisane, że PJ kategorii B+E, C+E lub D+E - pojazdem określonym odpowiednio w kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą oczywiście przy zachowaniu pozostałych wymogów
Ostatnio zmieniony pn paź 05, 2009 10:23 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
AndrzejYankes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 08, 2006 18:30
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.[POS]
Kontakt:

Post autor: AndrzejYankes » pn paź 05, 2009 19:28

Obrazek

Ta tabelka powinna Wam wszystko wyjasnić :)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn paź 05, 2009 22:07

mettenos pisze:jesteś w błędzie, powyżej 750 kg musisz mieć B+E to po pierwsze, po drugie możesz na kategorię B ciągnąć przyczepkę lekką nawet jeśli zestaw waży 4250 kg - czyli jakiś tam dostawczak który waży 3500 tony (masa całkowita) + przyczepka lekka - jest to jedyne odstępstwo
ni to sie nie podoba jdna rzecz w tych przepisach , ok jak laweta jest zapakowana itd, to ok, ale jak ciągne pusta lawete powiedzmy o DMC 2000, plus auto DMC 2200 to tez musze miec B+E ?? dla mnie to głupota. Ostatnio własnie w Wawie kolega dostałby 500 zł mandatu , za to ze jechał bez uprawnien wlasnie autm z 2200 DMC, plus PUSTA LAWETA o masie własnej 500 kg. dla mni to paranoja, samymi wagami rzeczywistymi nie przekroczylismy 3,5 T , lekko moze ponad 2 T było a tutaj i juz było wykroczenie.


powiem szczerze to sami niebiescy nei wiedza co i jak , bo kolga mi opowiadał , ze chyba na TVN turbo wlasnie był jakis program o tgo typu przypadkach i co jeden to inna wersje przedstawiał.

mettenos, zapytam Cie jako przedstawiciela "prawa" w tym kraju. Co grozi Policjantowi za wzięcie łapówki ? jezeli udowodni mu sie powzyszy fakt ? pewnie jest tak , ze ten co bierze i ten co daje ma *#cenzura#* ? juz pomijam fakt, ze stróz prawa powinien byc w tej sytuacji wogóle bez podejrzen , ale jak widac mendy tez sie trafiają.
Wział 150 zł po uprzednim tekscie, ze skoro jest nas 4 w aucie to powien dostac 200, a jak mu kolega przyniósł 150 to powiedział cos w stylu : " ale wysmrodziliscie "
nie doszłoby do tego, gdyby nie fakt ze laweta nie miala przegladu ( pozyczona od znajomego znajomego , który od niego juz pozyczał pare razy , po prostu głupie niedopatrzenie, )
no i kolejna sprawa : jak powinna wygladac kontrola ? czy jest jakas wymagana ilosc policjantów przy takiej kontroli ? bo tamten "pan lepkie rączki" był sam, poznij zastrzegał, ze jakby sie go ktos pytał , to kazał mówic , ze droge nam wskazywał ( a navi w aucie... ).. Sorka za OT

a co do pomysłu holowania mk II caravelki, to kolega pomyslał , co sie dzieje, jak podczas hamowania ciezka przyczepa wjezdza w dupe golfa ? wogóle skąd taki pomysł ,z eby mk II holowac taka krowee ! ehh , ludzie to maja pomysły.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn paź 05, 2009 23:42

mettenos, z tego co zapodał AndrzejYankes wynika, że dobrze mówiłem, mogę targać przyczepę o DMC >750kg pod warunkiem że DMC przyczepy jest mniejsza od masy własnej pojazdu ciągnącego i DMC zestawu nie przekracza 3.5t...
guti pisze:co do pomysłu holowania mk II caravelki, to kolega pomyslał , co sie dzieje, jak podczas hamowania ciezka przyczepa wjezdza w dupe golfa ? wogóle skąd taki pomysł ,z eby mk II holowac taka krowee ! ehh , ludzie to maja pomysły.
może kolega lubi wyzwania, ja kiedyś ciągnąłem niecałe 100km MB Sprintera Fabią 1.2 64KM, tyle że na sznurku bo na lawetę nie miałem uprawnień...skodzina dała radę aczkolwiek miałem lekkie obawy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt paź 06, 2009 15:50

AndrzejYankes, jakie jest źródło pochodzenia tej tabelki???

[ Dodano: Wto 06 Paź, 2009 ]
Qto pisze: dobrze mówiłem, mogę targać przyczepę o DMC >750kg pod warunkiem że DMC przyczepy jest mniejsza od masy własnej pojazdu ciągnącego i DMC zestawu nie przekracza 3.5t...

skonsultuję i jutro postaram się wyjaśnić



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości