Jaki olej ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » śr wrz 08, 2004 07:13

Racja Groszek. Też mam takie zdanie na ten temat. A ty Taz pewnie oglądałeś film nakręcony przez Shela. A co do Mobil 1 to np Opel zalewa nim nowe silniki.
A co do samego oleju mój golfik zrobił w niemczech 80tys na Elfie( zalewany w serwisie) w Polsce 30 tys na Mobil 1 Seminyntetic a bagnet od oleju oglądam podczas zmiany. Dodam że zmieniam co 8 tys.


pozdrowionka Tomek

Awatar użytkownika
PaddyX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 20, 2004 10:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: PaddyX » śr wrz 08, 2004 08:57

Jaka jest cena tego oleju GTX3 Protection
mam Jette 1.6 TD tez czeka mnie wymiana.


...a ósmego dnia Bóg stworzył wariata !!!!

Awatar użytkownika
PaddyX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 20, 2004 10:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: PaddyX » śr wrz 08, 2004 09:18

...a orlenu - platinum. Warty jest cuś ???? :helm:


...a ósmego dnia Bóg stworzył wariata !!!!

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » śr wrz 08, 2004 09:31

Ja śmigam na texaco dedykowanym dla gazu, chwalę sobie, w dodatku na minerale...jakoś nie wierzę w mega drogie oleje, gdybym miał 400koni pod maską, to co innego.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
PaddyX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 20, 2004 10:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: PaddyX » śr wrz 08, 2004 09:52

Każdy chwali to na czym jeździ. Wszystkie te oleje mają podobne właściwości a ocena ze jeden jest lepszy od drugiego jest nie obiektywna bo nike nie sprawdzał obydwoch jednocześnie. mysle ze każdy smaruje :helm:


...a ósmego dnia Bóg stworzył wariata !!!!

Awatar użytkownika
dominoh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 11:05
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: dominoh » śr wrz 08, 2004 10:27

dommarc pisze:
dominoh pisze:Mój golf 1.8 benz ma 178tyś km na zegarze, a ile tak naprawde... :goof:
Zaraz po kupnie wlalem półsyntetyk (Esso) - na próbe - i działa. Druga wymiana też półsyntetyk. Jak kiedyś będzie coś wyciekać to wtedy dopiero minerał.
Jak zacznie cieknąć to może być już za późno.
Nie sądze, olej w końcu wymienia się dosyć często (rok/10-15tyś jak kto woli). Do komory silnika zagląda się nawet często- choćby dolewając płyn do spryskiwacza.
Widzę, że jesteś już przekonany do mineralnego oleju.Grunt to często zmieniać olej.
Napisz jaki wlaleś.
Pozdro
Ostatnio zmieniony śr wrz 08, 2004 10:34 przez dominoh, łącznie zmieniany 2 razy.


CZARNY NISKI SZEROKI

Awatar użytkownika
dominoh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 11:05
Lokalizacja: Świętokrzyskie

odp

Post autor: dominoh » śr wrz 08, 2004 10:31

PaddyX pisze:...a orlenu - platinum. Warty jest cuś ???? :helm:
Te oleje są ... :ass:Już po paru tyś olej wyglądał bardzo dziwnie.


CZARNY NISKI SZEROKI

TOMAS

Post autor: TOMAS » śr wrz 08, 2004 17:36

Wracając do tematu Castrola, to jak juz wspomniałem mam hurtownie olejów i jakis czas temu wpadła mi w ręce partia Magnatec 10W40 trzaskana przez pewnego Pana w Suchym Lesie k/Poznania, zreszta w niezbyt atrakcyjnej cenie :hmm: dla mnie była to różnica na pierwszy rzut oka na etykiety, ale laik mógłby sie naciac, wiec nie uwazam aby moja rada aby zakupić go w Niemczech jest niedorzeczna. Jesli chodzi o GTX3Protection bedacy dla mnie najlepszym olejem typy 15W40 dostepnym na polskim rynku, to ja sprzedaję go po 95 zl za 4 litry, mam również niezły tzw.biały GTX z dodaną formuła HIGH MILLEAGE dedykowany samochodom z większym przebiegiem, koszt ok.74 zl za 4 litry. Nadal jednak upieram się,ze pomimo sporego przebiegu TDI najchetniej przyjmuje półsyntetyk, no chyba ze z TDI pozostal tylko napis.
Jeśli chodzi o platinum - stanowczo odradzam, w branzy mówimy na to Trzebinia w ladnym opakowaniu. Olejem z Orlenu wartym swej ceny /u mnie ok. 40 zl za 4 litry/ jest Classic 15W40, z czystym sumieniem polecam do benzynowych Golfów po 180 tysiacach km.,dobry i tani,niestety tylko 4- i 1-litrowy.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr wrz 08, 2004 22:04

Film był gównany, olej gówniany, a ja przez mobila super s jeden z motorów wykończyłem. w tej chwili jest już trzeci od 7 lat.



MARCOPOLUS

Post autor: MARCOPOLUS » śr wrz 15, 2004 22:53

A co sadzicie o olejach LOTOS semisyntetic? Czy lepiej nalać dobry mineralny?



Avenger
Trance Lord
Trance Lord
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 18, 2004 23:54
Lokalizacja: Z zaświatów...
Kontakt:

Post autor: Avenger » śr wrz 15, 2004 23:39

taa główcie się dalej... Auto ma swoje przejechane... jak wlejesz Syntetyk to może być Amen, ale najlepiej byłby półsyntetyk albo poczciwy mineralny :hmm:
[/list]



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » pt wrz 17, 2004 09:48

Ja do diesli polecam CARLUBE, jest to nowy olej (na polskim rynku) i nie żeniony. Zadnych beczek i rozlewanego w Polsce, a zwlaszcza "taniego" a markowego. Złodziejstwo u nas tak jest zakorzenione że szkoda gadać.
Ale np. CARLUBE na oryginalną naklejkę (angielską) i polska na niej. na to trzeba zwrócić uwagę. Pozdrawiam Paweł



Awatar użytkownika
ESTEBAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: ESTEBAN » pn wrz 20, 2004 14:33

Ja słyszałem niezła opinię o olejach Carlube i zamierzam na ten olej właśnie wymienić . jeździłem na castrolu 10 w 40 Magnatec. Co sądzicie? Ktoś na tym jeździ w benzynowym silniku?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn wrz 20, 2004 18:30

Zajebisty olej, chyba, że cie stać to zalej motulem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości