MC PERSON łozysko ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krakulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt lip 10, 2007 15:32
Lokalizacja: Legnica

MC PERSON łozysko ???

Post autor: Krakulec » pt sie 07, 2009 00:27

Witam czy w golfie jest coś takiego jak łożysko mc persona ???


Krakulec

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » pt sie 07, 2009 00:57

Jest



Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » pt sie 07, 2009 06:23

tak jest w górnej obsadzie przedniego amortyzatora



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 07, 2009 10:03

Krakulec pisze:Witam czy w golfie jest coś takiego jak łożysko mc persona ???
mówimy o całości z przodu czyli amor ze sprężyną i łożyskiem górnego mocowania jako o kolumnie Mc Persona. Osobnego terminu łożysko Mc Persona nie spotkałem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pt sie 07, 2009 10:51

Krakulec, nie chodzi ci przypadkiem o łożysko górnego mocowania amortyzatora?? Wczoraj wymieniałem je u siebie - zapłaciłem 32zł od sztuki (1 amor - 1szt)


Obrazek

KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » pt sie 07, 2009 13:11

witam
troszkę się wtrącę to rozmowy, jeśli można.
Mam taki problem że przy maksymalnych skręconych kołach czasami ma tak stuknięcie , wyczytałem że to łożysko może być.
I takie moje pytanie jak to sie wymienia, na parkingu pod blokiem dam rade?? rocznik golfa mam 94

Z góry dziękuje za odpowiedz



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » pt sie 07, 2009 13:13

KrzysiekosH pisze:witam
troszkę się wtrącę to rozmowy, jeśli można.
Mam taki problem że przy maksymalnych skręconych kołach czasami ma tak stuknięcie , wyczytałem że to łożysko może być.
I takie moje pytanie jak to sie wymienia, na parkingu pod blokiem dam rade?? rocznik golfa mam 94

Z góry dziękuje za odpowiedz
Witam

Normalne w VW. Łożyska do wymiany w amorach. Tak jak wczesniej koledzy pisali.

Pozdro

ZC



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » pt sie 07, 2009 13:35

a to jak chce wymieniać to musze miec sciagacz ( sciskacz) sprężyn??, czy wystarczy z pod maski ta srube odkrecic i kola dać na doł i to łożysko wymienie, bez ruszania sprężyny. aa auto mam obniżane (takie juz kupilem ) jaka zawiecha dokladnie niewiem to łożyska są takie same.

i takie pytanie może ma ktoś numery częsci jakie kupić (np mogą byc inter cars) i jakiej firmy kupic itp żeby badziewia nie kupił.

sorko że takie amatorskie pytania, dopiero zaczynam zabawe w autku.


pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sie 07, 2009 13:38 przez KrzysiekosH, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » pt sie 07, 2009 17:17

nie wymienisz poduszki (łożysko MCPhersona,górnego mocowania jak to nie nazwac) bez ściągaczy chyba ,że chcesz się głowy albo zębów pozbyc.
Do tego sa 2 rodzaje do94 roku i po 94r. i odpowiedni klucz do odkręcenia nakrętki rowkowej (przynajmniej tak jest w tym z przed 94r)
To sprzed 94 pasuje do Golfa mk2 też jest to jedna całośc a to p 94 r ma osobno łożysko...
jak masz narzędzia to zmiana zajmnie godzinę na stronę ...może 1,5h...


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

pawel szymczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 15:52
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: pawel szymczak » pt sie 07, 2009 19:04

KrzysiekosH, to na sto procent łożysko, nie da rady wymienić no parkingu. Musisz wykręcić najlepiej całego makpresona, i ściągaczami poskrecać sprężynę, i dopiero odkrecić łożysko, bo inaczej tak jak piszeLeon_Wechtel, mozesz pozbyć się paru zębów. :bajer:



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » pt sie 07, 2009 19:15

Witam
wlasnie oto mi chodziło, bez sciagaczy ani rusz, to kupie ostatnio widzialem na allegro po 30 zl były, a tak do znajomych na warsztat w wolnym czasie czy na urlopie podjadę.
a te łożyska podejrzewam że mam przed 94 czy podejda z wersji po94??

I Dziękuję za opdpowiedzi

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sie 07, 2009 19:18 przez KrzysiekosH, łącznie zmieniany 1 raz.



gailbraith

Post autor: gailbraith » pt sie 07, 2009 19:18




Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » pt sie 07, 2009 21:21

tylko nie sugeruj się wypowiedziamy "ekspertów" od zawieszenia ,ze nie musisz ustawiac zbieżności...tym bardziej ,że pojęcia nie mają czym jest zbieżnośc a czym geometria zawieszenia...zbieżnośc po wyjęciu amora może się nie zmieni ale geometria na 89% tak...nawet jak ustawisz na te same miejsca

KrzysiekosH, poduszki podejdą różne ale trzeba z tego co pamietam zmieniac wtedy talerzyki na te od tej rocznikowo późniejszej...poprawcie mnie jeśli się mylę...
co do ściągaczy to kup sobie nawet z allegro..drogie nie są ,a jeśc nie wołają a i ty sam możesz zarobic pożyczjąc komuś potem zamiast sam płacic nawet znajomemu :bajer:
pawel szymczak pisze:to na sto procent łożysko, nie da rady wymienić no parkingu.
a jak myślisz gdzie ja swoje wymieniałem ? :bajer: na podwórku, nawet nie na betonie bo na trawie.... klucz imbusowy 6,klucz dobry 22 ,przeducha ,klucze 18 (w mk2 były też 19 we wcześniejszych latach) i naprzód :helm:


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » ndz sie 09, 2009 20:25

Witam
Dzięki za info, jak się będę męczył to zrwóce na to uwage i tak jeszcze mam kiere do ustawienia niby zbierżnośc mam ale lekko w kierownice musze kontrować, ale to troche inny temat. I mam pytanie jak sie reguluje geometrie koła. Bo w tym warsztacie co robili zbieżnosć, cos tam gadał że czegoś się nie ustawia i że mam auto obniżone i jedno koło mam o 0,5 pochylone czy jakos tak.

Możecie być tacy mili i mi troche na ten temat napisac.

P.S. możecie podasłać tą szukajke że szukam na forum ale przez google, kiedyś mialem linka ale zgibił mi się, niewiem jak to zrobić, bo ta z forum mi nie działa,


pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości